لحن بی سابقه بن سلمان در قبال حوثی ها

به گزارش بلندانیوز، ولی عهد سعودی در مصاحبه اخیر خود حوثی ها را دارای خوی و رویکرد عربی و یمنی دانست و از لزوم گفتگو سخن گفت.

لحن بی سابقه بن سلمان در قبال حوثی ها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی در تازه ترین مصاحبه خود با ادبیات بی سابقه ای در خصوص جنبش انصارالله یمن موضع گرفت و گفت که حوثی ها خلق و منش عربی و یمنی دارند.

بن سلمان در گفتگو با شبکه العربیه گفت بار دیگر بر طرح دولت سعودی برای خاتمه درگیری ها تأکید کرد و از جنبش انصارالله یمن خواست تا رو در روی تمامی گروه ها و جریانات یمنی پشت میز مذاکره بنشیند تا به گفته وی حقوق تمامی یمنی ها و منافع منطقه حاصل شود. (دولت صنعاء تأکید کرده است تا زمان لغو محاصره همه جانبه و جدا سازی مسائل انسانی و بشردوستانه با پرونده های نظامی و سیاسی تن به مذاکره نخواهد داد.).

ولی عهد سعودی در ادامه با ادبیاتی که تا به امروز سابقه نداشت تلاش کرد از راه دیپلماسی وارد شود و گفت که حوثی ها خوی و منش یمنی و عربی دارند و امیدوار است تا پیش از اولویت قرار دادن هر چیزی، منافع خود و منافع یمن را مد نظر قرار دهند.

این ادبیات بن سلمان علی رغم اینکه درون خود اتهام زنی همیشگی علیه جنبش انصارالله را دارد، اما با لحن شش سال گذشته وی متفاوت است، به طوریکه وی همواره انصارالله را شبه نظامیان وابسته به ایران خطاب می کرد.

او سپس مدعی شد که نگرانی عربستان سعودی از قدرت یابی انصارالله یمن امری طبیعی است و افزود: هیچ کشوری نمی پذیرد که در مرزهایش شبه نظامیان یا یک سازمان مسلح فعالیت داشته باشد.

محمد بن سلمان سپس گفت که طرح دولت سعودی برای آتش بس و ارائه کمک های اقتصادی، مشروط به حضور حوثی ها در میز مذاکره است. او اشاره ای به چیستی و ماهیت کمک های اقتصادی نکرد.

عربستان سعودی دو ماه پیش و در اواخر ششمین سال تجاوز نظامی به یمن، ابتکار عملی را پیشنهاد کرد که به ادعای ریاض به دنبال تحقق صلح در یمن است.

با این حال، دولت نجات ملی یمن که انصارالله نیز جزوی از این دولت است، این طرح را غیرواقع بینانه و تکرار زیاده خواهی های متجاوزان دانسته و بر توقف حملات زمینی و هوایی و لغو محاصره شش ساله یمن به عنوان اولین گام به سوی آتش بس در این کشور تأکید کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1422

به "لحن بی سابقه بن سلمان در قبال حوثی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحن بی سابقه بن سلمان در قبال حوثی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید