هواشناسی؛ برف و باران کشور را فرا می گیرد

به گزارش بلندانیوز، سازمان هواشناسی از شروع بارش برف و باران طی چهارشنبه در کشور اطلاع داد. بارش برف وباران در تهران طی روز پنجشنبه شدید اعلام شده است.

هواشناسی؛ برف و باران کشور را فرا می گیرد

تسنیم: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در بیشتر مناطق جو پایداری حاکم است و از فردا تا ظهر چهارشنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار محلی و افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی شده است.

چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج در دامنه های جنوبی البرز مرکزی باعث بارش برف و باران می گردد. روز پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش در استان های ساحلی شروع می گردد و گستره فعالیت این سامانه کل نیمه غربی و شمال شرق کشور را در می گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش در مناطق جنوبی خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و شمال خیلج فارس بارعدوبرق همراه خواهد بود. شدت بارش های پنجشنبه مربوط به استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال و غرب خوزستان، جنوب لرستان، جنوب و غرب اصفهان، گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

روز آدینه به تدریج بارش در نوار غربی کاهش یافته و تمرکز بارش ها در استان های ساحلی دریای خزر، شمال و شرق است و در گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خرسان رضوی شدت خواهد داشت.

شنبه هفته آینده در بعضی مناطق شرق و شمال شرق بارش پراکنده روی می دهد و سامانه بارشی به تدریج از شرق کشور خارج می گردد. همچنین روزهای آدینه تا یکشنبه آینده کاهش دما در نیمه شمالی کشور پیش بینی شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1191

به "هواشناسی؛ برف و باران کشور را فرا می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی؛ برف و باران کشور را فرا می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید