داروهای پوکی استخوان خطر مرگ و میر را کاهش می دهند؟

به گزارش بلندانیوز، به گزارش مدیکال اکسپرس، حدود 200 میلیون نفر در دنیا دچار پوکی استخوان هستند. بر اثر این بیماری پیشرونده استخوان ها شکننده تر می شوند که اغلب علائم آن تا اولین شکستگی ظاهر نمی گردد.

داروهای پوکی استخوان خطر مرگ و میر را کاهش می دهند؟

متخصصان معتقدند مصرف داروهای پوکی استخوان با کاهش خطر مرگ و میر زودهنگام مرتبط است.

محققان استرالیایی بر اساس دو مطالعه دریافتند داروهای بیسفوسفونات نیتروژن که معمولا در درمان پوکی استخوان تجویز می شوند خطر مرگ و میر زودهنگام را در یک گروه 6000 نفری حدود 34 درصد کاهش داده اند.

به گفته محققان کاهش خطر مرگ زودهنگام ناشی از مصرف داروهای پوکی استخوان به طور چشمگیری به دلیل جلوگیری از تخریب حجم استخوانی است. یافته های بدست آمده نشان دهنده فوائد حائز اهمیت داروهای تایید شده پوکی استخوان برای افرادی است که در معرض پوکی استخوان قرار دارند.

محققان استرالیایی اظهار داشتند: پس از 50 سالگی حدود 40 درصد از زنان و 25 درصد از مردان دچار شکستگی استخوان می شوند که این شکستگی آنان را در معرض شکستگی های بیشتر قرار می دهد. هرچند، در حال حاضر کمتر از 30 درصد زنان و 20 درصد از مردان که دچار شکستگی شده اند از داروهای تایید شده پوکی استخوان دریافت می نمایند.

یکی از محققان این مطالعه گفت: این باور اشتباهی است که تنها زنان دچار پوکی استخوان می شوند و بسیاری از افراد داروهای تجویزی توصیه شده مصرف نمی نمایند. این درحالیست که داروهای پوکی استخوان نه تنها خطر شکستگی های بیشتر را کاهش می دهند، بلکه خطر مرگ و میر را در دوره 15 ساله کاهش می دهند.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 116

به "داروهای پوکی استخوان خطر مرگ و میر را کاهش می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای پوکی استخوان خطر مرگ و میر را کاهش می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید