هشدار مخابرات درباره دریافت شماره تماس ناشناس بین المللی

به گزارش بلندانیوز، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا بیدخام گفت: این تماس ها به علت اینکه از سرشماره بین المللی و با منشا نامشخص برقرار می شود، هزینه سنگینی برای مشترک به دنبال خواهد داشت.

هشدار مخابرات درباره دریافت شماره تماس ناشناس بین المللی

وی بیان کرد: به طور کلی این تماس ها ممکن است یک کلاهبرداری باشد که به آن Wangiri Fraud می گویند؛ نوعی از کلاهبرداری که می تواند هزینه زیادی برای مشتریان داشته باشد.

بیدخام اضافه نمود: کلاهبرداری Wangiri به این صورت عمل می کند که کلاهبردار، یک روبوکال یا روبات تماس گیرنده را روی یک شماره قرار می دهد و بعد از یک یا دو بوق، تماس را قطع می کند. این روبات ها حتی ممکن است چندین بار با یک شماره تماس بگیرند. ایده این کلاهبرداری هم این است که شخصی که تماس از دست رفته را دریافت کرده، با شماره تماس بگیرد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با تاکید مجدد بر عدم تماس مجدد با این شماره ها گفت: مشتریان لازم است درصورت مشاهده تماس از دست رفته (missed call) به کدهای تماس در زمان تماس دقت کرده و در صورتی که در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای 0098 یا 98+، کد دیگری شماره گیری شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنند.

وی اضافه نمود: مشترکان در صورت تمایل و عدم نیاز به تماس بین المللی می توانند برای جلوگیری از مشکل یاد شده با مراجعه به بخش مخابرات من در پرتال شرکت مخابرات ایران به نشانی www.tci.ir نسبت به بستن صفر دوم ، اقدام کرده یا بدین منظور به مراکز مخابراتی منطقه خود مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1166

به "هشدار مخابرات درباره دریافت شماره تماس ناشناس بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مخابرات درباره دریافت شماره تماس ناشناس بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید