نخستین قهرمانی گرگان در لیگ بسکتبال، صمد و یارانش غافل گیر شدند

به گزارش بلندانیوز، تیم بسکتبال شهرداری گرگان با کسب برد دراماتیک مقابل مهرام تهران، برای نخستین بار قهرمان لیگ برتر شد.

نخستین قهرمانی گرگان در لیگ بسکتبال، صمد و یارانش غافل گیر شدند

به گزارش خبرنگاران، چهارمین بازی فینال لیگ برتر بسکتبال مردان ایران از ساعت 20:20 امشب (شنبه) 4 اردیبهشت 1400 برگزار گردید که در خاتمه، تیم شهرداری گرگان با کسب سومین برد مقابل مهرام تهران، توانست برای نخستین بار عنوان قهرمانی لیگ را کسب کند. این ملاقات با حساب 103 - 110 به سود گرگان تمام شد تا پر امتیازترین بازی این فصل گردد.

مهران شاهین طبع، سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان، شاگردان خود را با ترکیب ابتدایی محمد جمشیدی، نوید رضایی فر، آلاده آمینو، مایک رستم پور و پری پتی به زمین فرستاد.

در سوی دیگر نیز با تصمیم علی آرزومندی مهرام تهران با ترکیب صمد نیکخواه، مهدی کامرانی، مالک ترنت، سامرز و حامد حسین زاده بازی را آغاز کرد.

در آغاز این بازی این تیم گرگان بود که با دو پرتاب خطای رستم پور 2 بر صفر پیش افتاد، اما سه دقیقه بعد از بازی این مهرام بود که با درخشش صمد و ترنت 15 - 10 پیش افتاد. با بالا رفتن تعداد خطای مهرام، آرزومندی دو دقیقه مانده به خاتمه این کوارتر، تقاضای وقت استراحت کرد. در ادامه گرگان اختلاف را به یک امتیاز کاهش داد تا مهرام این کوارتر را 20 - 19 پیروز گردد.

با آغاز کوارتر دوم این گرگانی ها بودند که با پرتاب های سه امتیازی مایک رستم پور، سینا واحدی و پری پتی ضمن جبران اختلاف امتیاز، 30 - 36 از حریف پیشی گرفتند تا آرزومندی تقاضای وقت استراحت کند. با لی آپ صمد اختلاف امتیاز به 5 امتیاز کاهش یافت تا این بار گرگانی ها در حالی که 47 - 52 پیش بودند، وقت استراحت بگیرند. این کوارتر 27 - 35 به سود گرگان خاتمه یافت تا شهرداری 47 - 54 پیروز به رختکن برود.

کوارتر سوم بازی در حالی پیگیری شد که مهرامی ها با عملکرد خوب در دفاع وحمله نبض بازی را در اختیار داشتند و با چهار امتیاز متوالی حسین زاده به امتیاز 57 رسیدند تا به یک امتیازی گرگان برسند. در حالی که مهرام پیروز شد 73 - 70 پیش بیافتد، مهدی کامرانی به دلیل پنج خطایی شدن از ترکیب مهرام بیرون رفت. صمد نیز به دلیل پنج خطایی شدن از بازی بیرون رفت. این کوارتر با حساب 33 - 21 به سود مهرام خاتمه یافت تا شاگردان آرزومندی ضمن جبران اختلاف امتیاز، 80 - 75 پیش بیافتند.

در کوارتر چهارم دو تیم حملات خود را از دست دادند تا گرگان تنها با کسب 5 امتیاز نتیجه را در امتیاز 80 به تساوی بکشد. مهرام تاپنج دقیقه مانده به خاتمه این کوارتر، هیچ امتیازی کسب نکرد. عملکرد پایاپای دو تیم در این کوارتر ادامه یافت تا اینکه با پرتاب سه امتیازی حامد حسین زاده مهرام به امتیاز 90 رسید. در حالی که بازی 90 - 91 به سود گرگان ادامه داشت، 18 ثانیه مانده به خاتمه کوارتر چهارم مهرام تقاضای وقت استراحت کرد. با اشتباه رضایی فر، مهرام با دو امتیاز ترنت 92 - 91 پیش افتاد. در حالی که مهرام تا سه صدم ثانیه مانده به خاتمه بازی 96 - 93 پیش بود، پتی با پرتابی فوق العاده بازی را به تساوی کشید تا بازی به اور تایم اول برود.

در وقت اضافه اول هم دو تیم به صورت خیلی نزدیک پیش رفتند که گرگان 103 - 106 پیش افتاد تا مهرام تقاضای وقت استراحت کرد. این ملاقات در نهایتا 103 - 110 به سود شهرداری تمام شد تا برای نخستین بار گرگانی ها قهرمان لیگ بسکتبال شوند.

مرحله فینال لیگ برتر بسکتبال به صورت سه برد از پنج مسابقه برگزار گردید که شهرداری گرگان با کسب سه برد مقابل مهرام تهران در مجموع 3 بر یک پیروز سری فینال شد تا عنوان قهرمانی این فصل را به دست آورد.

نتایج بازی های دو تیم در سری فینال به توضیح زیر است:

بازی اول) شهرداری گرگان 84 - 72 مهرام تهران

بازی دوم) مهرام تهران 101 - 78 شهرداری گرگان

بازی سوم) شهرداری گرگان 88 - 66 مهرام تهران

بازی چهارم) مهرام تهران 103 - 110 شهرداری گرگان

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1396

به "نخستین قهرمانی گرگان در لیگ بسکتبال، صمد و یارانش غافل گیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین قهرمانی گرگان در لیگ بسکتبال، صمد و یارانش غافل گیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید