یمن: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید خبرنگاران

به گزارش بلندانیوز، نائب رئیس ستاد نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه نزدیکی نیروهای یمنی به پایگاه گروه های تکفیری مرتبط با آمریکا نگرانی این کشور را برانگیخت، گفت: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید.

یمن: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی الموشکی نائب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن سطح قدرت نظامی یمن را ممتاز خواند و گفت: ما پیوسته به سمت بالا بردن آمادگی نیروها و تأمین کلیه ملزومات نظامی و ارتقای صنایع نظامی بومی خود پیش می رویم.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، علی الموشکی همزمان با آغاز هفتمین سال از تجاوز ائتلاف سعودی به یمن گفت: عربستان سعودی و کشورهای متجاوز به دلیل توانایی ها و برنامه های خود، متکبرانه وارد نبرد علیه یمن شدند؛ اما با پایداری مردم یمن شوکه شدند و همه زرادخانه آنها در مقابل پایداری یمن از بین رفت.

این مقام نظامی یمن تاکید نمود: نبرد مارب طبق برنامه ریز ی های صورت گرفته برای آن پیش می رود و عملکرد میدانی با مهارت بالا و تعهد دقیق به برنامه های معین شده معین می گردد.

وی اضافه نمود: نیروهای خارجی از عربستان سعودی و امارات متحده عربی و گروه های تکفیری از داخل و خارج در صف مقدم نیروهای نظامی متخاصم در مارب هستند و بعضی از آنها در گروه های تکفیری موجود در چچن، افغانستان و غیره فعال بودند.

الموشکی تاکید نمود: عملیات نظامی در مارب به زودی به اهداف خود خواهد رسید و مردم آن که اسیر زورگویی گروه های تکفیری بودند به آزادی خواهند رسید، زیرا نیروهای متجاوز مارب را لانه گروه های تکفیری و خارجی قرار داده اند و حتی فرزندان مأرب را که از لحاظ سیاسی با آنها همسو نیستند، به قتل رساندند.

نائب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن گفت: آمریکایی همین که دیدند ما به پایگاه های گروه های تکفیری مرتبط با آنها نزدیک شدیم، نگران شدند و ادامه جنگ برای نیروهای متجاوز به خصوص از نظر هزینه های اقتصادی غیرممکن شده است.

وی اضافه نمود: ائتلاف عربی در ابتدا متشکل از 17 کشور بود و امروز ائتلاف فقط شامل عربستان سعودی و امارات است که این دو هم با یکدیگر اختلاف دارند و بالاخره نیروهای متجاوز همه انواع سلاحی را که در اختیار دارند به کار گرفتند، اما از لحاظ سیاسی و نظامی در رسیدن به اهدافشان عاجز ماندند.

الموشکی گفت: هیات مذاکره کننده ملی دولت نجات ملی یمن کارهای زیادی برای موفقیت توافق سوئد انجام داد؛ اما طرف مقابل هیچ گام مشابهی برنداشت و سازمان ملل هم نسبت به تجاوز ائتلاف سعودی بی تفاوت بود و هیچ گامی برای مهار سرکشی متجاوزان و مزدورانشان در نقض توافق سوئد برنداشتند.

این مقام نظامی یمن توضیح داد: فرایند پاسخ به تجاوز سعودی فرایند صعودی خواهد داشت، گفت: ما هرگز نمی پذیریم که مردم ما با بمباران و گرسنگی بمیرند و ما دست بسته بنشینیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1370

به "یمن: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید