تغییر نکردن برنامه امتحانی دانش آموزان، جبران کمبود ساعات آموزشی در پنج شنبه ها

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به تعطیلی های اخیر مدارس، برنامه امتحانی دانش آموزان تغییری نکرده است.

تغییر نکردن برنامه امتحانی دانش آموزان، جبران کمبود ساعات آموزشی در پنج شنبه ها

قاسم علی خدابنده در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ما نمی توانیم در کلیات تقویم آموزشی آموزش و پرورش تغییری ایجاد کنیم. باید ابتدا و انتهای سال تحصیلی را رعایت کنیم.

وی اضافه نمود: زمان از دست رفته به دلیل تعطیلی های مدارس سطح استان، به مدیران مدارس اعلام شده که در ساعات آموزشی خود جبران نمایند. بخشی از جبرانات صورت گرفته و بخش دیگر آن نیز جبران خواهد شد.

خدابنده اعلام کرد: به جبران این تعطیلات اضطراری، در طول هفته و در بعضی از روزها دانش آموزان یک ساعت بیشتر در مدارس می مانند یا در تعطیلات پنجشنبه مدارس روزهای تعطیل را جبران می نمایند. این برنامه ریزی ها به گونه ای صورت گرفته است که دانش آموزان متضرر نشوند و عقب افتادگی درسی آن ها جبران گردد.

وی با بیان اینکه برنامه امتحانی دانش آموزان تغییری نکرده است، اظهار داشت: امتحانات نهایی که به صورت کشوری انجام می گردد، بر اساس زمان بندی قبلی خود برگزار خواهد شد و امتحانات نوبت اول داخلی نیز در دست معلمان و مدیر مدرسه است که براساس زمان بندی که به دانش آموزان هر مدرسه گفته می گردد، برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید نمود: بیشتر مقاطعی که اخیراً تعطیل شده اند، ابتدایی بوده اند. بچه های ابتدایی امتحان های منظم به شکل بچه های متوسطه ندارند اما با این حال باید ساعات آموزشی لغو شده، جبران گردد. در پایه متوسطه تنها چندروز تعطیل بوده است که به مدیران مدرسه گفته ایم این ساعات آموزشی را جبران نمایند.

خدابنده با اشاره به اینکه کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیم بر تعطیل کردن مدارس کرد، اظهار کرد: این کمیته اگر شرایطی را به گونه ای ببیند که هوا برای سلامت دانش آموزان و همکاران مضر است در آن شرایط اعلام تعطیلی می نماید. در حال حاضر شرایط جوی به گونه ای نیست که مدارس تعطیل شوند.

وی اضافه نمود: اگر در روزهای آینده اتفاقی بیفتد، قطعاً سلامتی دانش آموزان را مدنظر خواهد گرفت و مدارس تعطیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 434

به "تغییر نکردن برنامه امتحانی دانش آموزان، جبران کمبود ساعات آموزشی در پنج شنبه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر نکردن برنامه امتحانی دانش آموزان، جبران کمبود ساعات آموزشی در پنج شنبه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید