پیکر کوهنوردی شیرازی در علم کوه کلاردشت پیدا شد

به گزارش بلندانیوز، پیکر بی جان جواد رحیمیان، کوهنورد شیرازی پس از حدود 86 روز در منطقه علم کوه کلاردشت از توابع استان مازندران پیدا شد.

پیکر کوهنوردی شیرازی در علم کوه کلاردشت پیدا شد

به گزارش بلندانیوز آنلاین، آرمان شهپری، هیمالیانورد شیرازی که سیزدهم بهمن ماه 98 با تیم اعزامی از شیراز کوشش نموده بود این کوهنورد را نجات دهد،پنج شنبه چهارم اردیبهشت 99 در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پیکر این کوهنورد شیرازی را 2 کوهنورد محلی در داخل رودخانه کل بزان منطقه علم کوه کلاردشت استان مازندران کشف کردند.

وی اضافه نمود:به نظر می رسد این کوهنورد که در ارتفاع بالای چهار هزار متری مفقود شده بود،گرفتار بهمن شده به همین دلیل به پایین سقوط نموده و پس از آب شدن برف ها در جهت رودخانه قرار گرفته است.

او گفت: پیکر این کوهنورد هم اینک به سردخانه منتقل شده است تا پس از طی تشریفات قانونی به شیراز منتقل گردد.

شهپری بیان داشت: بهمن ماه سال 98 پس از شنیدن خبر مفقود شدن زنده یاد جواد رحیمیان من در قالب تیمی 10 نفره متشکل از هیمالیانوردان استان فارس به منطقه کلادرشت رفتم اما به دلیل وجود باد و بوران و بارش برف شدید طی کوشش سه روزه من و اعضای تیم پیروز نشدیم این کوهنورد را پیدا کنیم.

فاتح قله 8 هزارو 163 متری کوه مانسلو از سلسه های کوه های هیمالیا ادامه داد: قله مرتفع علم کوه با ارتفاع چهار هزار و 850 متر در مرکز رشته کوه تخت سلیمان کلاردشت در غرب مازندران بعد از دماوند که پنج هزار و 671 متر ارتفاع دارد،دومین قله مرتفع ایران به شمار می رود.

چهارشنبه نهم بهمن 98، محمد جواد رحیمیان به همراه جواد اسمی، کوهنورد دیگر شیرازی برای صعود به قله چهار هزارو 850 متری به منطقه کلاردشت مازندران رفت.

پس از صعود به قله، این دو کوهنورد از هم جدا شدند و جواد اسمی به کمپ بازگشت و به پایین انتقال داده شد اما از سرنوشت رحیمیان اطلاعی کسب نشد.

کامران پولادی فرماندار کلاردشت سیزدهم بهمن 98 به ایرنا گفته بود : نهم بهمن ماه این دو کوهنورد از جهت گرده آلـمان ها حرکت کردند و پس از رسیدن به جان پناه منطقه خرسان شب را تا صبح در آن منطقه سپری کردند و حوالی ساعت 9 صبح پنجشنبه دهم بهمن ماه از هم جدا شدند که یکی از آن ها به مقصد رسید ولی از سرنوشت دیگری خبری نیست.

وی اضافه نمود: نشست های متعددی در قالب شورای تامین در فرمانداری برگزار گردید و حتی از جمعیت هلال احمر استان نیز تقاضای یک فروند بالگرد شد که به منطقه اعزام شوند اما شرایط جوی منطقه کار را سخت کرد.

پولادی گفت: جهتی که این دو کوهنورد طی نموده اند بسیار خطرناک و بهمن گیر است و به گفته پیشکسوتان کوهنوردی در این منطقه ، نخستین صعود زمستانی از این جهت در سال 1337 انجام گرفت و تا به امروز تکرار نشد.

دیواره ای که در دامنه شمالی قله علم کوه قرار گرفته است نیز جزو فنی ترین و سخت ترین جهتهای سنگ نوردی و دیواره نوردی کشور محسوب می گردد.

این منطقه با بیش از 45 قله بالای 4000 متر و داشتن یخچال های متعدد ، برف چال ها و دیواره هایش مشهورترین ارتفاعات ایران و نامی آشنا برای کوهنوردان داخلی و خارجی است.

شهرستان تاریخی و کوهستانی کلاردشت با جمعیتی حدود 25 هزار نفر در غرب مازندران قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 746

به "پیکر کوهنوردی شیرازی در علم کوه کلاردشت پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکر کوهنوردی شیرازی در علم کوه کلاردشت پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید