چیز هایی روزمره که احتمالا کاربرد آن ها را نمی دانید!

خبرنگاران: گاهی به صورت روزانه در برخورد با وسایل مختلف ممکن است با چیز ها و جزئیات کوچکی روبه رو شویم که در نگاه اول ممکن است بی اهمیت به نظر برسند و کاربردی برای وسیله مورد نظر به فکر ما نرسد و فکر کنیم تزئینی هستند. اما در واقع در بسیاری از این جزئیات کوچک، اهدافی بزرگ را در پس خود دارند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا با هم 10 مورد از آن ها را آنالیز کنیم که شاید تا کنون چیزی در خصوص کاربرد آن ها نشنیده اید!

چیز هایی روزمره که احتمالا کاربرد آن ها را نمی دانید!

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

1. حلقه پشت پیراهن شما

بیشتر مردم به حلقه پشت پیراهن خود نگاه می نمایند و از خود می پرسند که کاربرد آن چیست؟! ولی در واقع هدفی برای آن در پشت پیراهن شما وجود دارد. در واقع سه دلیل مستند وجود دارد، ولی معین نیست که کدام یک صحیح است. اولین مورد بارزترین مورد هم هست و کاربرد آن برای آویزان کردن پیراهن در قلاب چوب لباسی است، اما منطقی نخواهد بود، زیرا اگر پیراهن خود را به قلاب آویزان کنید، سریع چروک می گردد.

حالت دوم می تواند راهی برای یاری به شما در بستن و محکم کردن راحت تر کراوات باشد. مورد سوم عاشقانه ترین مورد هم است! سال ها پیش دانشجویان آمریکایی زمانی که با دختر مورد علاقه خود دوست می شدند، برای اینکه نشان دهند با دختری در رابطه هستند، این حلقه را از پیراهن خود حذف می کردند!

2. سیلندر روی کابل برق لپ تاپ

بیشتر افراد هر روز این سیلندر را بر روی کابل برق لپ تاپ خود می بینند و هیچ تصوری از کاربرد و استفاده آن ندارند. برخی معتقدند که این سیلندر یک چیز تزئینی است. این مهره کوچک، اما بسیار کاربردی مهره بریت (Barrett) نامیده می گردد و نویز هایی با فرکانس بالا را در مدار الکترونیکی سرکوب می نماید. طراحی آن بسیار ساده است و از فریت (نوعی هیدروکسید آهن) ساخته شده است که اطراف کابل را می پوشاند تا از آن محافظت کند.

3. یک سوراخ کوچک در پنجره هواپیما

پنجره های هواپیما از دو قطعه شیشه پلاستیک تشکیل شده اند. بدون وجود این سوراخ ریز در پنجره، لایه داخلی شیشه به دلیل اختلاف فشار زیاد بین داخل کابین هواپیما و بیرون آن می شکند و از بین خواهد رفت. اما این سوراخ کوچک اجازه می دهد تا هوا بین کابین و فضای بین دولایه شیشه حرکت کند و فشار بین آن ها برابر بماند. می بینید که چنین جزئیات کوچکی چگونه می تواند تاثیرات بزرگی در نجات زندگی افراد داشته باشد.

4. قسمت آبی پاک کن

بیشتر مردم فکر می نمایند که قسمت صورتی پاک کن برای پاک کرن رد مداد و قسمت آبی پاک کن برای پاک کردن رد اتوماتیک استفاده می گردد. در حالی که این موضوع درست نیست و قسمت آبی پاک کن عملا جوهر پاک کن نیست. قسمت آبی پاک کن ها در ابتدا برای پاک کردن قسمت هایی در نظر گرفته شد که قسمت صورتی و نرم پاک کن به راحتی آن را پاک نمی کرد و برای پاک کردن اثر مداد روی کاغذ های خشن و یا تیره رنگ استفاده می شد. البته این نوع پاک کن با مرور زمان کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا پاک کن های جدید با رنگ های روشن و به ویژه سفید جای آن ها را گرفته اند.

5. شکاف افقی جا دکمه ای روی یقه پیراهن

احتمالا تا کنون متوجه شده اید که برخلاف سایر شکاف های جا دکمه ای های روی پیراهن که عمودی می باشند، این شکاف روی یقه پیراهن به صورت افقی است. دلیل این امر این است که احتمال باز شدن دکمه در این بخش زیاد است و به همین خاطر، جا دکمه ای آن را افقی می دوزند تا این احتمال را کاهش دهند.

6. سوراخ موجود در قاشق ماکارونی

همه قاشق های مخصوص ماکارونی یک سوراخ بزرگ در بخش میانی خود دارند. برخی افراد معتقدند که کاربرد این سوراخ برای تخلیه آب ماکارونی ها در هنگام هم زدن است. اما در واقع این منفذ به منظور اندازه گیری دقیق ماکارونی طراحی شده است. این سوراخ، اندازه استاندارد برای ریختن ماکارونی برای هر فرد را مشخص می نماید.

7. جیب کوچک داخل جیب بزرگ روی شلوار جین

این یکی از رایج ترین چیز هایی است که احتمالاً نمی دانید کاربرد آن چیست. بیشتر مردم فکر می نمایند که این جیب کوچک در شلوار جین فقط جنبه تزئینی دارد. این جیب ها اولین بار در سال 1873 در شلوار های جین ظاهر شد و برای نگهداری ساعت های جیبی که در آن موقع بسیار محبوب بودند استفاده می شد. تا به امروزه هم با اینکه کمتر کسی پیدا می گردد که از ساعت های جیبی استفاده کند، ولی هنوز به طور رسمی از سوی تولیدنمایندگان به عنوان جیب ساعت شناخته می گردد.

8. بسته های کوچک اضافه همراه لباس های جدید

بسیاری از مردم بر این باورند که کاربرد این بسته های اضافی این است که در صورت پوسیدگی لباس و یا نیاز به تعویض دکمه، از آن استفاده کنیم. برخلاف تصورات این بسته اضافی به این منظور به همراه لباس ارائه می شوند تا شما بتوانید ابتدا درجه آب و پودر شست و شوی جدید را روی آن ها امتحان کنید که خدایی نکرده موجب خراب شدن لباس نگردد.

9. سوراخ انتهای درپوش اتوماتیک

این تصور وجود دارد که اگر درپوش اتوماتیک به طور اتفاقی در گلوی فردی گیر کرد، سوراخ موجود در انتهای آن اجازه می دهد هوا در ریه ها جریان داشته باشد. اما این موضوع صحت ندارد. واقعیت این است که اگر چیزی در گلوی فردی گیر کند، غشا های مخاطی فرد متورم خواهند شد. اما سوراخ درپوش باعث می گردد تا از جذب شدن آن توسط غشاء جلوگیری گردد و فرد دچار خفگی نگردد.

10. پرچ های روی جیب شلوار جین

چند لایه از پارچه جین در قسمت جیب های شلوار روی هم جمع شده و دوخته می شوند. به همین دلیل این قسمت از شلوار به استحکام بیشتری نیاز دارد و این دکمه ها و پرچ ها، قدرت بیشتری به جیب می دهند و از پارگی آن جلوگیری می نمایند.

منبع: FactsVerse

منبع: برترین ها
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 بهمن 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 426

به "چیز هایی روزمره که احتمالا کاربرد آن ها را نمی دانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیز هایی روزمره که احتمالا کاربرد آن ها را نمی دانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید