اعلام برگزیدگان هفتاد و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب

به گزارش بلندانیوز، انتخاب نامزد های جوایز این دوره از گلدن گلوب نقدها بسیاری را برانگیخت. در حالی که فیلم های تحسین شده ای، چون 5 هم خون نادیده گرفته شدند، سریالی متوسط و کمتر شناخته شده، چون امیلی در پاریس به شکلی بحث برانگیز به جمع نامزد های جوایز راه پیدا کرد.

اعلام برگزیدگان هفتاد و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب

در سالی که کرونا شکل همه چیز را تغییر داده است، مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب نیز به شکل متفاوتی برگزار گردید. گلدن گلوب 2021 در حالی برگزار گردید که مجریان مراسم هزاران کیلومتر از هم فاصله داشتند و در دوران کرونا فاصله گذاری اجتماعی را به جد رعایت کردند.

تینا فی و امی پولر بازیگرانی سرشناسی که اجرای هفتاد و هشتمین دوره این جایزه معتبر سینمایی و تلویزیونی را به عهده داشتند، هر کدام در یک گوشه از آمریکا به شکل مجازی به اجرای برنامه پرداختند. یکی در ساحل شرقی آمریکا در نیویورک و دیگری در ساحل غربی آمریکا در لس آنجلس با یاری فناوری برنامه را همراه با هم پیش بردند.

انتخاب نامزد های جوایز این دوره از گلدن گلوب نقدها بسیاری را برانگیخت. در حالی که فیلم های تحسین شده ای، چون 5 هم خون نادیده گرفته شدند، سریالی متوسط و کمتر شناخته شده، چون امیلی در پاریس به شکلی بحث برانگیز به جمع نامزد های جوایز راه پیدا کرد.

همین موضوع دستمایه شوخی مجریان مراسم شد. تینا فی در این باره گفت: امیلی در پاریس نامزد بهترین سریال تلویزیونی (موزیکال یا کمدی) است، برای اولین بار بی صبرانه منتظرم ببینیم این کدام سریال است.

پولر در ادامه گفت: می دانم که از دست انجمن مطبوعات خارجی هالیوود و انتخاب هایش ناراحت هستید. ببینید انبوهی از آشغال های پر زرق و برق نامزد شده اند و تعدادی فیلم با بازیگران سیاه پوست نادیده گرفته شدند. این ویژگی گلدن گلوب است.

سال جاری جایزه بهترین فیلم خارجی زبان به میناری رسید. فیلمی که به زبان کره ای و انگلیسی در سینمای آمریکا ساخته شده است و داستان چالش های یک خانواده کره ای آمریکایی را در دهه 80 میلادی روایت می نماید.

این فیلم نخستین بار در جشنواره ساندنس روی پرده سینما رفت و حالا با جایزه گلدن گلوب چشم به اسکار پیش رو دارد. یکی از قوانین گلدن گلوب که سال جاری بسیار مورد انتقاد گرفت، جلوی نامزد شدن میناری برای جایزه بهترین فیلم را می گیرد.

بر اساس این قانون هیچ فیلم غیرانگلیسی زبانی نمی تواند نامزد جایزه بهترین فیلم گردد. قانونی که در اسکار وجود ندارد و سال گذشته برای نخستین بار فیلم کره ای انگل جایزه بهترین فیلم را به خانه برد.

در بخش جوایز تلویزیونی، نامی که زیاد به گوش رسید، سریال تاج بود که جوایز بهترین درام، بازیگر مرد و زن را از آن خود کرد. این سریال پرطرفدار، خانواده سلطنتی انگلستان را موضوع قرار داده است و داستان زندگی آن ها را روایت می نماید.

چادویک بوزمن ستاره پلنگ سیاه که تابستان پیش پس از مدت ها مبارزه با بیماری سرطان از جهان رفت، در هفتاد و هشتمین دوره گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگر مرد (فیلم درام) را برای عملکرد درخشان در بلک باتم ما رینی از آن خود کرد. این جایزه به نوعی بزرگداشت این بازیگر از دست رفته است.

فیلم تحسین شده کلویی ژائو برنده شیر طلایی ونیز و جایزه اصلی جشنواره تورنتو، در گلدن گلوب هم خوش درخشید و جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را از آن خود کرد. روایت زندگی خانه به دوش های مدرن که با بازی درخشان فرانسیس مک دورمند تحسین منتقدان سینمایی را برانگیخته است. این فیلم با جایزه ای که گرفت نشان داد که اصلی ترین مدعی اسکار است.

بهترین فیلم (درام): سرزمین خانه به دوش ها به کارگردانی کلویی ژائو

بهترین کارگردان: کلویی ژائو برای سرزمین خانه به دوش ها

بهترین بازیگر مرد (درام): چادویک بوزمن در بلک باتم ما رینی

بهترین بازیگر مرد (کمدی یا موزیکال): ساشا بارون کوهن در بورات 2

بهترین بازیگر زن (درام): آندرا دی در ایالات متحده علیه بیلی هالیدی

بهترین بازیگر زن (موزیکال یا کمدی): رزاموند پایک در خیلی مراقب هستم

بهترین فیلمنامه: آرون سورکین برای دادگاه هفت شیکاگویی

بهترین فیلم (کمدی یا موزیکال): بورات 2

بهترین فیلم خارجی زبان: میناری به کارگردانی لی آیزاک چانگ

بهترین انیمیشن: روح به کارگردانی پیت داکتر

بهترین موسیقی متن: انیمیشن روح

بهترین ترانه: Io Si (Seen) از فیلم زندگی پیش رو

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: جودی فاستر در موریتانی

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: دنیل کالویا در یهودا و مسیح سیاه

بهترین سریال درام: تاج

بهترین سریال کمدی: شتز کریک

بهترین مینی سریال: گامبی وزیر

بهترین بازیگر زن (سریال درام):، اما کارین در تاج

بهترین بازیگر زن (سریال کمدی): کاترین اوهارا در شتز کریک

بهترین بازیگر زن (سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی): آنا تیلور جوی در گامبی وزیر

بهترین بازیگر مرد (سریال کمدی): جیسون سودیکیس در تد لسو

بهترین بازیگر مرد (سریال درام): جاش اوکانر در تاج

بهترین بازیگر مرد (سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی): مارک رافلو در می دانم این قدرش حقیقت است

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: جان بویگا در تبر کوچک

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: جیلین اندرسون در تاج

منبع: فرادید
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1306

به "اعلام برگزیدگان هفتاد و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برگزیدگان هفتاد و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید