دیدن کنید: سیر و سفر در دشت های ایسلند

به گزارش بلندانیوز، کلیپی کوتاه از سفر خانوادگی دو خانواده انگلیسی در دشت های سبز و زیبای ایسلند را دیدن کنید.

دیدن کنید: سیر و سفر در دشت های ایسلند

ایسلند یکی از مکان های منحصربه فرد دنیا است. وقتی در دشت های ایسلند قدم می گذارید، کاملا احساس می کنید که پا در سیاره ای دیگر نهاده اید! این کشور در شمالی ترین نقطه اروپا، جزیره ای کوهستانی در شمال اقیانوس اطلس است. مرکز و بزرگ ترین شهر ایسلند، ریکیاویک است و جمعیتی 320 هزار نفری دارد. ایسلند به نام سرزمین آتش و یخ شناخته می شود و بعضی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی اروپا و فعال ترین آتشفشان های دنیا در این سرزمین قرار دارند. ایسلند را سرزمین نور و تاریکی نیز می دانند. روزهای تابستان طولانی و نزدیک به 24 ساعت آفتابی است؛ در مقابل روزهای زمستان کوتاه اند و در روز، تنها چند ساعت نورانی است.

سنگ بنای فرهنگ ایسلندی، زبان ایسلندی است که یک سنت ادبی را ایجاد نموده که به دوران باستان ایسلند بر می شود. حکایت هایی درباره خشونت ها، سنت ها، خانواده ها و شخصیت های دلیر این سرزمین تا به امروز بر سر زبان ها است. هنوز هم سنت ادبی قوی در ایسلند مدرن در حال پیشرفت است. نویسندگان ایسلندی بیش از هر کشور دیگری در دنیا، کتاب های شناخته شده ای در سرتاسر دنیا منتشر می نمایند. ایسلند بعلاوه دارای صنعت موسیقی پیروز و صنعت فیلمسازی روبه روشدی است.

به جرات می توان گفت ایسلند یکی از امن ترین کشورهای دنیا است. مقدار جرم و جنایت در این کشور بسیار کم است و مراقبت های پزشکی عالی است. با این حال، هنگام مسافرت در ایسلند به دلیل خطرات طبیعی ناشی از آب و هوا و طبیعت، احتیاط ضروری است. طبیعت یکی از جاذبه های بسیار مهم ایسلند برای مسافران است و در عین اینکه زیبا است، می تواند سخت و غیرقابل پیش بینی باشد. بدین ترتیب مهم است آماده خطرات احتمالی باشید و بدانید که چگونه به این شرایط واکنش نشان دهید یا ترجیحا از بروز مسائل جلوگیری کنید.

آب و هوای ایسلند به شدت غیرقابل پیش بینی و متغیر است؛ بنابراین همواره توجه به پیش بینی آب و هوا و شرایط سفر الزامی است. به ویژه در ارتفاعات و در زمستان. اداره هواشناسی ایسلند (IMO) و اداره راه و ترابری ایسلند (IRCA) اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند.

بیش از نیمی از جمعیت ایسلند که در حدود 320,000 نفر است، ساکن ریکیاویک مرکز آن هستند؛ بنابراین بیشتر بخش های این کشور غیرمسکونی است. در حقیقت، تنها 20 دقیقه رانندگی از مرکز ریکیاویک، شما را از زندگی شهری به منظره ها چشمگیر جزیره ایسلند می رساند. رودخانه های ایسلند برای قایقرانی، ماهیگیری و غواصی مناسب هستند؛ کوه ها، آتشفشان ها و یخچال های طبیعی آن برای پیاده روی، کوهنوردی، سورتمه سواری و استفاده از وسایل نقلیه برفی عالی اند. در ادامه می توانید کلیپی کوتاه اما زیبا از سفر دو خانواده انگلیسی به دشت ها و ارتفاعات زیبای ایسلند ببینید.

منبع: کجارو / inspiredbyiceland.com / کجارو
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1751

به "دیدن کنید: سیر و سفر در دشت های ایسلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدن کنید: سیر و سفر در دشت های ایسلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید