جزئیات انفجار مهیب در پتروشیمی بجنورد

به گزارش بلندانیوز، ظهر امروز صدای ناشی از انفجار در دیگ بخار پتروشیمی خراسان سبب ترس و وحشت بخشی از ساکنین روستا های اطراف این مجتمع شد.

جزئیات انفجار مهیب در پتروشیمی بجنورد

به گزارش تسنیم، حوالی ساعت 12 ظهر امروز نوسان و قطعی گاز در مدار تولید پتروشیمی خراسان٬ موجب ترکیدگی یکی از دیگ های بخار این مجتمع و تصادعد بخار سفید رنگ بر فراز آسمان و ایجاد صدایی وحشتناک در اطراف آن شد.

ابوالفضل نیکبخت٬ مدیر روابط عمومی پتروشیمی خراسان گفت: پیش از ظهر امروز به دلیل قطع و وصل گاز به قطعه درام و سایر تجهیزات پتروشیمی خراسان خسارت وارد شد که خوشبختانه این نقص فنی هیچ گونه خسارت جراحتی و جانی در بر نداشته است.

غلامرضا عوض زاده فرماندار بجنورد نیز گفت: ویلری که منفجر شده در ابتدای خط دیگ آمونیاک بوده، ولی خوشبختانه به دیگ آمونیاک آسیبی نرسیده است. دود غلیظ بخار آمونیاک نبوده بلکه بخار آب بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

قطع و وصل مکرر گاز عامل این اتفاق بود

رییس بهره برداری پتروشیمی خراسان نیز گفت: قطع و وصل چندین باره گاز و عدم مدیریت فشار گاز استان٬ باعث ورود آسیب جدی به یک تجهیز واحد آمونیاک پتروشیمی خراسان شد.

زورمند اضافه کرد: یخ زدگی ناشی از قطعی گاز باعث شد یک تجهیز واحد آمونیاک در حین راه اندازی دچار ترکیدگی شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه این حادثه هیچ گونه خسارت جانی و جراحتی در پی نداشته و کارشناسان در حال بررسی میزان خسارت مالی آن هستند.

زورمند ابراز امیدواری کرد: عملیات راه اندازی بلافاصله پس از رفع ترکیدگی از سر گرفته خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1237

به "جزئیات انفجار مهیب در پتروشیمی بجنورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات انفجار مهیب در پتروشیمی بجنورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید