نحوه دانلود ویدیو در یوتیوب؛ چطور در یوتیوب ویدیو دانلود کنیم؟

به گزارش بلندانیوز، برای اینکه یاد بگیریم چطور در یوتیوب ویدیو دانلود کنیم؟ در روش غیرمستقیم ما قانون حق نشر را با نرم افزار های شخص ثالث دور می زنیم و می توانیم هم ویدیو ها را در حافظه گوشی یا لپ تاپ ذخیره کنیم هم آن ها را با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذاریم. خود YouTube بعضی از ابزار های رایگان را برای این کار فراهم می نماید و همچنین بعضی نرم افزار ها و سایت های جانبی نیز برای این کار وجود دارد که می توانید از آن ها نیز بهره ببرید.

نحوه دانلود ویدیو در یوتیوب؛ چطور در یوتیوب ویدیو دانلود کنیم؟

خبرنگاران| شما می توانید ویدیو های یوتیوب را هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم (برنامه های سوم شخص) دانلود کنید. در روش مستقیم شما بدون هیچ نرم افزار دیگری و فقط با استفاده از خود نرم افزار یوتیوب قادر خواهید بود ویدیوی مورد علاقه خود را دانلود کنید. در این روش به دلیل رعایت حقوق حق انتشار، ویدیو های دانلود شده در گالری ذخیره نخواهند شد و همچنین شما نمی توانید آن ها را به دستگاه انتقال دهید.

در روش غیرمستقیم ما قانون حق انتشار را با نرم افزار های شخص ثالث دور می زنیم و می توانیم هم ویدیو ها را در حافظه گوشی یا لپ تاپ ذخیره کنیم هم آن ها را با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذاریم.

خود YouTube بعضی از ابزار های رایگان را برای این کار فراهم می نماید و همچنین بعضی نرم افزار ها و سایت های جانبی نیز برای این کار وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید.

دانلود فیلم از یوتیوب بدون نرم افزار مزیت های متعددی دارد. از مهم ترین آن ها می توان به در دسترس بودن در همه سیستم های عامل عدم احتیاج به دانلود و نصب نرم افزار و اپلیکیشن اضافه اشاره نمود. یکی از راه چاره های آسان، استفاد از وب سایت vdyoutube است. برای دانلود فیلم از یوتیوب بدون نرم افزار در وب سایت VD، مراحل زیر را دنبال کنید.

1- ابتدا وارد وب سایت یوتیوب شوید و فیلم مورد نظر خود را در آن پیدا کنید. سپس در آدرس بالای صفحه، پیش از کلمه youtube، حروف vd را نوشته و دکمه اینتر را فشار دهید. این کار، شما را به سایت دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم می برد.

2- در وب سایت جدید، لینک دانلود فیلم یوتیوب دیده می گردد که می توانید با انتخاب کیفیت مورد نظر از بین کیفیت ها و فرمت های موجود، ویدیوی مورد نظر را با لینک مستقیم دانلود کنید.

وب سایت دیگری که برای دانلود از یوتیوب بدون نرم افزار کاربرد دارد، KeepVid نام دارد که از قدیمی ترین سرویس ها محسوب می گردد. برای دانلود از KeepVid مراحل زیر را دنبال کنید:

1- وارد وب سایت یوتیوب شوید و ویدیوی مورد نظر خود را پخش کنید.

2- از منوی پایین ویدئو، روی دکمه Share و سپس Copy کلیک کنید. آدرس اشتراک ویدئو در کلیپ بورد کامپیوتر کپی می گردد.

3- وارد وب سایت Keepvid.pro شوید و وارد منوی Video Downloader و سپس Youtube Video Downloader شوید و لینک را وارد کنید.

4- برای دانلود فیلم مورد نظر، روی دکمه Best Download در صفحه جدید کلیک کنید یا برای تغییر فرمت و کیفیت فیلم دانلودی، دکمه Download Other Formats را فشار دهید.

بعضی کاربران، نرم افزار دانلود از یوتیوب را به روش های آنلاین ترجیح می دهند. برای این دسته از کاربران هم گزینه های متعددی وجود دارد. از مشهورترین انواع نرم افزار دانلود از یوتیوب می توان 4K Video Downloader را نام برد. برای دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم با استفاده از این نرم افزار، مراحل زیر را انجام دهید:

1- وارد وب سایت 4kdownload شوید و نرم افزار 4K Video Downloader را دانلود کنید. این نرم افزار برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک در دسترس واقع شده است. مراحل نصب را مانند نرم افزار های دیگر در مک یا ویندوز دنبال نموده و سپس نرم افزار را اجرا کنید.

2- وارد وب سایت یوتیوب شوید و ویدیوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. آدرس صفحه ای که ویدئو در آن پخش می گردد را کپی نموده و و طبق تصویر زیر در نرم افزار 4K Video Downloader وارد (Paste) کنید.

3- از منوی Format، فرمت و کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله آخر، روی دکمه Download کلیک کنید تا فرایند دانلود آغاز گردد.

4- پس از دانلود شدن ویدئو توسط نرم افزار 4K Video Downloader می توانید آن را از داخل همان نرم افزار اجرا کنید (کلیک راست و گزینه Play) یا پوشه دانلود را باز نموده و فایل را برای اشتراک یا انتقال به پوشه ای دیگر در کامپیوتر، انتخاب کنید (کلیک راست و انتخاب Show in Folder).

از نرم افزار های محبوب دیگر که می توان برای دانلود از یوتیوب به کار گرفت می توان به VLC اشاره نمود. این نرم افزار متن باز به صورت رایگان در اختیار کاربران واقع شده است و با چند مرحله ساده در ویندوز و مک، عملیات دانلود را انجام می دهد. اگر برای شما هم این سؤال پیش آمده است که با استفاده از VLC چگونه از یوتیوب دانلود کنیم مراحل زیر را دنبال کنید:

1- وارد وب سایت یوتیوب شوید و ویدیوی مورد نظر خود را پخش کنید. سپس آدرس ویدئو را برای وارد کردن در VLC کپی کنید.

2- اگر نرم افزار VLC را روی کامپیوتر ندارید، آن را از این لینک دانلود نموده و نصب کنید. پس از اجرای نرم افزار، باید از بخش Network آن برای دانلود از یوتیوب استفاده کنید.

3- در نسخه ویندوز VLC وارد منوی Media و سپس Open Network Stream شوید. اگر از کاربران مک هستید، آدرس File و سپس Open Network را دنبال کنید.

4- در پنجره باز شده، آدرس ویدیوی مورد نظر را وارد کنید (کلیک راست و Paste) و Play (در ویندوز) یا Open (در مک) را انتخاب کنید. نرم افزار VLC، ویدیوی موردنظر را در داخل خود پخش می نماید.

5- در این مرحله باید اطلاعات مکانی ویدئو را پیدا کنید. در ویندوز وارد منوی Tools و سپس Codec Information شوید و در مک، منوی Window و سپس Media Information را انتخاب کنید.

6- از پایین پنجره، کل آدرس موجود در فیلد Location را کپی کنید (کلیک راست و Copy در ویندوز و کلیک راست و Open URL در مک). در ویندوز، آدرس کپی شده را در مرورگر وب خود وارد کنید. در مک نیز مرورگر به صورت پیش فرض آدرس را باز می نماید.

7- همان طور که می بینید، ویدئو در مرورگر شما بدون بازکردن یوتیوب، پخش می گردد، برای دانلود ویدئو، روی آن کلیک راست نموده و Save video as را انتخاب کنید. مرحله نهایی، انتخاب مکان ذخیره سازی فیلم است. از قلم نیاندازید که با این روش، امکان انتخاب کیفیت فیلم برای دانلود وجود ندارد.

همان طور که گفته شد، برای دانلود فیلم از یوتیوب، اپلیکیشن های اختصاصی هم وجود دارد. درواقع اپلیکیشن ها را می توان محبوب ترین روش دانلود از یوتیوب در اندروید دانست که به خاطر تعداد و تنوع بالا، کاربران آن ها را به سرویس های تحت وب ترجیح می دهند. از محبوب ترین سرویس ها می توان به TubeMate اشاره نمود که البته اپلیکیشن آن به صورت رسمی در پلی استور موجود نیست. به هرحال می توانید اپلیکیشن را به صورت مستقیم و به صورت پکیج APK از وب سایت TubeMate دانلود کنید.

برای دانلود فیلم از یوتیوب با استفاده از اپلیکیشن Tubemate در اندروید، مراحل زیر را دنبال کنید.

1- پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، مجوز های لازم را برای دسترسی به حافظه و فایل های گالری به اپلیکیشن بدهید.

2- پس از اجرای اپلیکیشن TubeMate، با محیطی شبیه به اپلیکیشن خود یوتیوب برای اندروید روبرو می شوید. درنتیجه کار سختی برای دانلود ندارید و تنها باید ویدیوی مورد نظر را جست وجو نموده و پیدا کنید.

3- پس از پیدا کردن و پخش ویدئو در اپلیکیشن، روی آیکن قرمز دانلود در کنار دکمه Save کلیک نموده و سپس، فرمت و کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4- پس از انتخاب فرمت مورد نظر، با کلیک روی آیکن قرمز در منوی سمت راست، فرایند دانلود فیلم از یوتیوب آغاز می گردد. اگر در مراحل دانلود، با پیغام هایی برای دانلود فایل یا اپلیکیشن های دیگر روبه رو شدید، آن ها را نادیده بگیرید. به خاطر رایگان بود TubeMate، این نرم افزار با نمایش تبلیغات درآمدزایی می نماید. هرچند تبلیغات پیشنهادی بدافزار نیستند و از پلی استور دانلود می شوند، اما احتیاجی به دریافت آن ها برای دانلود فیلم از یوتیوب نیست.

آیفون برخلاف گوشی های اندرویدی امکان ذخیره مستقیم و آسان ازطریق اپلیکیشن را ندارد. درواقع محدودیت های سیستم عامل iOS امکان نوشتن اپلیکیشن برای این منظور و توزیع آن در اپ استور را از بین می برد. دانلود اپلیکیشن از منابع ناشناس برای گوشی آیفون هم به آسانی اندروید نیست و درنهایت، باید به دنبال راهی دیگر برای دانلود فیلم از یوتیوب باشید. برای این منظور، اپلیکیشنی را در آیفون نصب نموده و به وسیله آن اپلیکیشن و وب سایت Keepvid، ویدئو را در آیفون دانلود می کنیم. برای دانبود فیلم از یوتیوب در آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید.

1- در اپ استور، عبارت readdle را جست وجو نموده و اپلیکیشن Documens by Readdle را دانلود و نصب کنید.

2- ویدیوی مورد نظر را در اپلیکیشن یوتیوب یا مرورگر آیفون یا آیپد باز و مانند آموزش KeepVid، با انتخاب گزینه Share و سپس Copy Link، لینک ویدئو را کپی کنید.

3- اپلیکیشن Documents را که در مرحله اول نصب شد، اجرا نموده و روی آیکن پایین سمت راسمت (طبق تصویر زیر) کلیک کنید. این آیکن، مرورگر داخلی اپلیکیشن را اجرا می نماید که باید وب سایت Keepvid.pro را در آن باز کنید.

4- مراحل بعدی مانند دانلود از KeepVid در کامپیوتر است و تنها باید آدرس کپی شده در مرحله دوم را در فیلد وب سایت وارد کنیم. پس از دانلود، فیلم وارد اپلیکیشن Documents می گردد و می توانید از آنجا آن را اجرا کنید.

5- برای آسان تر شدن دسترسی به ویدیو های دانلودشده، می توان اپلیکیشن Documents را به اپلیکیشن پیش فرض Files در iOS یا iPadOS اضافه نمود. برای این منظور، پس از بازکردن اپلیکیشن، Files را باز نموده و از منوی پایینی، Browse را انتخاب کنید. مراحل بعدی شامل انتخاب گزینه Edit و سپس فعال کردن Documents است. از این به بعد می توانید فایل های دانلودشده در اپلیکیشن Documents را در اپلیکیشن پیش فرض Files مشاهده کنید.

قطعا تا به امروز با این سؤال روبرو شده اید که با استفاده از تلگرام چگونه از یوتیوب دانلود کنیم و شاید هم گزینه هایی را در نظر داشته باشید. از مشهورترین نمونه های ربات دانلود از یوتیوب می توان ربات utubebot را نام برد. برای دانلود از یوتیوب با استفاده از ربات مذکور، مراحل زیر را دنبال کنید.

1- ربات utubebot را در تلگرام جست وجو نموده و پس از پیدا کردن و وارد شدن به آن، دستور start را انتخاب کنید.

2- وب سایت یوتیوب را باز نموده و آدرس صفحه فیلم مورد نظر خود را کپی کنید.

3- آدرس فیلم در وب سایت یوتیوب را در پنجره ربات وارد (Paste) کنید.

4- همان طور که می بینید، ربات انواع فرمت ها و کیفیت ها را برای دانلود ویدئو از یوتیوب پیشنهاد می دهد. فرمت و کیفیت مورد نظر خود را با کلیک کردن روی دکمه مربوط به آن، انتخاب کنید.

5- پس از گذشت چند لحظه (بسته به حجم فیلم)، فیلم مورد نظر از یوتیوب به صورت یک فیلم داخل تلگرام در ربات ارسال می گردد که می توانید آن را در کامپیوتر شخصی یا گوشی هوشمند دانلود کنید.

همان طور که گفته شد، راه چاره های متعددی برای دانلود فیلم از یوتیوب وجود دارد و در بالا، روش های مرسوم و پرطرفدار دانلود از این سرویس را توضیح دادیم. اگر شما هم روش هایی کاربردی برای دانلود از یوتیوب می شناسید، در بخش نظر ها آن ها را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: فرادید
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1322

به "نحوه دانلود ویدیو در یوتیوب؛ چطور در یوتیوب ویدیو دانلود کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه دانلود ویدیو در یوتیوب؛ چطور در یوتیوب ویدیو دانلود کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید