راه های تسلط بر زبان انگلیسی ، گامی موثر در تجارت و سفر

به گزارش بلندانیوز، آیا تا به حال به این موضوع فکر نموده اید برای اینکه تاثیرگذاری ما بر روی یک فرد انگلیسی زبان بیشتر باشد وقتی در حال صحبت کردن با به زبان انگلیسی هستیم، سریع تر صحبت کنیم؟ و اینکه حتی کوشش نموده اید که به حرف زدن به زبان انگلیسی سرعت بیشتری ببخشید؟ آیا اصلا این ایده را قبول دارید که اگر سریع تر حرف بزنیم، باعث می گردد که انگلیسی ما بهتر گردد؟ آیا سریع تر صحبت کردن به انگلیسی در موفقیت ما به عنوان کسی که زبان انگلیسی زبان اولش نیست، تاثیر بیشتری دارد؟ و سوالاتی از این قبیل که می خواهیم امروز در مجله خبرنگاران در مورد روش های تسلط بر زبان انگلیسی به بحث و آنالیز بپردازیم و نکاتی را خدمت همه شما همراهان پیرامون راه های تسلط بر زبان انگلیسی عرض کنیم.

راه های تسلط بر زبان انگلیسی ، گامی موثر در تجارت و سفر

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

سریع صحبت کردن را کنار بگذارید!

اگر زبان انگلیسی را به خوبی می دانید، ولی می خواهید در حرف زدن سریع تر باشید، باید عرض کنیم که کاملا در اشتباه هستید! حداقل برای کسی که میخواهد تا به مانند یک فرد بومی که زبان انگلیسی زبان مادری وی است، بتواند در آینده صحبت کند و در راه رسیدن به آن نیازمند این است که مراحلی را طی نماید. توصیه ما در مقاله روش های تسلط بر زبان انگلیسی این است که سریع صحبت کردن را حداقل در ابتدای امر کنار بگذارید.

چرا نباید سریع تر به انگلیسی حرف بزنیم؟

دلایل زیادی وجود دارند که سریع صحبت کردن به انگلیسی برای کسی که زبان دومش، انگلیسی است کار درستی نیست یا راحت تر بگویم تاثیر زیادی در تحت تاثیر قرار دادن فردی که در حال صحبت کردن با او هستید، ندارد.

-قطع به یقین هر چقدر هم انگلیسی شما خوب و روان باشد، باز هم آن فرد خیلی سریع تر از زمانی که فکر می کنید، متوجه خواهد شد که شما یک فرد بومی نیستید.

-هیچ وقت نباید خود را با دیگران مقایسه کنید، چون کار درستی نیست و مقایسه توانایی های خود با دیگران نه تنها در زبان بلکه در هر کاری سبب می گردد که احساس ناخوشایندی به شما دست دهد.

  • -براساس راه های تسلط بر زبان انگلیسی باید بدانید که سریع صحبت کردن باعث می گردد تا در انتخاب کلمات درست برای بیان کردن به زبان انگلیسی دچار مشکل شوید و در نتیجه، مرتکب اشتباهات مختلف در تلفظ و ساختار گرامری خواهید شد.
  • راهکار چیست؟

  • برای اینکه نشان دهید به زبان انگلیسی تسلط خوبی دارید، آرامتر و با سرعت کمتری صحبت کنید. البته انجام این کار برای اکثر افراد کمی سخت به نظر می آید و با اینکه می دانیم اگر با سرعت کمتری صحبت کنیم، اشتباه کمتری هم مرتکب خواهیم شد، باز هم به آن عمل نمی کنیم و اصرار زیاد داریم که سریع صحبت کنیم. حال علت این امر چیست؟ و چه کار باید برای برطرف این مشکل بزرگ انجام دهیم؟

چرا کوشش می کنیم کلمات را سریع تر بیان کنیم؟

انسان به گونه ای خلق شده که تمایل دارد که در هر کاری نفر اول باشد و اساسا از این کار شاد می گردد. در خصوص زبان انگلیسی نیز این امر صدق می نماید.

-بعضی فکر می نمایند که اگر آهسته صحبت نمایند، دیگران از گوش دادن به حرف های آن ها خسته می شوند و حوصله آن ها سر می رود که ما می گوئیم این کار اشتباه است.

-تصور اینکه آهسته صحبت کردن حکایت از این دارد که شما در سخنرانی در زبان انگلیسی سخنران ناموفقی هستید، کاملا اشتباه است، زیرا اگر بخواهید اشتباهات زیادی را در زمان صحبت کردن به انگلیسی مرتکب شوید، آن زمان است که می توان گفت واقعا سخنران مبتدی هستید.

-بعضی نیز هستند که در موقعی که با گروهی انگلیسی زبان در حال صحبت کردن هستند به این فکر می نمایند که او را مورد قضاوت قرار خواهند داد و بنابراین به صورت ناخودآگاه کوشش می نمایند که در این امر روز به روز پیشرفت نمایند. این کار در خصوص زبان به گونه ای اتفاقی رخ می دهد و اکثر افراد می خواهند به نحوی رجحان خود را به رخ دیگران بکشند.

-اینکه فکر کنیم دیگران صحبت های ما را در زمانی که داریم به آرامی صحبت می کنیم، متوجه نمی شوند و گوششان به صحبت کردن سریع افرادی که انگلیسی زبان هستند عادت نموده، اشتباه است، زیرا ممکن است که شما بخواهید سریع صحبت کنید و دچار لکنت زبان زیادی در بیان بعضی کلمات شوید، در این صورت است که آن ها متوجه نخواهند شد شما چه می گوئید.

-همچنین، بعضی از افراد فکر می نمایند برای اینکه زبان را زودتر یاد بگیرند باید سریع تر صحبت نمایند که این فکر هم کاملا اشتباه و غیرمنطقی است، چون ما هرچقدر هم کوشش کنیم مثل افراد انگلیسی زبان جملات خود را بیان کنیم، دلیل نمی گردد که بتوانیم مانند آن ها تسلط کامل بر زبان پیدا کنیم یا اینکه فکر کنیم آن هایی که زبان انگلیسی زبان اولشان است، چون سریع صحبت می نمایند پس، ما هم باید مثل آن ها باشیم. کسانی هم هستند که فکر می نمایند اگر هرچقدر به مکالمات سریع زبان انگلیسی گوش دهند، سریع تر می توانند به زبان تسلط پیدا نمایند که باید عرض کنیم که کاملا فکر اشتباه و نادرستی است.

چگونه سرعت صحبت کردن را افزایش دهیم؟

درست است که می گوییم در ابتدا باید سریع صحبت کردن را کنار بگذاریم، اما منظور ما این نیست که کلاً این کار را نکنیم، بلکه برای اینکه به مرحله ای برسیم که بدون اشتباه و خطایی بتوانیم با سرعت به انگلیسی صحبت کنیم باید یک سری مراحلی را طی کنیم و قدم به قدم خود را برای مرحله نهایی آماده کنیم. راهکار هایی وجود دارند که با رعایت آن ها می توان به مرور به سرعت صحبت کردن خود اضافه نمود. چیزی که باید مدنظر قرار دهید، این است که باور داشته باشید هرچقدر به تمرین و صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت تدریجی ادامه دهید، به مرور در گفتار پیشرفت حاصل خواهید کرد و بدون اینکه تمرکز خود را بر روی افزایش سرعت صحبت کردن خود قرار دهید، در نهایت در می یابید که به اندازه کافی پیشرفت نموده اید. بگذارید برای شما مثالی را بیان کنیم. فرض کنید که در یک خیابان با ماشین خود با یک سرعت ثابت و منطقی در حال حرکت هستید و دیگران هم با یک سرعت ثابت در حال حرکت هستند. اگر در این میان فردی بخواهد با سرعت زیادتری ماشین خود را براند، سبب می گردد که در خیابان تراکم شدیدی ایجاد گردد در خصوص صحبت کردن هم خارج از حالت طبیعی و با سرعت بالا آن هم در مواقعی که در ابتدای کار هستیم دقیقا همین حالت برای مغز ما اتفاق می افتد و باعث می گردد دچار خطا و اشتباهات زیادی در بیان کلمات شویم و چون ذهن ما به جستجوی کلمات برای بیان کردن می رود و در این بین ممکن است حتی دچار لکنت زبان و فراموشی موقت شویم. باید براساس راه های تسلط بر زبان انگلیسی توجه داشته باشیم که ذهن و دهان انسان توانایی به کار بردن تعداد کلماتی تعیین در یک بازه زمانی را دارد و بیش از آن دچار مشکل خواهد شد و اگر بخواهیم این توانایی ذهن و دهان انسان را بیشتر کنیم، باید به تدریج و آرام آرام بر روی آن کار کنیم.

اگر نتوانستیم سریع تر صحبت کنیم!

حال اگر به کل با رعایت روش های تسلط بر زبان انگلیسی نتوانستیم که به سرعت مورد نظر در صحبت کردن به زبان انگلیسی برسیم، چه می گردد؟ آیا باید کلا انگلیسی صحبت کردن را کنار بگذاریم یا خود را سرزنش کنیم؟ واقعا باید چه کار کنیم؟ در ادامه به آنالیز این موضوع می پردازیم.

نباید به این موضوع به عنوان یک ناتوانی و نقص فکر کرد. دلیلش هم این است که خیلی افراد هستند با اینکه زبان مادریشان زبان انگلیسی هست، در صحبت کردن به آرامی و با یک سرعت آرام و متوسط صحبت می نمایند. ضمناً، همانطور که گفتیم در نظر داشته باشید که اگر سریع صحبت کردن شما تاثیر منفی در بیان درست و دقیق کلمات داشته باشد، خیلی بدتر و ضایع تر خواهد بود تا اینکه درست و بی نقص صحبت کنیم، هرچند هم آرام و آهسته باشد. مطمئنا شما به مرور زمان و بعد از دو سه سال شاید باورتان نگردد، یک دفعه می بینید که پیشرفت هرچند کمی در سریع صحبت کردن به انگلیسی پیدا نموده اید. این شگفت انگیز نیست؟ بدون اینکه کوشش زیادی کنید و خود را در فشار قرار دهید، به تدریج به سطح قابل قبولی خواهید رسید.

منبع: همگردی
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 329

به "راه های تسلط بر زبان انگلیسی ، گامی موثر در تجارت و سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های تسلط بر زبان انگلیسی ، گامی موثر در تجارت و سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید