کاداستر 40 میلیون هکتار اراضی ملی و دولتی تا انتها شهریورماه

به گزارش بلندانیوز، تهران (پانا) - معاون حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر (حدنگاری) اراضی ملی و دولتی در سال 99 حدود 120 درصد نسبت به مجموع 5 سال ماقبل آن رشد داشته است، گفت: کاداستر 40 میلیون هکتار اراضی به جای مانده تا خاتمه شهریورماه انجام می گردد.

کاداستر 40 میلیون هکتار اراضی ملی و دولتی تا انتها شهریورماه

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، رضا افلاطونی با بیان اینکه از سال 93 تا خاتمه سال 98 طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در سطح 38 میلیون هکتار به اجرا عایدی، اضافه کرد: تعامل، همگرایی و اقدامات مشترک میان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به اسم متولی اراضی ملی و دولتی، سازمان امور اراضی متولی اراضی کشاوری و سازمان ثبت اسناد و املاک به اسم متولی مالکیت در کشور از دلایل جهش در اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی است.

معاون حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تعامل این سه سازمان منجر به تدوین یک دستورالعمل سه جانبه کاداستر اراضی ملی، دولتی و کشاورزی شد که به امضای روسای سه سازمان رسید و به استان ها ابلاغ شد و در نتیجه همه سه دستگاه در سطح استان ها با هم تعامل کردند.

افلاطونی درباره هزینه اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی توضیح داد: به طور میانه هر هکتار کاداستر اراضی ملی و دولتی بین چهار تا 9 میلیون تومان هزینه دارد.

معاون حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: کاداستر 55 میلیون هکتار اراضی ملی و دولتی در استان های ساحلی و جنگلی اعم از شمال و جنوب کشور و بعلاوه در استان های آذربایجان شرقی و غربی که سواحل دریاچه ارومیه را دارند، انجام شد.

وی با بیان اینکه 40 میلیون هکتار از اراضی ملی و دولتی برای اجرای کاداستر به جای مانده است، گفت: کاداستر 40 میلیون هکتار اراضی ملی و دولتی به جای مانده تا خاتمه شهریور ماه سال جاری انجام می گردد.

افلاطونی ادامه داد: اراضی به جای مانده برای اجرای کاداستر شامل اراضی مرتعی، اراضی جنگلی و بیشه ها می گردد.

وی، ثبت مالکیت دولت نسبت به اراضی ملی و دولتی را جزو اولویت دارترین کارها در حوزه حفاظت از این اراضی اسم کرد و گفت: کاداستر اراضی ملی و دولتی موجب جلوگیری از تعرض به اراضی ملی و زمین خواری و بعلاوه شناسایی این اراضی برای اجرای طرح های تولیدی و کشاورزی می گردد.

افلاطونی، کاهش اختلافات مالکیتی میان مردم و دولت را از دیگر مزیت های اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی دانست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1497

به "کاداستر 40 میلیون هکتار اراضی ملی و دولتی تا انتها شهریورماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاداستر 40 میلیون هکتار اراضی ملی و دولتی تا انتها شهریورماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید