درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه کاسکت برای موتورسواران

به گزارش بلندانیوز، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب ضمن اشاره به فرایند رو به رشد استاندارد سازی، طراحی و فراوری کلاه کاسکت های مرغوب در کشور ابراز امیدواری کرد و از سازندگان کلاه های غیر استاندارد زیرزمینی، خواست فراوریات خود را متوقف نمایند.

درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه کاسکت برای موتورسواران

به گزارش گروه اجتماعی بلندانیوز، به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، سرهنگ علی همه خانی گفت: از آنجا که آسیب های سر بیشترین علت مرگ و میر موتورسیکلت سواران در حوادث و تصادفات رانندگی می باشد، حفاظت از این عضو حیاتی امری واجب و لازم است.

وی ادامه داد: ایمن ترین و استاندارد ترین کلاه کاسکت ها مدل های تمام پوشیده (full face) هستند که می توانند خطر آسیب رسیدن به سر را در سوانح رانندگی تا 70 درصد کاهش دهند. در حال حاضر استاندارد های ECE و DOT نشان دهنده میزان کیفیت کلاه کاسکت هاست.

همه خانی به رانندگان موتور سیکلت اعلام کرد: اگر کسی کوشش کرد تا به شما کلاهی نامرغوب و بدون گواهینامه های استاندارد بفروشد آن را نخرید. اگر کلاه ایمنی شما برچسب استاندارد ندارد از پوشیدن آن خودداری نمایید.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب ضمن اشاره به فرایند رو به رشد استاندارد سازی، طراحی و فراوری کلاه کاسکت های مرغوب در کشور ابراز امیدواری کرد و از سازندگان کلاه های غیر استاندارد زیرزمینی، خواست فراوریات خود را متوقف نموده و به چرخه ساخت و فراوری کلاه های استاندارد روی آورند.

وی ادامه داد: گذاشتن کلاه نامرغوب و غیر استاندارد بر سر در صدمات و حوادث رانندگی موجب وارد آمدن قطعات نوک تیز در سر و دیگر اعضای اطراف گردن و نواحی آن شده و این صدمات می تواند تا سرانجام عمر مصدوم را دچار آسیب های غیر قابل جبرانی نماید.پس، موتورسیکلت سوار گرامی کلاه کاسکت استاندارد، تنها کلاهی است که باید بر سر شما برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 901

به "درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه کاسکت برای موتورسواران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه کاسکت برای موتورسواران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید