تور ارزان ارمنستان: 9مورد از مکان های گردشگری ارمنستان

به گزارش بلندانیوز، مکان های گردشگری ارمنستان

مکان های گردشگری ارمنستان از اهداف جهانگرد و گردشگران برای ورود به این کشور می باشند. میدان جمهوری را می توان یکی از مکان های جهانگردی این کشور برشمرد. خنزورسک که یک روستای جهانگردی نیز شناخته می گردد از جاذبه های بی نظیری برخوردار است که با انتخاب تور ارمنستان می توان از آنها تماشا نمود و لذت برد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با اماکن جهانگردی این کشور آشنا شوید.

تور ارزان ارمنستان: 9مورد از مکان های گردشگری ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر هوادار ، از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های مجذوب نماینده سفر کنید.

میدان جمهوری از مکان های گردشگری ارمنستان

با ورود به کشور ارمنستان مکان های گردشگری و گردشگری متعددی نظر شما را به خود جلب می نماید که در مطلب امروز سعی خواهیم کرد به چند مورد مهم آنها بپردازیم. در قلب مرکز این کشور یعنی شهر ایروان میدانی وجود دارد که با نام جمهوری در این کشور شناخته می شود. لنین نام قدیمی این میدان است که به وسیله Alexander Tamanyan که معمار ارمنی است بنا شده است. از مهمترین ویژگی های این میدان می توان به موقعیت مکانی آن اشاره نمود. مراسم و جشن های ملی در این میدان برگزار می شوند. نکته مهم دیگر در رابطه با این مکان تماشای و تفریحی زیبایی خیره نماینده آن در ایام تابستان می باشد چرا که اغلب فواره ها در این میدان در روزهای تابستان روشن و فعال می شوند و زیبایی خیره نماینده ای به میدان جمهوری می دهند.

اگر بخواهیم نکته مهم دیگری در رابطه با این مکان تماشای و تفریحی عنوان کنیم این است که اغلب ساختمان های مدرن و نو که به وسیله معماران با تجربه ساخته شده اند در اطراف آن به چشم می خورند. جالب است بدانید که در این میدان که جزء مکان های گردشگری ارمنستان شناخته می شود می توانید آثار هنرمندان برجسته دنیای را نیز مشاهده کنید. ظاهر میدان بیضی شکل است که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. اگر قصد سفر به میدان جمهوری در ارمنستان را دارید توصیه می کنیم که تور ارمنستان را رزرو کنید تا بتوانید زیبایی های این میدان را از نزدیک مشاهده کنید.

خرید بلیط ماهان

کاسکاد از مکان های گردشگری ارمنستان

از دیگر مکان های گردشگری ارمنستان که برای بسیاری از گردشگر و گردشگران از مجذوب نمایندهیت خاصی برخوردار است بنایی با نام کاسکاد می باشد. این بنا به خاطر پله هایی که دارد بسیار شناخته شده می باشد. افرادی که به این مکان سفر می نمایند می بایست اراده راسخی داشته باشند تا بتوانند از 570 پله آن عبور نمایند تا خود را به شهری در بالاترین نقطه آن برسانند. 302 متر اندازه طول این بنا گزارش شده است. البته یادآور می شویم که با توجه به مجموعه ای که در بالای آن قرار گرفته در مجموع ارتفاع بنای کاسکاد را 450 متر گزارش کرده اند.

اگر اهل پیاده روی هستید می توانید از این پله ها را عبور کنید و خود را به بالاترین نقطه آن برسانید اما اگر در میانه های راه خسته شدید نگران نباشید چرا که پله های برقی در اطراف این مکان برای شما عزیزان تعبیه شده است. باغچه های کوچکی نیز در اطراف این محوطه به چشم می خورند که زیبایی خاصی به آن بخشیده اند. در مجموع می توانید از این مکان که به قول ایرانی ها به هزاران پله معروف است در سفر به ارمنستان تماشا کنید و خود را برای یک سفر هیجانی و مهیج آماده کنید. این مکان از مکان های گردشگری ارمنستان است.

موزه قتل عام از مکان های گردشگری ارمنستان

کشور ارمنستان به موزه های متعددی که در خود جای داده است معروفیت دارد. در این کشور می توانید موزه های تاریخی متعددی را مشاهده کنید که یکی از مهمترین آنها موزه قتل عام نام گرفته است. این موزه که به وسیله عثمانی ها احداث شده است دارای تاریخچه جالبی می باشد. در سال 1915 عثمانی ها این موزه را بنا کرده اند. این موزه که دارای 2 طبقه می باشد در تپه ای قرار گرفته است که در اطراف آن دیواری را می توان مشاهده کرد که دارای ارتفاع 100 متری است.

بر روی این دیوار می توانید نام و اسامی جوامعی را مشاهده کنید که این اتفاق ناگوار برای آنها اتفاق افتاده است. نکته مهم دیگر وجود شعله ای در میان این موزه می باشد که از سال تاسیس تا به امروز همچنان روشن و فعال بوده است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موزه می توانید به بخش های داخلی آن مراجعه کنید تا آثار و بعلاوه اطلاعاتی که از آن سال ها به یادگار مانده است را مشاهده کنید.

بازار ورنیساژ

از دیگر مکان های گردشگری ارمنستان می توان به بازاری محلی و قدیمی اشاره نمود که دارای طول 350 متری می باشد. در تمامی روزهای هفته می توانید به این بازار مراجعه کنید و برای دوستان و آشنایان خود به خرید سوغاتی بپردازید. مهمترین نکته در رابطه با این بازار این است که در امتداد خیابانی با نام بوزاند قرار گرفته است و محیطی دنج و آرام دارد. غرفه های متعددی را می توانید در این بازار مشاهده کنید که اغلب آنها سرپوشیده می باشند.

این بازار با غرفه های رنگارنگی که دارد. برای بسیاری از گردشگر ها و گردشگران از مجذوب نمایندهیت های خاصی برخوردار است. انواع مختلفی از صنایع دستی و دست ساز را می توانید در غرفه های این بازار مشاهده کنید و در صورت احتیاج خریداری نمایید. تنوع رنگ در بخش های مختلف این بازار باعث مجذوب نمایندهیت آن شده است به طوری که با پیاده روی در 350 طول متری این بازار می توانید انواع مختلفی از لباس ها و بعلاوه صنایع دستی را مشاهده کنید.

شهر خنزورسک

در کشور ارمنستان روستاهای گردشگری متعددی وجود دارد که دارای قدمتی بسیار قدیمی می باشند که یکی از زیباترین آنها خنزورسک نام دارد. این روستا در منطقه ای با نام سیونیک جای گرفته است. نکته مهم دیگر این است که سکونتگاه هایی که در این منطقه به چشم می خورند مدت ها است که بدون سکونت قرار گرفته اند و از ویژگی های خاصی برخوردار می باشند. در بخش قدیمی این روستا شما می توانید غارهایی را مشاهده کنید که زندگی مردم در سال 1950 در آنها جریان داشته است. در بخشی از روستا نیز پلی به چشم می خورد که توانسته ارتباطی میان بخش قدیمی و نو روستا را ایجاد نماید.

متاندران

در کنار پارک های تفریحی و بعلاوه موزه های متعدد کشور ارمنستان می توان یکی از بناهای تاریخی این کشور را برای گشت و گذار در سفر به این کشور انتخاب نمود. این مکان که متاندران نام گرفته است مجموعه ای از ادبیات, فلسفه, هنر و تاریخ کشور ارمنستان را برای شما به نمایش می گذارد. نکته مهم این است که با ورود به این مکان تاریخی و گردشگری مجسمه ای نظر شما را به خود جلب خواهد نمود که نمادی از شخصیت مسروپ ماشتوتس می باشد.

این شخصیت می تواند شما را با خط ارمنی که او ابداع کرده است بیشتر آشنا کند. درون موزه نیز آثار متعدد و مجذوب نمایندهی می توانند برای شما مجذوب نمایندهیت خاصی داشته باشند. دست نوشته های متعددی از نقاط مختلف دنیا در این موزه جمع آوری شده است که بسیاری از مراجعه نمایندگان می توانند آنها را مشاهده کرده و لذت ببرند. اطلاعات مناسبی نیز در رابطه با موزه در داخل آن قابل دسترسی است که در زمان سفر می توانید از آنها برخوردار شوید.

آبشار مامروت قار

در تور ارمنستان ارزان می توانید مکان های گردشگری و تفریحی متعددی مشاهده کنید که نظر شما را به خود جلب خواهند کرد. از زیباترین و در عین حال محبوب ترین مکان های گردشگری ارمنستان آبشاری با نام مامروت قار است که جزء جاذبه های تفریحی پرهوادار در این کشور شناخته می شود. نکته مهم این است که شما می توانید این آبشار را با زیبایی منحصر به فرد چتر مانندش مشاهده کنید.

این آبشار در قسمت شرقی ارمنستان قرار گرفته است و در منطقه ای با نام ناگورنو کاراباخ جای گرفته است. نکته مهم این است که Jrduz نام دره ای است که این آبشار از آن سرچشمه گرفته است. آبشار مامروت قار مانند یک چتر قابل مشاهده است. اگر جزو افرادی هستید که جاذبه های گردشگری منحصر به فرد نظر شما را به خود جلب می کند مشاهده آبشار مامروت قار را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. در ادامه به معرفی یکی دیگر از مکان های گردشگری ارمنستان با نامه کاراهونج خواهیم پرداخت.

کاراهویج

در کشور ارمنستان از مکان های گردشگری خاص و مجذوب نماینده نیز می توانید تماشا کنید. یکی از این مکان ها کاراهویج نام گرفته است که در اطراف مرکز ارمنستان یعنی شهر ایروان جا خوش کرده است. نکته مهم دیگر این است که می توانید مجموعه ای از سنگ ها را که قدمت آنها به قرن 6 میلادی برمی شود را در این منطقه مشاهده کنید. تمامی این سنگ ها دارای حفره هایی به قطر 5 سانتی متری می باشند که نظر شما را به خود جلب خواهند کرد.

این سنگ را می توانید در منطقه کاراهویج مشاهده کنید. طبق تحقیقاتی که در رابطه با این مکان تاریخی به دست آمده دانشمندان بر این گمانند که افرادی که در این منطقه زندگی می کردند برای مشاهده ستارگان این حفره ها را بر روی این سنگ ها ایجاد کرده اند. نکته مهم این است که این مکان تاریخی در ارتفاع 1970 متر قرار گرفته است و نظر بسیاری از گردشگران را به عنوان یک مکان قدیمی و محبوب در کشور ارمنستان به خود جذب کرده است.

پارک تومانیان

در کشور ارمنستان علاوه بر مکان های قدیمی و سنتی و بعلاوه موزه های تاریخی می توانید پارک های تفریحی متعددی را مشاهده کنید که در خود جاذبه های گردشگری و گردشگری متعددی جای داده اند. یکی از این مکان ها پارک تومانیان نام گرفته است که دارای مساحتی بالغ بر 7 هکتار می باشد. این پارک در اطراف خیابان هالابیان واقع شده است. در این پارک مجسمه هایی را نیز می توان به نظاره نشست.

رود هرازداران در اطراف این پارک به چشم می خورد که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. مجسمه شخصیت هایی مانند آنوش سارو و بعلاوه آنوش تومانیان که جزء شاعران ارمنی این کشور شناخته می شود نظر شما را در این پارک به خود جلب خواهند کرد. در سال 1970 این پارک تفریحی بنا شده و هم اینک به عنوان یکی از مکان های مجذوب نماینده برای بچه ها و گردشگران شناخته می شود.

با دنبال کردن قیمت تور ارمنستان به وسیله وب سایت آژانس مسافرتی خبرنگاران، از سفری ارزان با تور ارمنستان ارزان لذت ببرید.

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب نماینده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1669

به "تور ارزان ارمنستان: 9مورد از مکان های گردشگری ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: 9مورد از مکان های گردشگری ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید