ذکر روز های هفته با معنی و برکات و فواید هر ذکر

به گزارش بلندانیوز، ذکر های مخصوص روز های هفته از جمله برترین اذکار هستند که شما می توانید برای رسیدن به آرامش و همین طور برای کسب ثواب، این ذکر ها را در روز های خاص هفته بخوانید. این ذکر ها کوتاه هستند بنابراین می توانید آن ها را حفظ کنید و در هر زمان و مکان و با هر زبانی آن ها را بگویید بهتر است ذکر های هر روز هفته، روزی 100 مرتبه خوانده گردد.

ذکر روز های هفته با معنی و برکات و فواید هر ذکر

ذکر روز شنبه: یا رَبِّ الْعالَمِین ای پروردگار جهانیان

ذکر روز شنبه به نام رسول خدا (ص) است روایت شده که در این روز زیارت حضرت رسول الله (ص) هم خوانده گردد این ذکر موجب بی نیازی می گردد.

ذکر روز یکشنبه: یا ذَالجَلالِ وَ اْلاِکْرام ای صاحب شکوه و بزرگواری

ذکر روز یکشنبه که به نام امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س) می باشد موجب فتح و نصرت می گردد روایت شده است که در این روز زیارت حضرت امیرالمؤمنین (ع) و زیارت حضرت زهرا (س) خوانده گردد.

ذکر روز دوشنبه: یا قاضیَ الحاجات ای برآورنده حاجت ها

ذکر روز دوشنبه به نام امام حسن (ع) و امام حسین (ع) می باشد روایت شده زیارت آن دو بزرگوار در این روز خوانده گردد ذکر روز دوشنبه موجب کثرت مال می گردد.

ذکر روز سه شنبه: یا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین ای مهربان ترین مهربانان

ذکر روز سه شنبه به نام علی بن الحسین (ع) و محمد بن علی (ع) و جعفر بن محمد (ع) است. روایت شده در این روز زیارت این سه امام خوانده گردد. ذکر روز سه شنبه موجب روا شدن حاجات می گردد.

ذکر روز چهارشنبه: یا حَیُّ یا قَیّومُ ای زنده، ای پاینده

ذکر روز چهارشنبه به نام موسی بن جعفر (ع) و علی بن موسی (ع) و محمد بن علی (ع) و علی بن محمد (ع) است. روایت شده در این روز زیارت این چهار امام خوانده گردد. ذکر روز چهارشنبه موجب عزت دائمی می گردد.

ذکر روز پنجشنبه: لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ المَلِک الحقّ المُبین نیست خدایی جز الله فرمانروای حق و آشکار

ذکر روز پنجشنبه به نام امام حسن عسکری (ع) است روایت شده در این روز زیارت امام حسن عسکری (ع) خوانده گردد. ذکر روز پنج شنبه موجب رزق و روزی می گردد.

ذکر روز آدینه: اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ؛ خدایا بر محمد و آل محمد درود فرست و در فرج ایشان تعجیل فرما.

ذکر روز آدینه به نام امام زمان است و در کنار این ذکر می توانید در روز آدینه زیارت امام زمان را هم بخوانید. خواندن ذکر روز آدینه باعث عزیزتر شدن می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1583

به "ذکر روز های هفته با معنی و برکات و فواید هر ذکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذکر روز های هفته با معنی و برکات و فواید هر ذکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید