عزیزی: فقط 5 درصد مدیران، فوتبال را می فهمند، اسکوچیچ کارش را بلد است

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: صحبت در خصوص انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کار بی فایده ای است.

عزیزی: فقط 5 درصد مدیران، فوتبال را می فهمند، اسکوچیچ کارش را بلد است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، خداداد عزیزی کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص سرمربیگری دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد: فکر می کنم صحبت هایی که کارشناسان در خصوص انتخاب اسکوچیچ می نمایند بی فایده است. کمیته فنی فدراسیون فوتبال از انتخاب سرمربی تیم ملی خبر نداشت. پس برای چه کمیته فنی داریم؟ کمیته فنی چه کار مهمی می نماید؟ الان چرا باید از انتخاب اسکوچیچ ناراحت باشیم؟

وی اضافه کرد: مدیران ما از راس فدراسیون مشکل دارند و وقتی قرارداد با سرمربی بین المللی مانند مارک ویلموتس می بندند و نمی دانند چطور باید بند های آن را بنویسند. بعد هم 2 گزینه ایرانی به میان آمد. علی دایی و امیر قلعه نویی برای تیم ملی فوتبال اعلام که دایی رد صلاحیت شد. آیا برای سرمربی تیم ملی هم باید صلاحیت صورت گیرد؟

او در خصوص انتخاب نشدن سرمربی ایرانی اعلام کرد: از نظر آقایان هیچ مربی ایرانی نیست که در تیم ملی سرمربیگری کند؟ مخالفت با اسکوچیچ وجود ندارد فقط می خواهم بدانم اسکوچیچ چگونه انتخاب شد. مبنای ما برای انتخاب سرمربی تیم ملی چیست؟ فدراسیون فوتبال رئیس ندارد، اما حالا چگونه سرمربی انتخاب می گردد؟ چرا علی دایی، علی کریمی یا مجید جلالی رئیس فدراسیون نمی شوند؟ برای من جالب است که باید نامزد های ریاست فدراسیون فوتبال باید هویتشان محرز گردد.

سرمربی سابق سپیدرود رشت ادامه داد: افراد داخل فدراسیون افراد جدید را به داخل این مجموعه راه نمی دهند. هزار سال هم که بحث کنیم به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.

عزیزی مطرح نمود: اسکوچیچ در تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نتیجه خوبی گرفت و الان وقت حمایت از او است. مشکل ما اسکوچیچ نیست و از رئیس فدراسیون غیر فوتبالی است.

او در خصوص فرایند انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اعلام کرد: زمانی که کی روش از تیم جدا شد 10 ماه طول کشید تا ویلموتس را انتخاب کنیم. اگر فوتبالی باشید می دانید انتخاب سرمربی 10 روز هم طول نمی کشد و کارشناسی به زودی صورت می گیرد و سرمربی در نهایت طی 10 روز معین می گردد.

وی اضافه کرد: ویلموتس را با هزاران تعریف و تمجید به ایران آوردیم و در نهایت گذاشت و رفت. بهتر است الان سکوت کنیم تا مسئولان که چیزی از فوتبال نمی دانند به کارشان ادامه دهند شاید با حمایت از اسکوچیچ بتوانیم به جام جهانی برویم.

او در انتقاد از عملکرد فدراسیون فوتبال اظهار کرد: در فوتبال ما از بالا تا پایین بعضی اتفاقات مشکل دارد و اصلا آن ها به حرف ما اهمیت نمی دهند. فوتبال تخصصی است و وقتی فرد غیرمتخصص وارد آن می گردد و تصمیمات غیر تخصصی گرفته می گردد. فوتبال حرفه ای را دور زدیم و فوتبال دولتی را وارد نموده ایم که افراد باید صلاحیت شان محرز گردد. در بخش مدیریتی فوتبال دندانپزشک می بینید، اما فوتبالیست نمی بینید.

او همچنین گفت: بهافرایند به راحتی می تواند از استان ها رای بیاورد، اما چرا مجید جلالی رئیس فدراسیون نگردد؟ زمانی که به جام جهانی رفتیم دادکان و کفاشیان بودند. چرا همواره فوتبالی ها مدیریت بلد نیستند؟ من فکر می کنم مدیران فوتبال ما 5 درصد هم مدیریت ورزشی نخوانده اند. کدام یک از مدیران ما در بخش درآمدزایی موثر بودند؟ اصلا بلد هستند که سودآوری از فوتبال داشته باشند؟

عزیزی در خصوص فرایند تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2022 مطرح نمود: اسکوچیچ از نظر اخلاقی خوب است، اما شخصیتی به درد فوتبال ما نمی خورد. با اسکوچیچ موضعی ندارم با فدراسیون موضع دارم. به مربیان ایرانی در انتخاب سرمربی تیم ملی بی احترامی شد. من به عنوان فوتبالیست ایرانی گله دارم، اما من اعتقاد دارم اسکوچیچ می تواند از این مرحله مقدماتی جام جهانی صعود کند.

او در خاتمه اعلام کرد: بهتر است سرپرست و یاری فوتبالی کنار اسکوچیچ در تیم ملی باشند تا اگر بازیکنان هم زاویه ای دارند رفع گردد. اما فدراسیون فوتبال باز هم کار خود را می نماید. کمیته فنی مگر در قسمت توسعه در حال بزرگراه یا ساختمان سازی است که نمی تواند از نظر فنی یاری نمایند؟ بهتر است در خصوص عملکرد فدراسیون سکوت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 فروردین 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 526

به "عزیزی: فقط 5 درصد مدیران، فوتبال را می فهمند، اسکوچیچ کارش را بلد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی: فقط 5 درصد مدیران، فوتبال را می فهمند، اسکوچیچ کارش را بلد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید