خطر صفر-صفر کسل کننده!

به گزارش بلندانیوز، این دیدار در حالی برگزار می گردد که با توجه به شاکله دو تیم در سه بازی گذشته و حضور نفرات در میدان شاید به جرات بتوان از حالا 90 درصد از بازیکنان فیکس هر کدام از آنها را معین کرد.

خطر صفر-صفر کسل کننده!

دربی شماره 90 ، ساعت 16 امروز با قضاوت موعود بنیادی فر در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد. در یک سوی میدان کالدرون و شاگردانش با 6 امتیاز از 3 هفته ابتدایی لیگ قرار دارند و به این دیدار به چشم پلی برای رسیدن به صدر جدول نگاه می نمایند و در سوی دیگر میدان نیز استراماچونی و شاگردانش بعد از کسب 2 امتیاز از هفته های ابتدایی به این دیدار با نگاه سرانجام ناکامی ها و رهایی از قعر جدول می نگرند.

به گزارش فرهیختگان، نکته مهم اینکه دو تیم با دو گل زده جزو تیم هایی هستند که بدترین خط حمله را دارند و همین مساله می تواند باعث گردد دربی 90 بدون گل و کسل نماینده گردد.

باز دربی!

دوباره دربی و دوباره هیجان و استرس ناشی از این دیدار که از چند روز قبل حال و هوای فوتبال ایران را به تسخیر خود درآورده و بیشتر گزارش ها و اخبار ورزشی تحت الشعاع این دیدار قرار می گیرد. دوباره دربی فرارسید تا برآورد ها و پیش بینی ها از داور بازی تا ترکیب اصلی دو تیم و نتیجه احتمالی و گلزنان آن توسط هرکسی که به این فوتبال ربط دارد، شروع گردد؛ از طرفدار گرفته تا پیشکسوت. دوباره دربی و این بار نودمین دربی و این یعنی دو تیم در تاریخ فوتبال ایران بیشترین تقابل را با هم داشته اند و با اینکه در خیلی از سال ها فقط به برگزاری دو دیدار بین آنها بسنده شده، اما هیچ دیداری بیشتر از دربی در تاریخ فوتبال ایران برگزار نشده است.

دربی 90 شاید مثل گذشته رنگ و بوی هیجان نداشته باشد، اما هرچه باشد باز هم برای طرفداران دو تیم به اندازه بردن یک جام ارزشمند است و نتیجه برد و باختش به اندازه شیرین شدن یا زهر شدن زندگی شان قیمت دارد. هنوز هم هستند طرفدارانی که حتی در این روزها همچنان روی تیم شان تعصب دارند که از روی کری هنوز 3 امتیاز دربی و فتح آن را حتی به فتح سه گانه لیگ، حذفی و آسیایی هم ترجیح می دهند. شاید برد دربی به اندازه فتح کاپ از لحاظ کیفی ارزش نداشته باشد، اما دنیای زیبای بعد از پیروزی و کرکری هایش به اندازه ای می چسبد که 3 امتیازش می تواند تا مدت ها تیم برنده را در قبال ناکامی ها و حوادث مختلف مصون کند.

دربی باز!

شاید یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف این دیدار را بتوان حضور دربی باز ها در میدان معرفی کرد. دربی باز اصولا به بازیکنی گفته می گردد که در حساس ترین بازی فصل فوتبالی باشگاه ایران می تواند به خوبی قابلیت هایش را به نمایش گذاشته و چه بسا موجبات پیروزی تیمش را فراهم کند. بازیکنانی مانند احمدرضا عابدزاده یا فرهاد مجیدی و مهدی هاشمی نسب یا حتی بازیکنی مانند نیکبخت واحدی و علی سامره و حتی پیوس، برهانی و... و چه بسا کمی دور تر محرمی و بیانی ها و حتی علی پروین، علی جباری و صفر ایرانپاک از این دسته از بازیکنانی هستند که رکوردهای زیادی را در جریان دربی های برگزار شده در تاریخ فوتبال ایران به خود اختصاص داده اند. طبق این تعاریف برای دربی 90 به آن صورت از دربی باز خبری نیست و شاید دربی باز ترین مردان میدان را بتوان روی نیمکت دو تیم در ردای سرمربیگری دو تیم با توجه به سابقه آنها جست وجو کرد.

ترکیب احتمالی دو تیم

این دیدار در حالی برگزار می گردد که با توجه به شاکله دو تیم در سه بازی گذشته و حضور نفرات در میدان شاید به جرات بتوان از حالا 90 درصد از بازیکنان فیکس هر کدام از آنها را تعیین کرد.

بر همین اساس به نظر می رسد استراماچونی در غیاب نفراتی مثل باقری، اسماعیلی و دیاباته با ترکیب سید حسین حسینی در درون دروازه، وریا غفوری و میلیچ در دوطرف خط دفاعی، دانشگر و یزدانی در مرکز خط میانی، علی کریمی، محسن کریمی، رضاوند، شجاعیان و قاعدی در مرکز زمین و مرتضی تبریزی در خط حمله، تیمش را راهی میدان خواهد نمود. نکته کلیدی، حضور روزبه چشمی روی نیمکت استقلال است و در صورتی که سرمربی ایتالیایی بخواهد در هر لحظه از مسابقه، بار تجربی تیمش را افزایش دهد، احتمال استفاده از چشمی نیز بیشتر خواهد شد.

در سوی دیگر و در غیاب سیدجلال حسینی که به خاطر مصدومیت این دیدار را از دست داد، به نظر می رسد کالدرون از بیرانوند در درون دروازه استفاده نموده و انصاری و شیری را به همراه زوج کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده در خط دفاعی قرار دهد. نوراللهی همراه با نعمتی، ترابی و امیری در خط میانی و جونیور و علیپور نیز احتمالا در خط حمله بازی خواهند کرد. از مهره های کلیدی روی نیمکت پرسپولیس نیز می توان به امید عالیشاه و بشار رسن اشاره نمود.

صعود چشمگیر با برد

در حال حاضر پرسپولیس با 6 امتیاز در رده ششم جدول واقع شده است و اگر دربی را ببرد تا رده دوم بالا خواهد آمد و اگر بتواند با اختلاف سه گل استقلال را شکست دهد حتی به صدر جدول نیز می رسد. در سوی مقابل استقلال دو امتیازی فعلا در رده پانزدهم واقع شده است و با کسب پیروزی می تواند به میانه های جدول صعود کند و اگر با دو گل اختلاف پیروز گردد به رده هفتم خواهد رسید. تساوی اما چندان فایده ای برای دو تیم ندارد. پرسپولیس همان ششم می ماند و استقلال نیز بسته به تعداد گل زده اش بین یک تا سه پله صعود خواهد نمود و همچنان در رده های انتهایی خواهد ماند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 148

به "خطر صفر-صفر کسل کننده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر صفر-صفر کسل کننده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید