استراتژی فریب در ماجرای استرا و استقلال، کدام طرف دروغ می گوید؟

به گزارش بلندانیوز، باشگاه استقلال در حالی 11 شرط استراماچونی برای بازگشت به این تیم را منتشر کرد که خود این سرمربی ایتالیایی، این شروط را دروغ و جعلی خوانده است. این یعنی یک طرف ماجرای استقلال و استراماچونی دروغ می گویند.

استراتژی فریب در ماجرای استرا و استقلال، کدام طرف دروغ می گوید؟

به گزارش بلندانیوز، بیش از دو هفته پیش بود که آندره آ استراماچونی، سرمربی استقلال به بهانه دیر شدن پرداخت حقوقش و مشکلاتی که نحوه پرداخت استقلالی ها در ایتالیا برای او ایجاد شده بود، اقدام به فسخ یک طرفه قراردادش با آبی های پایتخت کرد. استراماچونی پس از این اتفاق غیرمنتظره گفت که اگر باشگاه استقلال بتواند راهی قانونی برای پرداخت حقوق او پیدا کند، بلافاصله به ایران بازمی گردد و به کارش در ایران ادامه می دهد. همین موضوع باعث شد که باشگاه استقلال به یاری ارگان های مختلف به تکاپو بیفتند که خواسته سرمربی محبوب آبی های پایتخت را برآورده نمایند تا حداقل از زیر فشار طرفداران استقلال خارج شوند. در نهایت این اتفاق هم رخ داد و اواخر هفته گذشته، 160 هزار دلار از جهت قانونی به حساب استراماچونی واریز شد تا همه منتظر بازگشت این سرمربی ایتالیایی به ایران باشند.

با این حال پس از پرداخت مطالبات استراماچونی، خبری از او نشد تا این که باشگاه استقلال روز دوشنبه ادعا کرد که وکلای این مرد ایتالیایی، 11 شرط را برای بازگشت او به ایران مطرح نموده اند. دو شرط عجیب و سخت در بین این 11 شرط، پرداخت تمام 470 هزار یورو، مبلغ قرارداد استراماچونی بلافاصله پس از امضای قرارداد جدید و تامین 900 هزار دلار برای جذب بازیکن جدید در فصل نقل وانتقالات زمستانی که این جذب بازیکن باید در انحصار استراماچونی باشد و او تصمیم می گیرد که چه بازیکنی باید به استقلال بیاید.

نکته عجیب درباره مطرح کردن این شروط چندگانه از سوی استراماچونی - که باشگاه استقلال آن را منتشر کرد - این است که او بارها عنوان نموده بود که فردای پرداخت مطالباتش از راه قانونی به ایران برمی گردد اما نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه حالا با شروط جدید و عجیبی وارد مذاکره با باشگاه استقلال شده است.

با فرض بر این که اطلاعات منتشر شده از سوی باشگاه استقلال صحت داشته باشد، شاید بتوان گفت، مشکلاتی که سوء مدیریت در استقلال برای استراماچونی ایجاد نموده بود باعث شده که او درباره آینده همکاری اش با آبی های پایتخت نگران باشد و چنین شروط سختی را مطرح کند اما باید به این نکته هم توجه کرد که در هیچ کجای جهان، چنین شروطی از سوی سرمربیان پذیرفته نمی گردد به طوری که تمام حقوق ها براساس تقویم پرداخت می گردد نه یک جا. در بحث نقل وانتقالات هم سرمربی تنها گزینه هایش را به باشگاه معرفی می نماید تا باشگاه اقدام به مذاکره با بازیکنان مدنظر سرمربی کند و هیچ باشگاهی در جهان، مبلغی را به سرمربی اش نمی دهد که او تمام کارهای نقل وانتقالاتی را انجام دهد.

به همین دلیل سوالاتی در ذهن طرفداران استقلال ایجاد می گردد؛ این که آیا عشقی که استراماچونی در این دو هفته نسبت به استقلال بیان نموده، واقعی بوده است؟ اگر واقعی بوده چرا چنین شروطی که می دانسته استقلال به احتمال زیاد توانایی عملی کردن آن ها را ندارد، گذاشته است؟ این که بر اساس چه متر و معیاری باشگاه استقلال باید با خواسته های عجیب استراماچونی موافقت کند؟ شروطی که طبق گفته وکلای این سرمربی ایتالیایی غیرقابل مذاکره است!

ماجرا جایی عجیب تر از شروط استراماچونی می گردد که او روز سه شنبه در صفحه اجتماعی خود ضمن ابراز تمایل مجدد برای بازگشت به استقلال عنوان نموده اطلاعاتی که دیشب منتشر شده، دروغ و جعلی است. استراماچونی همچنین صحبت های فتح الله زاده، عضو هیات مدیره استقلال مبنی بر اینکه سرمربی ایتالیایی استقلال خواستار افزایش 130 هزار دلاری قراردادش شده را تکذیب کرد تا ابهامات دوچندان گردد. این ادعای استراماچونی به این معنی می تواند باشد که در باشگاه استقلال کسانی هستند که نمی خواهند استراماچونی به کارش در استقلال ادامه دهد و به دنبال پیاده کردن برنامه های خودشان با کادر فنی جدید هستند. به همین دلیل اگر ماجرا از این جنبه صحت داشته باشد، باید تعیین گردد چه کسانی مخالف بازگشت استراماچونی هستند.

در هر دو صورت ماجرا باید برای طرفداران استقلال شفاف سازی گردد که چه کسی راست می گوید. اگر مدیران استقلال راست می گویند، تصمیم عاقلانه این است که قید استراماچونی را بزنند و به سراغ گزینه های جانشینی او بروند. اگر هم استراماچونی راست می گوید، برای طرفداران استقلال تعیین گردد که چه کسی در باشگاه به ادامه همکاری این سرمربی ایتالیایی در استقلال تمایل ندارد و همچنین شرایط برای بازگشت استراماچونی به استقلال فراهم گردد.

در هر حال، تیم و طرفداران استقلال هستند که در این ماجرا فریب خورده و متضرر شده اند و پس از دور شدن از صدر جدول که با چنگ و دندان به دست آورده بودند، روزهاست که با نگرانی به آینده فکر می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 23 بهمن 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 402

به "استراتژی فریب در ماجرای استرا و استقلال، کدام طرف دروغ می گوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراتژی فریب در ماجرای استرا و استقلال، کدام طرف دروغ می گوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید