دیدار صالحی امیری با شیخ احمد وپیگیری میزبانی ایران برای مجمع OCA

به گزارش بلندانیوز، سومین مجمع عمومی کمیته های ملی المپیک کشورهای آسیای میانه (ایران- ترکمنستان - ازبکستان - قرقیزستان - قزاقستان - تاجیکستان - افغانستان) با حضور شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا به عنوان مهمان ویژه این اجلاس در شهر نور سلطان قزاقستان برگزار گشت.

دیدار صالحی امیری با شیخ احمد وپیگیری میزبانی ایران برای مجمع OCA

در این اجلاس مباحث مختلفی همچون مبارزه با دوپینگ، فساد و کلاه برداری در ورزش و همچنین گسترش ورزش قهرمانی و تعاملات فی مابین کشورهای آسیای میانه در راستای توسعه جنبش المپیک مورد بحث و برسی قرار گرفت.

در ادامه این نشست پیشنهاد کمیته ملی المپیک ایران مبنی بر برگزاری اولین دوره بازی های کشورهای عضو آسیای میانه مورد استقبال و موافقت تمام اعضا مجمع قرار گرفت چرا که معتقد بودند پیشنهاد ایران مبنی بر برگزاری این بازیها، باعث افزایش تعاملات ،تبادلات و تجربیات ورزشی و دوستی بین کشورهای عضو و حضور قدرتمندانه آنها در بازیهای آسیایی و المپیک خواهد شد.

شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا که ریاست این اجلاس را برعهده داشت نیز ضمن استقبال از پیشنهاد ایران، گفت: با توجه به پیشنهاد خوب ایران، بهتر است کارگروهی در این زمینه تشکیل شود تا با جمع بندی نهایی و برنامه ریزی، در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری این بازیها باشیم.

در حاشیه این اجلاس صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن دیدار با شیخ احمد و قدردانی از حمایت های وی از ورزش ایران، ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک رئیس شورای المپیک آسیا سفری به تهران داشته باشد.

در این دیدار شیخ احمد ضمن اشاره به برگزاری مجمع بعدی شورای المپیک آسیا در دوحه تاکید کرد که در آن جلسه در خصوص میزبانی نشست مجمع شورای المپیک آسیا در تهران تصمیم گیری خواهد شد.

گفتنی است در حاشیه این اجلاس صالحی امیری علاوه بر دیدار با شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا، با نناد لالوویچ رئیس اتخادیه جهانی کشتی و رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان که برای رقابتهای جهانی کشتی در شهر نور سلطان حضور داشتند نیز دیدار داشت. همچنین نشست هایی با روسای کمیته های المپیک قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان و دبیر کل کمیته ملی المپیک ترکمنستان داشت.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی در مجمع عمومی کمیته های ملی المپیک کشورهای آسیای میانه حضور دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 29 مهر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 122

به "دیدار صالحی امیری با شیخ احمد وپیگیری میزبانی ایران برای مجمع OCA" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار صالحی امیری با شیخ احمد وپیگیری میزبانی ایران برای مجمع OCA"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید