پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 13 آبان 1400

به گزارش بلندانیوز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران ابری و همراه با رگبار پیش بینی می شود. فردا 13 آبان ماه 1400 هوای تهران همراه با رعد و برق و رگبار گذرا خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 13 آبان 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران ابری حداکثر و حداقل دما در تهران 24 و 13 درجه است. نقشه های هواشناسی از کاهش 7 درجه ای دمای هوا تا روز جمعه در تهران خبر می دهند.

امروز آسمان تهران ابری است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و چهار درجه به مرور و در طول روز به سیزده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 21 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (13 آبان ماه) ابری و همراه با رگبار با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (14 آبان ماه) نیز بارانی با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (15 آبان) با حداقل دمای 7 درجه و با حداکثر دمای 13 درجه پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (12 آبان ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (13 آبان ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (13 آبان ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان و استان های ساحلی دریای خزر شاهد بارش باران خواهیم بود.

تا پنجشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش یافته و علاوه بر البرز، تهران و سمنان، بخش هایی از لرستان، اصفهان، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، ایلام و شمال خوزستان را فرا خواهد گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1674

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 13 آبان 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 13 آبان 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید