کودک همسرهای آمریکایی سالانه چند نوزاد به جهان می آورند؟

به گزارش بلندانیوز، آمریکایی ها در حالی کشور های دیگر را به داشتن قوانین خاص برای ازدواج زیر 18 سال، محکوم می نمایند که در ایالت های مختلف این کشور، کودک همسری مجاز تلقی می گردد.

کودک همسرهای آمریکایی سالانه چند نوزاد به جهان می آورند؟

به گزارش، بنابر اعلام مرکز آمار آمریکا، سالانه حدود 2 میلیون و 236 هزار نفر در آمریکا ازدواج می نمایند که این رقم، 6.9 مورد به ازای هر یک هزار نفر جمعیت است.

همچنین سالانه نزدیک به 787 هزار و 251 فقره در 45 ایالتی که آمار آن ها گزارش شده است، منجر به طلاق می گردد که نسبت آن 2.9 مورد به ازای یک هزار نفر است.

اما در این بین آمار قابل توجه دیگری هم وجود دارد که واشنگتن پست درباره آن اینگونه نوشته است: بین سال های 2000 تا 2015 تقریبا 248 هزار مورد کودک همسری ثبت شده است که بیشتر آن ها دخترانی بوده اند که بعضی از آن ها 12 سال داشتند و به ازدواج مرد ها درآمده اند.

بر اساس گزارش فرانت لاین، 67٪ این بچه ها17 سال، 29٪ آنها، 16 سال، 4٪ این کودک همسر ها 15 سال و کمتر از 1 درصد آن ها هم 14سال و پایین تر بوده اند.

این گزارش می افزاید به طور کلی 51 مورد ازدواج افراد 13 ساله و 6 مورد ازدواج افراد 12ساله وجود داشته است.

مطابق آنچه که در تارنمای اونچاینداتلست unchainedatlastآمده، جوانترین دخترانی که در سال های 2000 تا 2010 ازدواج کردند، سه دختر 10 ساله تنسی بودند که در سال 2001 با مردان 24، 25 و 31 ساله ازدواج کردند. جوانترین پسر هم یک 11 ساله بود که در سال 2006 در همان ایالت با یک زن 27 ساله ازدواج کرد.

طبق تعریف یونیسف، کودک همسری شامل زوج هایی می گردد که حداقل یکی از آن ها که معمولا دختران هستند، کمتر از 18 سال داشته باشند.

این تعریف در آمریکا هم وجود دارد، اما در قوانین آن که البته بین ایالت ها متفاوت است، کودک همسری به رسمیت شناخته شده است و در بسیاری از موارد با رضایت والدین یا دادگاه امکان رسمی شدن آن وجود دارد.

در حال حاضر بیشتر ایالت های آمریکا سن ازدواج را افزایش داده اند که برای دختران 16 سال معین شده است و البته بیشتر آن ها هم منوط به رضایت والدین یا دادگاه است، اما هرگونه ازدواج از سن 18 سالگی، یا ازدواج دوم زیر 18 سال، نیازی به رضایت این دو قیم، ندارد.

با این حال هنوز در 2 ایالت آمریکا، معافیت هایی صادر شده و ازدواج زیر این سن حتی 14 سال و کمتر را هم با اجازه والدین یا دادگاه مجاز دانسته اند.

از سال 2016 تا 2019، 13 ایالت آمریکا حداقل سن مجاز برای ازدواج را افزایش داده اند و در بعضی ایالت ها همسران کودک نمی توانند به صورت قانونی، طلاق بگیرند یا همسرشان را ترک نمایند.

اجازه ازدواج زیر سن قانونی هم در اکثر ایالت ها به جز دو ایالت نیوجرسی و دلاویر شرایط استثنایی قایل شده اند تا ازدواج زیر سن قانونی، ممکن گردد که عبارتند از:

رضایت یک دادیار یا قاضی دادگاه (گاهی اوقات رضایت یک قاضی دادگاه عالی به جای یک قاضی محلی ضروری است)

رضایت والدین یا سرپرستان قانونی کودک

اگر یکی از طرفین باردار باشد

اگر فرد کودک، فرزند به جهان آورد

اگر فرد کودک، مستقل و رها باشد

از ماه مه 2019 با احتساب همه این معافیت ها و اقداماتی که ایالت های آمریکا انجام داده اند، کمترین سن ازدواج هایی که اتفاق افتاده، به توضیح زیر است:

در 2 ایالت، ازدواج حداقل سن 14 سال به ثبت رسیده است.

در 4 ایالت، ازدواج حداقل سن 15 سال، دیده می گردد.

در 20 ایالت، حداقل سن ازدواج، 16 سال و در 8 ایالت هم، کمترین سن ازدواج 17 سال بوده است.

در ماساچوست آمریکا اگرچه به طور عمومی سن ازدواج، 18 سال است، اما ممکن است بچه ها هم بر اساس رضایت دادگاه ازدواج نمایند و هیچ محدودیت حداقل سن، وجود ندارد. یک نظر کلی در این ایالت وجود دارد که دختران از 12 سالگی و پسران از 14 سالگی می توانند ازدواج نمایند.

در نیوهمشایر هم بر اساس قوانین محلی، دختران از سن 13 سالگی و پسران از سن 14 سالگی مجاز به ازدواج هستند.

در مناطق خودمختار و همچنین منطقه فدرال همچون کلمبیا، پورتوریکو، گوام و جزایر ویرجین هم قوانین به گونه ای تعریف شده است که ازدواج را از سن 16 سالگی و حتی 14 سالگی ممکن دانسته اند.

فقدان محدودیت در حداقل سن ازدواج، دست بعضی از مهاجران یا حتی سوداگران را هم باز گذاشته است تا با وعده مهاجرت، دختران کم سن و سال را برای ازدواج برگزینند.

ان بی سی نیوز در گزارشی با اشاره به اسناد موجود در سنای آمریکا اعلام نموده است بین سال های 2007 تا 2017، اداره مهاجرت آمریکا بیش از پنج هزار و 500 دادخواست از بزرگسالان را داشته است که خواستار آوردن کودک همسران یا کودک نامزد های خود به ایالات متحده آمریکا بوده اند و از این تعداد، نزدیک به 3 هزار درخواست، مورد موافقت قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، 95 درصد این کودک همسران را دختران تشکیل داده اند.

در این گزارش، یکی از منتقدان این قانون آمریکا گفته است: آمریکا کودک همسری را در خارج از مرز های خود محکوم ممی کند، اما ما برای محکوم کردن این اتفاق در داخل مرز های خود، هیچ گامی برنمی داریم.

این شبکه خبری در ادامه اضافه نمود: سال گذشته، بابی راش نماینده دموکرات ایالت ایلینویز، طرحی را برای خاتمه دادن به ازدواج بچه ها در ایالات متحده پیشنهاد کرد، اما این طرح، هرگز از کمیته مربوطه بیرون نیامد.

بر اساس آمار های منتشر شده از وزارت بهداشت آمریکا، سالانه بیش از 350 هزار نوزاد، از مادران نوجوان به جهان می آیند و بیش از 50 هزار نفر از این ها، نوزادان دوم مادران نوجوان هستند.

در سال 2018 در آمریکا حدود 3 میلیون و 788 هزار و 235 کودک به جهان آمده اند.

منبع: ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مهر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 125

به "کودک همسرهای آمریکایی سالانه چند نوزاد به جهان می آورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودک همسرهای آمریکایی سالانه چند نوزاد به جهان می آورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید