ممانعت نیروهای آمریکایی از ورود گروه ارزیاب خسارت به پایگاه عین الاسد

به گزارش بلندانیوز، پس از حمله راکتی گسترده به مواضع آمریکا در شمال و غرب عراق، رسانه ها گزارش دادند که نیروهای آمریکایی از ورود یک گروه امنیتی که برای ارزیابی خسارت قصد ورود به پایگاه عین الاسد را داشت، ممانعت به عمل آورده اند.

ممانعت نیروهای آمریکایی از ورود گروه ارزیاب خسارت به پایگاه عین الاسد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از حمله راگتی گسترده به پایگاه عین الاسد در استان الانبار عراق (غرب)، نیروهای آمریکایی از ورود یک گروه امنیتی به این پایگاه ممانعت به عمل آوردند.

یک منبع امنیتی، امروز (پنجشنبه)، به پایگاه خبری المعلومه گزارش داد که این گروه امنیتی بلندپایه برای ارزیابی خسارت های ناشی از حمله راکتی به عین الاسد رفته بود که از ورودش به این پایگاه جلوگیری شد.

منبع مذکور در این خصوص گفت: نیروهای آمریکایی از یک گروه امنیتی به ریاست یک افسر بلندپایه که برای ارزیابی خسارت های ناشی از حمله راکتی دیروز، قصد ورود به ساختمان پایگاه عین الاسد در ناحیه البغدادی در شهرستان هیت در غرب الانبار داشت، جلوگیری کردند.

منبع مذکور ادامه داد: اطلاعات حاکی از آن است که تلفات انسانی و خسارت های مادی زیادی به نیروهای آمریکایی مستقر در داخل این پایگاه وارد شده است.

این منبع بعلاوه اضافه نمود: نیروهای آمریکایی از عبور خودروهای امنیتی در مقابل این پایگاه یا حرکت آن ها از منطقه ای به منطقه دیگر ممانعت به عمل آوردند.

وی بعلاوه گفت: نیروهای آمریکایی اندازه خسارت هایی را که در پی حمله شدید [دیروز] به نیروهایشان در این پایگاه وارد شد، پنهان می نمایند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که شامگاه چهارشنبه هم یک مقام پنتاگون به شبکه اسکای نیوز اطلاع داد: در میان مجروحان حمله به پایگاه عین الاسد دو تن آمریکایی بودند.

منابع عراقی، بعدازظهر روز گذشته، از شلیک ده ها راکت به سمت پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق اطلاع دادند. پس از انتشار گزارش حمله، گروهی به نام ثأر المهندس رسما در بیانیه ای بیان کرد که مقر نظامیان آمریکایی در پایگاه عین الاسد را با 30 راکت گراد هدف حمله قرار داده است.

با این حال، وین ماروتو سخنگوی ائتلاف آمریکایی مدعی شد که این پایگاه با چهارده راکت هدف قرار گرفته است.

مارتو بعلاوه در پیغامی بیان کرد که سه نظامی در این حمله مجروح شده اند و تنها پس از گذشت چند دقیقه و با اصلاح پیغام پیشین خود گفت که این حمله به جراحت دو تن منجر شده است.

پس از تأیید این حمله از سوی ارتش عراق و ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش، منابع خبری گزارش دادند که بالگردهای آمریکا به صورت گسترده بر فراز عین الاسد به پرواز درآمده اند.

از سوی دیگر، منابع عراقی بامداد روز گذشته، گزارش داده بودند که محل استقرار نیروهای آمریکا در اربیل (شمال عراق) با 20 راکت و سه پهپاد هدف حمله قرار گرفته است.

همزمان با انتشار گزارش حمله محل استقرار نظامیان آمریکا در عین الاسد، منابع سوری هم اطلاع دادند که بزرگترین پایگاه آمریکا در شرق سوریه هم هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1542

به "ممانعت نیروهای آمریکایی از ورود گروه ارزیاب خسارت به پایگاه عین الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت نیروهای آمریکایی از ورود گروه ارزیاب خسارت به پایگاه عین الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید