خودروی خورشیدی تویوتا حتی شب ها خاموش نمی گردد

به گزارش بلندانیوز، شرکت تویوتا با همکاری شرکت شارپ و شرکت نیو انرجی و سازمان توسعه فناوری صنعتی ژاپن به منظور ساخت یک خودروی خورشیدی که بتواند برای همواره کار کند و هیچ وقت خاموش نشود، همکاری می نماید.

خودروی خورشیدی تویوتا حتی شب ها خاموش نمی گردد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، شرکت تویوتا در یک پروژه جدید با شرکت شارپ، نیو انرجی و سازمان توسعه فناوری صنعتی ژاپن(NEDO) در صدد ساخت یک مدل از سری پریوس(Prius) است که به لطف نیروی خورشیدی خواهد توانست تا همواره روشن بماند و فعالیت کند.

کوجی ماکینو مدیر پروژه در شرکت تویوتا گفت: مزیت خودروی خورشیدی این است که احتیاج به هیچ انرژی جز انرژی آفتاب ندارد، اما نمی تواند در یک مسافت طولانی رانندگی کند. اکنون ما به دنبال برطرف این مشکل هستیم.

خودروهای خورشیدی این مزیت را دارند که فارغ از عدم استفاده از سوخت های فسیلی، احتیاجی به اتصال به شارژرهای برقی نیز ندارند. بنابراین اگر یک باتری ساخته گردد که بتواند این خودرو را در شب نیز به حرکت درآورد، آنوقت خودروی خورشیدی تویوتا برای همواره روشن خواهد ماند.

هرچند که مسیری طولانی تا رسیدن به این هدف در پیش است و خودروهای خورشیدی امروزه هیبریدی هستند و باید به برق متصل شوند، اما تویوتا به فکر تحقق هرچه سریع تر این فناوری است.

خودروهای خورشیدی موجود در حال حاضر تنها وقتی پارک هستند، شارژ می شوند و حداکثر قدرتی که برای رانندگی فراوری می نمایند به اندازه پیمایش حدود شش کیلومتر است.

با این وجود، تیم تویوتا و شرکا در تحقیقات جدید خود به پیشرفت های چشمگیری رسیده اند که از ماه ژوئیه مورد آزمایش قرار گرفته است.

آنها پیروز به ساخت یک نوع پنل خورشیدی شده اند که نور خورشید را با بازدهی بیش از 34 درصد به برق تبدیل می نماید، در حالی که نرخ بازدهی پنل های رایج کنونی 20 درصد است.

علاوه بر این، آنها سلول های خورشیدی به ضخامت 0.03 میلی متر طراحی نموده اند که می توانند روی سقف، کاپوت و صندوق خودرو قرار گیرند.

این بدان معنی است که خودرو می تواند به سیستم فراوری انرژی الکتریکی مجهز گردد که حتی در هنگام حرکت نیز بتواند وسیله نقلیه را شارژ کند.

میتسوشیرو یامازاکی مدیر بخش سیستم های انرژی خورشیدی NEDO گفت: در حال حاضر اگر این خودرو تنها چهار روز در هفته رانده گردد و حداکثر 50 کیلومتر در هر روز مسافت طی کند، هیچ گاه احتیاجی به اتصال به پریز برق ندارد.

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 99

به "خودروی خورشیدی تویوتا حتی شب ها خاموش نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی خورشیدی تویوتا حتی شب ها خاموش نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید