درمانی ساده برای قوز قرنیه

به گزارش بلندانیوز، فوق متخصص قرنیه با بیان اینکه قوز قرنیه بیماری است که آستیگمات نامنظم ناشی از نازکی قرنیه است،گفت: افرادی که قوز قرنیه دارند، حتما به چشم پزشک مراجعه نمایند و با یک جراحی ساده مانع از پیشرفت آن شوند.

درمانی ساده برای قوز قرنیه

محمد جعفر قائم پناه، فوق تخصص قرنیه درباره بیماری قوز قرنیهبا بیان اینکه نازکی قرنیه توسط متخصص با استفاده از قطره ریبوفلاوین به همراه اشعه ماوراء بنفش متوقف می گردد،گفت: افرادی که در خانواده قوز قرنیه دارند، حتما به چشم پزشک مراجعه نمایند و با یک جراحی ساده مانع از پیشرفت آن شوند.

قائم پناه درباره راه های درمانی افرادی که قوز قرنیه در آنها پیشرفت نموده است، گفت: این بیماری باید متوقف گردد. استفاده از عینک در مرحله اول و پس از آن لنز تماسی، رینگ، لنز داخل چشمی و در نهایت پیوند قرنیه از راه های مختلف درمان این بیماری است.

این فوق تخصص قرنیه به افرادی که قوز قرنیه دارند،گفت:خوشبختانه این بیماری خطرناک نیست و هیچگاه باعث کوری نمی گردد. این بیماری که آستیگمات نامنظم ناشی از نازکی قرنیه است، درمان دارد.

وی با بیان اینکه آب مروارید ناشی از سن پیشگیری ندارد، اعلام کرد: افرادی همچون کشاورزان و کارگران در نور زیاد آفتاب باید از کلاه لبه دار و عینک محافظ استفاده نمایند. باید از ضربه به سر و صورت جلوگیری کرد، از مصرف داروهای کورتونی به صورت خودسرانه دوری کرد. در نهایت برای پیرچشمی بهترین راه استفاده از عینک پیرچشمی است.

منبع: همگردی
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1300

به "درمانی ساده برای قوز قرنیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمانی ساده برای قوز قرنیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید