کاهش 2.7 درصدی نرخ بیکاری در تهران

به گزارش بلندانیوز، استاندار تهران با بیان اینکه 800 هزار شغل در سال 97 ایجاد کردیم، گفت: در استان تهران 2.7 درصد نرخ بیکاری را کاهش داده ایم.

کاهش 2.7 درصدی نرخ بیکاری در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران، گفت: موضوع اورژانس اجتماعی و اجرای آن یک اقدام علمی و تخصصی است و مداخله به هنگام و به موقع برای کسانی است که دچار آسیب شده اند و اکثر آن ها نیز زنان و بچه ها هستند.

وی اعلام کرد: زنان آسیب دیده زوجین متقاضی طلاق و همسر آزاری از موارد عمده ای است که با اورژانس اجتماعی تماس می گیرند.

استاندار تهران گفت: لایحه خشونت علیه زنان نیز توسط قوه قضائیه به هیأت دولت ارسال شده است و اگر نقطه نظر مدیران استانی در این خصوص دارند می توانند اعلام کنند.

محسنی بندپی شرح داد: اورژانس اجتماعی از بدو تأسیس تاکنون با فراز و نشیب هایی روبرو بوده است که یک برهه ای فروکش کرده بود، ولی با دولت تدبیر و امید مجددا مشغول به کار شد.

وی درباره استخدام مددکاران اورژانس اجتماعی نیز گفت: آموزش و پرورش و وزارت بهداشت با توجه به کمبود نیرو هایی که داشتند نتوانستند مجوز استخدام بگیرند، ولی با توجه به اهمیت اورژانس اجتماعی مجوز مشغول به کار تعدادی به عنوان خرید خدمت در اورژانس اجتماعی گرفته شد.

استاندار تهران گفت: متاسفانه هیچ کدام از شهرستان های پیرامونی تهران اورژانس اجتماعی نداشته اند که باید در این خصوص اقدامات لازم صورت بگیرد و علاوه بر این موضوع خانه های امن و ساماندهی بچه ها کار و خیابانی نیز باید اتفاق بیفتد.

محسنی بندپی اعلام کرد: البته ضریبی نیز برای افزایش حقوق افرادی که در اورژانس اجتماعی فعالیت می کنند در نظر گرفته شده است و همه آن ها نیز تحت پوشش بیمه هستند.

وی یادآور شد: امیدواریم اورژانس اجتماعی در استان تهران را بتوانیم ارتقا بدهیم و به صورت 24 ساعته خدمات لازم در این حوزه را به نیازمندان ارائه کنیم.

استاندار تهران گفت: سازمان برنامه و بودجه نیز قرار شده در حوزه تأمین تجهیزات و امکانات اورژانس اجتماعی از جمله خودرو های سازمانی کمک کند و نیاز است که نقاط ضعف اورژانس اجتماعی برطرف و نقاط قوت آن تقویت گردد.

محسنی بندپی در ادامه به شورای برنامه ریزی و توسعه شهر تهران اشاره کرد و گفت: اگر توسعه را یک هدف مطلوب بدانیم که ابعاد مختلفی دارد، زمانی می توانیم به ابعاد توسعه دست پیدا کنیم که از همه ظرفیت ها استفاده گردد.

وی افزود: مهم ترین نقش آفرینی به نیروی انسانی بازمی گردد و یکی از ابزار هایی که شرایط را می تواند هموار کند، تهیه سند است.

استاندار تهران یادآور شد: همیشه تفاهم نامه ها و اسناد در کتابخانه ها خاک می خورند و کمتر اجرایی می شوند، در صورتی که باید از این اسناد و تفاهم نامه ها به نحوی استفاده گردد که در زندگی مردم قابل لمس باشد و موجب افزایش مهارت گردد.

محسنی بندپی افزود: 3700 هزار زن سرپرست خانوار در استان تهران وجود دارد که میانگین سنی آن ها به اشتغال نزدیک است و ما مسؤولان در بعد سیاست گذاری و تصمیم گیری باید به آن ها کمک کنیم.

وی اعلام کرد: ما تغییر چشمگیری در حوزه های مختلف در راستای بهبود وضعیت اقتصادی زنان سرپرست خانوار داشته ایم، ولی این راه باید ادامه پیدا کند و اقدامات ما شتاب بیشتری داشته باشد.

استاندار تهران شرح داد: ما در شرایط بد اقتصادی به رونق تولید و افزایش ظرفیت های داخلی بازگشته ایم و به شهرک های صنعتی بخشنامه کرده ایم که هر واحد صنعتی که بیش از 30 نفر پرسنل دارد درِ استانداری برای حل مسائل آن ها باز است و مسؤولان استان نیز موظف هستند نسبت به حل مسائل آن ها اقدام کنند.

محسنی بندپی یادآور شد: متاسفانه دولت در اطلاع رسانی ضعف دارد؛ چراکه ما 800 هزار شغل در سال 97 ایجاد کردیم و در استان تهران 2.7 درصد نرخ بیکاری را کاهش داده ایم و در جلسه ای که با زنان کارآفرین داشتیم اعلام کردیم که ایده های نویی که دارند ارائه بدهند و ما هم تسهیل گری خواهیم کرد.

وی بیان داشت: به شناسنامه های فنی ساختمان های آموزش و پرورش نیاز داریم و این آمار ها اتخاذ تصمیم گیری را در زمینه های مختلف آسان تر می کند.

استاندار تهران گفت: اخیرا توجه ویژه ای به موضوع محیط زیست استان تهران شده است و جداسازی و تفکیک زباله ها را در دستگاه های دولتی رصد خواهیم کرد و شاخص های محیط زیستی مدنظر قرار می گیرند و نظارتی بر تفکیک زباله های بیمارستانی خواهیم داشت، همین طور شهرداری تهران نیز باید در تفکیک و دفن زباله اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 14 آذر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 241

به "کاهش 2.7 درصدی نرخ بیکاری در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 2.7 درصدی نرخ بیکاری در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید