خبرنگاران تهیه راهنمای بالینی درمان سرطان در همه گیری کرونا

به گزارش بلندانیوز، تهران- خبرنگاران- دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران گفت: با تهیه گایدلاین یا راهنمای بالینی درمان سرطان، همه گیری کرونا تنها بر درمان درصد اندکی از بیماران مبتلا به سرطان تأثیر گذاشت.

خبرنگاران تهیه راهنمای بالینی درمان سرطان در همه گیری کرونا

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران از انجمن کلینیکال انکولوژی، دکتر محمدعلی برومند در آستانه برگزاری پنجمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره سالانه انجمن کلینیکال انکولوژی ایران که دوم و سوم و نهم و دهم بهمن برگزار می گردد، اضافه کرد: به دلیل همه گیری کرونا، کنگره سال جاری به صورت وبینار برگزار می گردد

وی ادامه داد: کوشش شد محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا در این زمینه به فرصت تبدیل گردد. برهمین اساس، حضور اساتید بین المللی در مقایسه با سال های گذشته که مشکلاتی در رفت و آمد و حضور آنها وجود داشت، افزایش یافت.

برومند با اشاره به اینکه شعار کنگره سال جاری درمان سرطان ورای محدودیت ها است، گفت: با حضور اساتید و صاحب نظران برجسته داخلی و خارجی، در مورد موضوعاتی همچون سرطان های سینه، معده، رحم، سر و گردن، پروستات، تومور مغزی و لنفوم بحث و گفتگو می گردد.

وی گفت: همچنین از آنجا که پزشکان با چالش های اخلاقی در تصمیم گیری برای بیماران مبتلا به سرطان روبرو هستند، سال جاری میزگردی با موضوع اخلاق پزشکی در کنگره طرح می گردد. هدف از توجه به این موضوع این است که بهترین تصمیم برای بیمار و حمایت از خانواده انجام گیرد.

دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران یادآور شد: سرطان معده کشنده ترین سرطان در کشور ما محسوب می گردد. بر همین اساس در کنگره سال جاری به درمان سرطان معده به صورت مفصل پرداخته می گردد.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید صدوقی یزد درباره تأثیر همه گیری کرونا در تشخیص و درمان به موقع سرطان گفت: در ابتدای شیوع کرونا، بیماران هراس و نگرانی زیادی برای مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی داشتند؛ به طوری که با تأخیر تشخیص در مبتلایان جدید و قطع درمان در بیماران تحت درمان های ضدسرطان روبرو می شدیم.

وی اضافه کرد: به مرور این مشکل رفع شد و در حالی که در اوایل شیوع کرونا شاهد کاهش آمار مراجعه بیماران به مراکز درمانی بودیم، با گذشت زمان مراجعات به مراکز درمانی و پیگیری افراد در مورد بیماری شان تقریبا بیشتر شده است .

برومند گفت: انجمن رادیوتراپی و انکولوژی در ابتدای شیوع کرونا، تهیه گایدلاین کشوری درمان سرطان در همه گیری کرونا را مد نظر قرار داد و در همکاری با وزارت بهداشت، این موضوع به سرعت محقق شد. در حال حاضر نیز درمان و تشخیص بیماران مبتلا به سرطان به خوبی در حال اجرا است و می توان گفت با تهیه این گایدلاین، همه گیری کرونا تنها بر درمان درصد اندکی از بیماران مبتلا به سرطان تأثیر گذاشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1231

به "خبرنگاران تهیه راهنمای بالینی درمان سرطان در همه گیری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تهیه راهنمای بالینی درمان سرطان در همه گیری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید