از محل ما مرغ بخرید، ارزان است!

به گزارش بلندانیوز، علی کفاشیان رئیس و نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال روزهای دور از فوتبال را سپری می نماید.

از محل ما مرغ بخرید، ارزان است!

به گزارش خبرنگاران ، او با خنده می گوید بهتر است درباره مسائل مالی صحبت کند. کفاشیان در گذشته معاون ارزی بانک مرکزی بود. گفت و گوی متفاوت ما با رئیس سابق فدراسیون را بخوانید.

آقای کفاشیان دور از فوتبال خوش می گذرد؟!

خدا را شکر. بیشتر کنار خانواده هستیم. هر روز ورزش می کنم. به تازگی هم در یک وبینار با حضور مدیران فعلی و سابق بانک مرکزی شرکت کردم که خودم را به روز کردم. بنده در گذشته معاون ارزی بانک مرکزی بودم.

پس کارهای مالی می کنید.

الان به دلیل کرونا که تعطیلی است و کار مالی خاصی هم نمی کنم.

پس از این به بعد به جای فوتبال و دو و میدانی باید از شما درباره اقتصاد سوال بپرسیم؟

بله.

چرا مرغ دوباره گران شده؟

مرغ گران نیست. بیایید از محل ما بخرید ارزان است!

جوجه یک روزه هم نایاب شده.

هیچی دیگر، دو هفته دیگر مرغ هم نایاب می گردد! آقای حیدری مجری تلویزیون را می شناسید؟

بله.

من ایشان را می بینم یاد مرغ و تخم مرغ می افتم. هر وقت حیدری را در تلویزیون می بینیم یک نمودار برای مرغ و تخم مرغ درست نموده و دارد شرح می دهد.

چرا دلار گران است؟

گران نیست. خوب است. البته دلار هر چه قیمتش بالاتر برود ما واردات مان کمتر می گردد. دلار از کشور کمتر خارج می گردد و این به نفع فراوری داخلی است. ما باید خودمان را تقویت کنیم.

بحث فوتبالی هم کنیم. آقای کفاشیان به نظرتان می توانیم میزبانی رقابت های مقدماتی جام جهانی را از بحرین بگیریم؟

به نظر من که خیلی بعید است. تصمیم گرفته شده. آنها برای خودشان دلایل قانع نماینده ای دارند که این تصمیم را گرفته اند. اگر هم سوال کنید می گویند ما به نفع منافع فوتبال منطقه این تصمیم را گرفته ایم. کنفدراسیون مسائل و منافع ما را نمی بیند. من خیلی بعید می دانم که این میزبانی تغییر کند. مگر این که در بهترین حالت بخواهند میزبانی را به یکی از کشورهای دیگر بدهند که به نظرم آن هم بعید است.

چرا؟

به هر حال من چند سال در کنفدراسیون فعالیت نموده ام و می دانم که آنها سخت از تصمیم خود برمی گردند. شک نکنید استدلال شان این خواهد بود که بازی ها در بحرین هم بدون تماشاگر برگزار می گردد و میزبانی را به کشور دیگری هم نمی برند. واقعیت این است ما باید خودمان را برای بازی در بحرین آماده کنیم.

قبول دارید ما در بحث دیپلماسی ورزش ضعیف هستیم و باید خودمان را تقویت کنیم؟ ما می توانیم در هندبال میزبانی بگیریم ولی در فوتبال حتی نمی توانیم میزبان یک بازی لیگ قهرمانان باشیم.

ربطی به دیپلماسی ندارد. این نظر من است. ما اگر دیپلماسی خودمان را قوی تر کنیم ولی امکانات نداشته باشیم، دوباره نمی توانیم میزبانی بگیریم. یک چیز واضح و روشن است. برای جام ملت های 2019 ایران و امارات دو کاندیدای نهایی بودند. در تصمیم گیری ها امارات انتخاب شد. چرا؟ چون بهترین امکانات را داشتند. هم هتل های بهتر و هم زیر ساخت های قوی تر. به همه جا پرواز مستقیم داشتند ولی ما در ایران خیلی از شهرها به یکدیگر پرواز مستقیم ندارند. درآمدزایی کنفدراسیون از میزبانی جام ملت ها در امارات به مراتب بیشتر از ایران بود. آنها واقعا به منافع خود نگاه می نمایند و تصمیم می گیرند. به همین دلیل میزبانی را به امارات دادند.

ممکن است این بحث درآمدزایی حتی باعث گردد مثلا کنفدراسیون دوست نداشته باشد ایران به فینال جام ملت ها برسد؟!

نه من این را احساس ننموده ام. ممکن است یک جایی علاقه داشته باشند ژاپن و کره بالا بیایند. این هم به خاطر خرجی است که آنها می نمایند چون ثروتمند هستند ولی این که دوست نداشته باشند ایران به فینال برود، راستش من احساس نکردم و فکر نمی کنم چنین چیزی صحت داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1386

به "از محل ما مرغ بخرید، ارزان است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از محل ما مرغ بخرید، ارزان است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید