خرید دستگاهی برای شناسایی منشاء بوی نامطبوع تهران

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه درباره منشا بوی نامطبوع تهران هنوز به قطعیت نرسیده ایم، گفت: دستگاه های جدیدی خریداری شده اند که برای شناسایی منشا بو به ما یاری می نمایند.

خرید دستگاهی برای شناسایی منشاء بوی نامطبوع تهران

به گزارش خبرنگاران، محمد رستگاری در جلسه امروز کاهش آلودگی هوای استان تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره خاتمه منشایابی بوی نامطبوع تهران، اظهار کرد: درحال حاضر چهار جلسه کارگروه شناسایی منشا بوی نامطبوع تهران برگزار شده است اما ما هنوز درباره علت این بو به قطعیت نرسیده ایم.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه از دانشگاه های مختلف درخواست همکاری نموده ایم، توضیح داد: تعدادی از دانشگاه ها برای انجام تحقیقات و آزمایش ها اعلام آمادگی نموده اند و دستگاه های مختلف از جمله محیط زیست و شهرداری تهران تکالیف اجرایی دارند.

رستگاری اضافه نمود: شهرداری تهران نسبت به خرید دستگاهی برای یاری به شناسایی منبع بو اقدام نموده است و اداره محیط زیست استان نیز یکی دو دستگاه ثابت را برای شناسایی منبع بو نصب نموده است.

وی با بیان اینکه قرار است یک ایستگاه هواشناسی در محل آرادکوه نصب گردد، گفت: این اقدامات در شناسایی منبع بو به ما یاری می نماید.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ادامه داد: هر زمان که جهت باد در تهران از جنوب به شمال بوده، بوی نامطبوع در سطح شهر پخش شده است. این نشان می دهد که کانون بوی نامطبوع در جنوب تهران است ولی برای رسیدن به قطعیت به آزمایش های بیشتری احتیاج داریم.

مرتضی عاقل منش- معاون برنامه ریزی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران- در ادامه جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران درباره آخرین شرایط پارک جنگلی چیتگر و بدهکاری شهرداری به سازمان آب شرح داد: حقابه پارک جنگلی چیتگر باید از سازمان آب تامین می شد اما طی دو سال گذشته به دلیل بدهکاری شهرداری جلوی این حقابه گرفته شد.

عاقل منش اضافه نمود: در شهریور ماه امسال با تفاهمنامه ای که به امضا رسید این مشکل رفع شد. در حال حاضر عملیات احیا درختان درحال انجام است و امیدواریم در سال آینده چهره سرسبزی از این منطقه داشته باشیم.

وی در ادامه توضیح داد: این که می گویند مساحت پارک چیتگر حدود 400 هکتار کاهش یافته است چندان درست نیست. البته باید آنالیز های بیشتری انجام داد.

عاقل منش در خاتمه گفت: در امسال 1200 هکتار از اراضی پهنه های شمالی و شرقی تهران در مناطق 13، 14، 15، 1 و 4 تحت عملیات جنگل کاری و عملیات سبز قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 15 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 473

به "خرید دستگاهی برای شناسایی منشاء بوی نامطبوع تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید دستگاهی برای شناسایی منشاء بوی نامطبوع تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید