این شرورهای محبوب

به گزارش بلندانیوز، یکی از بهترین ویژگی های بازی های کامپیوتری و شاید دلیل اصلی جذابیت آن برای پیر و جوان، فراهم کردن امکان تجربه احساسات، افکار و اعمال مثبت و منفی در جهانی غیرواقعی و بدون رساندن هیچ آسیبی به مال و جان دیگران است.

این شرورهای محبوب

در سال های اخیر با انتشار انیمیشن های محبوبی مانند منِ نفرت انگیز یا نابغه، شخصیت های باهوش اما شرور طرفدارانی پیدا نموده اند.

شخصیت هایی که در سری بازی نابغه های شرور یا Evil Genius هم دیده می شوند و از هوش و استعداد خود برای دنبال کردن اهداف خبیثانه معمولا طنزآلود بهره می برند.

در دومین و جدیدترین عنوان این سری نیز مانند نسخه قبلی باید در نقش یکی از اعضای گروهی از اشرار نابغه که هر کدام ویژگی ها، اهداف و سبک خاص خودشان را دارند با مدیریت پایگاه مخفی و منابع خود با خطرات و چالش های ریز و درشت مقابله کنید تا به هدف نهایی یعنی سلطنت بر کل دنیا برسید.

ظاهر فریبنده

گرچه گرافیک بازی کاملا فانتزی است و رفتار، دیالوگ ها و حرکات شخصیت ها طنزآمیز به نظر می رسد، نباید فراموش کنید همچنان به عنوان یک شرور تبهکار شما گاهی مجبور به انجام کارهای خبیثانه هم خواهید شد.

البته با این که در این بازی هر چند دقیقه درگیر مبارزات منجر به کشته شدن بسیاری از نیروهای خودی و دشمن خواهید بود، خبری از خون و تصاویر خشن نیست و بازی تمام سعی خود را می نماید تا تمام این اتفاقات به صورت کاملا فانتزی و طنزگونه نمایش داده گردد.

به علاوه حتی در درجه آسان نیز این بازی اصلا راحت نیست، چون همواره درگیر مدیریت منابع محدود خود از تعداد افراد گرفته تا مصرف برق و فضای ساخت و ساز خواهید بود.

انواع مختلف ماموران و جاسوسانی که به مقر شما حمله می نمایند نیز با توجه به نقاط ضعف و قدرت خود زیرکی، توجه و قدرت تصمیم گیری شما را به چالش می کشند.

تمام این مسائل باعث شده این بازی برای مخاطب نوجوان مناسب باشد. به شما خوانندگان نیز پیشنهاد می کنیم اگر به این سبک علاقه دارید ولی هنوز به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید، یک دیکشنری مناسب آماده داشته باشید تا از جزئیات فوق العاده این بازی نهایت لذت را ببرید.

همه چیز را کنترل کنید

با این که بخش زیادی از زمان بازی صرف مدیریت ساخت و ساز با توجه به منابع محدود خواهد شد کنترل نابغه شرور کاملا دست شماست. مهم ترین نکته این است که همواره مراقب امنیت نابغه شرور خود باشید، زیرا اگر سلامتش به صفر برسد، بازی تمام خواهد شد!

در کنار ساخت و ساز داخل مقر مخفی، فرستادن نیروها به ماموریت های مختلف در سراسر دنیا نیز منبع اصلی درآمد شماست که باید همواره با زمان بندی و مدیریت صحیح تعداد افراد خود به آن رسیدگی کنید.

یکی دیگر از جذابیت های اصلی این بازی امکان ساخت محیط آزمایشگاهی مناسب و تربیت دانشمندان مختلف جهت انجام تحقیقات به انتخاب شماست.

طبق روال این ژانر بازی، بازیکن باید بین انتخاب های متعدد اما محدود، اولویت تحقیقات را براساس احتیاج و سلیقه خود مشخص نموده و سرعت پیشرفت و راستا رسیدن به اهداف خود را انتخاب کند.

دفاع، بهترین حمله

در این بازی تمام مبارزات اصلی در داخل مقر به ظاهر مخفی شما اتفاق می افتند. حتی وقتی باید یک مامور ویژه را از بین ببرید، باید او و تیم محافظانش را به مقر خود بکشانید و در آنجا به حسابش برسید. در نتیجه سیستم دفاعی پایگاه فوق سری شما نقش اساسی در مبارزات ایفا می نماید.

با تربیت نیروهای دفاعی مختلف، چیدمان آنها و استفاده به موقع از آژیر شرایط اضطراری به صورت غیر مستقیم رفتار نیروهای خود را کنترل می کنید اما بخش جذاب تر انواع تله هایی است که در راستاهای پایگاه خود به کار می گیرید.

این تله های مرگبار در هماهنگی با فضای فانتزی و با مزه بازی متنوع و خنده دار هستند و از گذاشتن صابون روی زمین برای سر خوردن دشمنان گرفته تا گیاه های گوشتخوار را که با تحقیق در آزمایشگاه تان فراوری می کنید شامل می شوند.

در نهایت چه Maximilian را انتخاب و کل دنیا را به طلا تبدیل کنید، چه Red Ivan را برگزینید و با سلاح های کشتار جمعی بر دنیا حکومت کنید، سرعت پیشرفت بازی و روش مقابله شما با دشمنان و اولویت بندی های مختلف به انتخاب شما خواهد بود.

اگر از علاقه مندان سبک مدیریت منابع و استراتژی هستید، اگر از فانتزی با چاشنی طنز لذت می برید و اگر از شخصیت های نابغه و شرور دنیاهای فانتزی مثل Despicable me خوشتان می آید، حتما

Evil Genius2: World Domination را امتحان کنید.

دانیال جعفری مقدم - محقق هوش مصنوعی و طراحی بازی / ضمیمه کلیک روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1402

به "این شرورهای محبوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این شرورهای محبوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید