خبرنگاران بستری 30 درصد کرونایی ها در بیمارستان های تامین اجتماعی

به گزارش بلندانیوز، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از شروع شیوع کرونا 75 هزار و 500 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این سازمان بستری و درمان شده اند که تقریبا معادل 30 درصد بستری های کل کشور است و اکنون نیز 2379 بیمار در مراکز تابعه این سازمان بستری هستند.

خبرنگاران بستری 30 درصد کرونایی ها در بیمارستان های تامین اجتماعی

به گزارش روز سه شنبه بلندانیوز از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری در سومین جلسه ستاد زندگی با کرونا عنوان نمود: طرح 3070 که ارائه 30 خدمت بیمه ای به شکل غیرحضوری برای کاهش 70 میلیون مراجعه است، از مهمترین برنامه های سال جاری این سازمان به شمار می رود که در روزهای اخیر تعدادی از این خدمات رونمایی شد و تا سرانجام سال مابقی نیز به بهره برداری می رسد.

وی گفت: هر خدمت غیرحضوری که احتیاج به مراجعه حضوری شعب را کاهش دهد، اقدام موثر در جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و برای پیشگیری از شیوع کرونا نیز اثرگذار است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین با اشاره به به اقدامات بخش درمان این سازمان در مواجهه با کرونا، گفت: مراکز درمانی این سازمان محدودیتی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی قائل نیستند و از حداکثر ظرفیت برای ارائه خدمات به این بیماران استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به تقویت مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستان ها یکی از این اقدامات است. همچنین مقرر شده است، 200 عدد دستگاه ونتیلاتور نیز خریداری و به بیمارستان ها تحویل داده گردد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به وعده این سازمان در باره افزایش 551 تخت در مراکز درمان تا سرانجام سال اضافه کرد: در آذر سال جاری 138 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستان ها اضافه می گردد که 36 تخت آن از نوع ویژه و برای درمان بیماران مبتلا به کرونا لازم است.

سالاری ادامه داد: بخش های درمان مستقیم و غیرمستقیم این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان با تمام توان همت ودر بخش پرداخت مطالبات مراکزدرمانی طرف قرارداد تا سرانجام مهر با این مراکز تسویه شدهکه در تاریخ این سازمان بی سابقه است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: 15 درصد مراجعین مبتلا به کرونا در بخش های ویژه این سازمان بستری و 78 درصد کل بستری شدگان بیمه شده این سازمان هستند.

امیر عباس منوچهری با اشاره با افزایش تخت های بستری تا سرانجام سال اضافه کرد: عمده تخت ها مربوط به استان های محروم است.

معاون منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه حفاظت از کارکنان و ذینفعان و رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای اجرایی از مهمترین ماموریت های این معاونت است، گفت: تهیه دستورالعمل ها و بسته های آموزشی با موضوع مبارزه با کرونا از جمله این اقدامات است.

هادی زبده شیرکوهی اضافه کرد: تا به امروز 12 هزار نفر از همکاران این سازمان مبتلا به ویروس کرونا شدند که 10 هزار نفر از آنها در بخش درمان و متاسفانه 38 نفر از همکاران فوت شدند.

مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز به تشریح اقدامات اخیر معاونت بیمه ای این سازمان در هفته اخیر پرداخت و گفت: عدم برگزاری موقت جلسات هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون های پزشکی (موضوع ماده 91 قانون تامین اجتماعی) وشوراهای پزشکی، توقف موقت فرایند معرفی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی، وقف موقت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و ..، تعلیق معرفی بیمه شده به مراجع پزشکی از جمله این اقدامات است.

مهدی شکوری همچنین تعلیق بازرسی ها و تشکیل جلسات کمیته های احتساب سوابق صرفا برای شرایط خاص را از دیگر اقدامات معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در راستای محدودیت های جدید ابلاغی مصوبات اخیر ستاد کرونا برشمرد.

به گزارش بلندانیوز، براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت 483 بیمار از مبتلایان قطعی به کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید19 در کشور به 45 هزار و 738 نفر رسید. همچنین بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 13 هزار و 721 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و دو هزار و 801 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 880 هزار و 542 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1127

به "خبرنگاران بستری 30 درصد کرونایی ها در بیمارستان های تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بستری 30 درصد کرونایی ها در بیمارستان های تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید