شکست سنگین بسکتبال ایران مقابل ژاپن

به گزارش بلندانیوز، تیم ملی بسکتبال ایران در پنجره ششم انتخابی جام جهانی 2023 از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح امروز (پنج شنبه) به مصاف ژاپن میزبان رفت و با نتیجه 96 بر 61 بازنده شد. ایران در این پنجره کایپتان خود یعنی حامد حدادی را به علت مصدومیت همراه نداشت و به جای آن آرن داوودی در ترکیب ایران بود.

شکست سنگین بسکتبال ایران مقابل ژاپن

نتیجه:

کوارتر اول: ایران 16 - 22 ژاپن

کوارتر دوم: ایران 13 - 30 ژاپن

کوارتر سوم: ایران 16 - 23 ژاپن

کوارتر چهارم: ایران 16 - 21 ژاپن

گزارش بازی:

کوارتر اول:

در کوارتر اول ژاپن تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه 22 بر 16 مقابل ایران به پیروزی برسد. ژاپن در ابتدای این بازی پیروز شد اولین توپ را داخل حلقه بیندازد و 2 امتیاز کسب کند. در ادامه بازی، ایران توانست با حملات پیروز سجاد مشایخی 5 بر 2 از ژاپن پیش بیفتد. دو تیم در ابتدا پایاپای پیش رفتند به طوری که نتیجه برابر 12 شد.

در 3 دقیقه مانده به خاتمه کوارتر اول، تیم بسکتبال ایران با نتیجه 16 بر 14 از حریف خود پیش بود، اما در انتهای بازی، این ژاپن بود که مدیریت بازی را در دست گرفت و توانست 22 بر 16 مقابل ایران در کوارتر اول پیروز گردد.

کوارتر دوم:

با آغاز کوارتر دوم، محمد جمشیدی یک پرتاب 3 امتیازی داشت که این پرتاب ناپیروز بود تا نتیجه همچنان 16 بر 22 به سود ژاپن باشد. در ادامه، سودا بازیکن ژاپنی پرتاب سه امتیازی روی حلقه ایران داشت که این پرتاب هم ناپیروز بود. در دقیقه 8:57 در کوارتر دوم، خطایی روی بهنام یخچالی صورت گرفت که این بازیکن برای ضربه آزاد پشت توپ رفته و 2 ضربه آزاد خود را از دست داد تا نتیجه همچنان 22 بر 16 به سود بسکتبال ژاپن باشد.

پس از دست رفتن توپ برای ایران، سودا بازیکن ژاپنی با پرتاب 2 امتیازی، نتیجه بازی را 24 بر 16 به سود ژاپن تغییر داد.

محمد جمشیدی ملی پوش بسکتبال ایران در پاسخ به حمله ژاپن، پرتاب 2 امتیازی پیروزی داشت تا نتیجه 18 بر 24 همچنان به سود ژاپن باشد.

در ادامه کار، ژاپن باز هم تیم برتر میدان بود به طوری که در امتیاز 29 بر 19 به سود ژاپن، ایران از زمان استراحت خود استفاده کرد.

در دقیقه 4:28 بازیکن ژاپنی پرتاب 3 امتیازی پیروزی داشت تا نتیجه 42 بر 24 به سود بسکتبال ژاپن گردد.

در ثانیه های آخر بازی، بهنام یخچالی پرتاب 3 امتیازی ناپیروزی داشت تا ایران با نتیجه 52 بر 29 از حریف قدرتمند خود عقب بیفتد. ایران در این کوارتر عملکرد خوبی نداشت تا با نتیجه 13 بر 30 بازنده این کوارتر باشد.

کوارتر سوم:

در ابتدای کوارتر سوم، تیم ژاپن به وسیله کاآمورا با پرتاب 2 امتیازی پیروز شد تیمش را با نتیجه 54 بر 29 پیش بیندازد. محمد جمشیدی ملی پوش بسکتبال ایران در این کوارتر اولین توپ را برای ایران به ثمر رساند به طوری که نتیجه 54 بر 31 به سود بسکتبال ژاپن شد.

در دقیقه 4:15، آقاجانپور یک پرتاب 3 امتیازی از دست داد تا ایران با نتیجه 67 بر 36 از حریف همچنان عقب باشد.

ایران در این کوارتر بهتر عمل کرد به طوری که با نتیجه 23 بر 26 مغلوب شد. در ثانیه های آخر بازی توپ سجاد مشایخی به امتیاز ننشست تا ایران با نتیجه 75 بر 45 همچنان از ژاپن عقب باشد.

کوارتر چهارم:

در ابتدای کوارتر چهارم، توپ سه امتیازی سجاد مشایخی به گل ننشست تا همچنان ایران با نتیجه 75 بر 45 عقب باشد.

در دقیقه 9:30، روی بازیکن ژاپن خطا شد تا این بازیکن پشت توپ برود و از 2 ضربه آزاد خود استفاده کند. بازیکن ژاپن از دو ضربه آزاد خود به خوبی استفاده کرد تا نتیجه 77 بر 45 گردد.

سجاد پذیرفته در دقیقه 8:07 برای ایران پرتاب 3 امتیازی داشت تا ایران نتیجه 79 بر 48 گردد.

در دقیقه 5:14، ژاپن با یک پرتاب 3 امتیازی نتیجه بازی را 82 بر 50 به سود خود کرد.

در اواخر کوارتر چهارم، سامورایی ها تیم برتر میدان بودند به طوری که با نتیجه 21 بر 16به پیروزی رسیدند. با این نتیجه ایران در مجموع به شکست 96 بر61 رسید.

از گروه ایران تیم های استرالیا و چین جواز حضور در جام جهانی را کسب نموده اند و ژاپن هم به علت میزبانی جواز حضور در این مسابقات را دارد. جنگ صعود در این گروه بین ایران و قزاقستان است. این پنجره برای ایران خیلی حساس است و در صورت کسب یک برد، ملی پوشان ایران به جام جهانی صعود خواهند کرد.

تیم ملی در آخرین ملاقات (یک شنبه 7 اسفند از ساعت 7:30 به وقت ایران) در هنگ کنگ با چین بازی می نماید. اگر قزاقستان در دو بازی خود پیروز گردد، صعود خواهد نمود، اما آن ها بازی سختی پیش رو دارند چرا که چین و استرالیا رقبایش هستند. شانس صعود ایران بالاست، چون یک امتیاز بیشتر از قزاقستان دارد. البته در صورتی که قزاقستان هر دو بازی خود را برنده گردد کار ایران و قزاقستان به تساوی می کشد و با توجه به برد قژاقستان در بازی رودررو این تیم صعود خواهد نمود.

تیم های بسکتبال چین و قزاقستان ساعت 15 امروز به مصاف هم خواهند رفت.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اسفند 1401 بروزرسانی: 4 اسفند 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 2007

به "شکست سنگین بسکتبال ایران مقابل ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست سنگین بسکتبال ایران مقابل ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید