تاکید ابتکار بر تخصصی شدن سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده

به گزارش بلندانیوز، تهران (پانا) - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای سازمان های مردم نهاد تاکید نمود که بنابراین حرکت سازمان های مردم نهاد به سمت تخصصی شدن یکی از جهت گیری های معاونت امور زنان است.

تاکید ابتکار بر تخصصی شدن سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده

معصومه ابتکار امروز در نشست مجازی با حضور سازمان های مردم نهاد مرتبط با حوزه زنان و خانواده اظهار کرد: معاونت در زمینه فعالیت هایی که در زمینه آموزش جلب مشارکت و توان افزایی جوامع محلی تاثیرگذار است، پروژه های متعددی را اجرا نموده است به طوری که 167 پروژه به صورت تعیین در قالب اولویت بندی ها به ویژه عدالت جنسیتی اجرا شده است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به شاخص های عدالت جنسیتی گفت: تحقق عدالت جنسیتی تعریف شده است و شاخص های آن نیز تدوین شده است که در نهایت شناسنامه آن نیز با همکاری سازمان ثبت احوال منتشر شد. این برنامه به صورت برنامه اجرایی نتیجه محور در شورای برنامه ریزی مصوب و اجرا می گردد و فعالیت تشکل ها ذیل تحقق برنامه عدالت جنسیتی و تحکیم خانواده اجرا می گردد.

وی با بیان اینکه برنامه تحقق عدالت جنسیتی مورد حمایت دولت است، گفت: امیدواریم سازمان های مردم نهاد در جلب مشارکت مردم و هم افزایی برای این ظرفیت عظیم اجتماعی به ویژه در شرایط سخت کرونایی کوشش نمایند.

ابتکار در ادامه با اشاره به تاثیرگذاری سازمان های مردم نهاد در بحث رصد و دیده بانی اعلام کرد: مرحله سومی که سازمان های مردم در آن نهاد تاثیرگذار هستند، بحث رصد و دیده بانی است که برای جوامع مهم است. در جوامع مردم سالار از ظرفیت سازمان های مردم برای دیده بانی بسیار استفاده می گردد که موضوع مهمی است و ما نیز در معاونت امور زنان به آن قائل هستیم.

وی اعلام نمود: نگاه ما این است که سازمان های مردم نهاد ظرفیت زیادی دارند اما جهت گیری تخصصی آنها برای ما بسیار اهمیت دارد زیرا اگر بخواهند همه سازمان های مردم نهاد در فعالیت های عمومی یاری نمایند، ممکن است از نظر تخصصی نتوانند در موضوعات یاری نمایند. بنابراین حرکت سازمان های مردم نهاد به سمت تخصصی شدن یکی از جهت گیری های معاونت امور زنان است که مورد حمایت قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1447

به "تاکید ابتکار بر تخصصی شدن سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ابتکار بر تخصصی شدن سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید