فروش بلیت چارتری در شرایط کنونی غیر منطقی است

به گزارش بلندانیوز، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: فروش بلیت چارتری در شرایط کنونی بخش هوایی که تعداد جایگاه ها کم است غیر منطقی و نگران کننده است.

فروش بلیت چارتری در شرایط کنونی غیر منطقی است

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه امروز جلسه ای با حضور مسئولان بخش هوایی کشور در کمیسیون عمران برگزار خواهیم کرد، گفت: در این جلسه روند پرواز های اربعین، میزان تأخیرات و رشد چشمگیر پرواز های چارتری آنالیز خواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه سن ناوگان هوایی در کشور بسیار بالا است، اضافه نمود: متأسفانه تعداد جایگاه ها با احتیاج و تقاضای مسافران هم خوانی ندارد و همین موضوع در بعضی از ایام زمینه ساز افزایش قیمت بلیت ها می گردد.

رضایی کوچی شرح داد: زمانی که تعداد جایگاه های پرواز به اندازه مسافران نباشد، چارتر معنا پیدا نمی نماید، اما این در حالی است که در بسیاری از پرواز ها شاهد فروش بلیت های چارتری هستیم.

او یادآور شد: فروش چارتری در شرایط کنونی بخش هوایی کشور کاملاٌ بی معنی است و ما در ایام اربعین هم شاهد فروش چارتری و نرخ های آزاد به مسافران بودیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: فروش چارتری در بخش هوایی ممنوع است، چرا که چارترکنندگان بسیاری از بلیت ها را بالاتر از نرخ های مصوب و آزاد به مسافران عرضه می نماید.

رضایی کوچی یادآور شد: تمامی مسائل بخش هوایی در قالب یک گزارش از چند ماه گذشته آماده شده و به زودی به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

او با اشاره به اینکه صنعت و حمل و نقل هوایی یکی از مهم ترین بخش های مالی کشور به شمار می رود بنابراین باید با بهبود کیفیت و مدیریت صحیح بتوانیم این صنعت را در مقایسه با سایر بخش ها توسعه و گسترش دهیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی شرح داد: توجه به فراوری داخلی و استفاده از توانمندی مهندسان و متخصصان در حوزه حمل و نقل هوایی و نظارت بیشتر بر روند فروش بلیت، شرکت های هواپیما یی خود می توانند بر بهبود وضعیت حمل ونقل هوایی تأثیرگذار باشند.

رضایی کوچی بیان نمود: پرواز های اربعین در یک ماهه گذشته بسیار خوب و با کیفیت بوده است، اما گزارش های ارائه شده نشان می دهد که بخشی از بلیت ها در بازار به صورت آزاد به زائران فروخته می شد که در این باره باید سازمان هواپیمایی کشور باید جوابگو باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 14 آذر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 240

به "فروش بلیت چارتری در شرایط کنونی غیر منطقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بلیت چارتری در شرایط کنونی غیر منطقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید