مغز متفکر حمله به دانشگاه کابل ارتباطی به شبکه حقانی ندارد

به گزارش بلندانیوز، به گزراش خبرنگاران، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان، امروز شنبه با انتشار پیامی در توئیتر گفت که مغز متفکر حمله به دانشگاه کابل ارتباطی به شبکه حقانی ندارد و این حقیقت ندارد.

مغز متفکر حمله به دانشگاه کابل ارتباطی به شبکه حقانی ندارد

امر الله صالح، معاون رئیس جمهور افغانستان، صبح امروز در فیسبوک از بازداشت مغز متفکر حمله به دانشگاه کابل که در تاریخ 12 آبان اجرا شده بود خبر داده و گفته بود که وی از سوی شبکه حقانی به این کار گمارده شده بود.

به گفته او، صالح کوشش می نماید تا مردم را فریب داده و توجه را به سوی دیگری معطوف کند.

به گفته معاون رئیس جمهور افغانستان، نام طراح این حمله عادل بوده و از سوی شبکه حقانی به کار گرفته شده بود. امرالله صالح شرح بیشتری درباره فرد بازداشت شده نداده است.

بر اساس این گزارش، عادل (مغز متفکر این حمله) فرزند محمد عارف نام دارد که دانشکده شرعیات را تا سال سوم خوانده و بعداً توسط ثناوالله عضو سابقه دار شبکه حقانی جذب شده است.

صالح در فیسبوک افزوده است: طراح اصلی حمله، می گوید که به او دستور داده شده بود که کاری کند تا حکومت زیر فشار قرار گرفته، بدنام شده و در ذهن مردم ضعیف و ناکارا جلوه کند.

معاون رئیس جمهور افغانستان گفته است، که عادل در اصل اهل ولایت پنجشیر است و خانواده اش در پلچرخی زندگی می نماید. اهالی این محل گفته اند که عادل سه سال مفقود بود و گفته می شد که وی برای جنگ و آموزش به خارج رفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1103

به "مغز متفکر حمله به دانشگاه کابل ارتباطی به شبکه حقانی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغز متفکر حمله به دانشگاه کابل ارتباطی به شبکه حقانی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید