کره جنوبی و ویتنام برای جلوگیری از کورونا از میلیون ها نفر از شهروندانشان می خواهند در خانه هایشان بمانند

کره جنوبی و ویتنام پس از گزارش موارد بیشتر مرگ ناشی از ویروس کورونا در خارج از چین، آغاز به محدود کردن گسترده رفت وآمد عمومی برای جلوگیری از انتشار بیماری نموده اند.

کره جنوبی و ویتنام برای جلوگیری از کورونا از میلیون ها نفر از شهروندانشان می خواهند در خانه هایشان بمانند

جهت دریافت خدمات محوطه سازی باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز این تصمیمات پس از آن اعلام می گردد، مرگ های بیشتری ناشی از ویروس جدید کورونا در خارج از چین گزارش می گردد.

کره جنوبی نخستین مرگ ناشی از ویروس کورونا را گفت و شمار رسمی بیماران نیز در این کشور در یک روز دو برابر شد. دولت کره جنوبی از ساکنان شهر 2.5 میلیونی دیگو در این کشور خواسته اند در خانه بمانند.

در ویتنام نیز پس از آنکه 11 مورد از 16 مورد بیماری با ویروس کورونا در این کشور به یک شهرک 10000 نفری در این کشور ارتباط یافت، همه ساکنان آن را زیر قرنطینه رسمی قرار دادند.

کارکنان بهداشتی خیابانی را در جلوی کلیسایی که منشا شیوع ویروس کورونا بوده است، در شهر دیگو در کره جنوبی ضد عفونی می نمایند

موارد جدید مرگ در کره جنوبی و ژاپن

کره جنوبی روز پنجشنبه 21 فوریه (2 اسفند) نخستین مرگ ناشی از بیماری ویروس جدید کورونا را در این کشور را گفت. همچنین با اعلام 53 مورد جدید بیماری در روز پنجشنبه- شمار کل موارد بیماری تقریبا دو برابر شد و به 104 مورد رسید.

ژاپن نیز روز پنجشنبه دو مورد جدید مرگ ناشی از ویروس کورونا در دو نفر شهفرایندان سالمندش که سوار بر کشتی گردشی قرنطینه شده دایاموند پرینسس در بندر یوکوهامای این کشور بودند، گزارش کرد.

33 مورد از موارد عفونت ویروس کورونا در شهر دیگو، چهارمین شهر بزرگ کره جنوبی به تجمعات در یک کلیسای واحد در این شهر ارتباط داده شده است و اکنون دولت محلی از همه 2.5 میلیون ساکنان این شهر خواسته است تا هر زمانی که ممکن است در خانه بمانند.

یکی از کارکنان بهداشتی در جاده ای در ایالت وینه فوک در کنار یک تابلو در یک ایست بازرسی برای عفونت تنفسی ویروس کورونا

  • قرنطینه اجباری شهرکی در نزدیکی هانوی

ویتنام نیز 10000 نفر ساکنان شهرک سان لوئی در 44 کیلومتری شهر هانوی، پایتخت کشور از 14 فوریه زیر یک قرنطینه اجباری 20 روزه قرار داده است.

11 مورد از 16 مورد عفونت با ویروس کورونا در ویتنام از جمله یک پسر سه ماهه به این شهرک مربوط شده اند.

پلیس در بیرون شهرک راه بند ایجاد نموده است و کارکنان بهداشتی با لباس های محافظ در حال پاشیدن مواد ضد عفونی روی ماشین ها هستند.

ویتنام پروازها به سوی چین و از چین را از اول فوریه لغو نموده است. مدارس و دانشگاه ها در اغلب استان های خارج از هانوی تا 29 فوریه تعطیل شده اند

  • فرایند کاهشی عفونت ها در چین؟

بر خلاف افزایش موارد بیماری در این دو کشور، گزارش ها در چین در روزهای اخیر بیانگر کند شدن سرعت انتشار ویروس است.

رسانه های دولتی در چین گزارش کردند در سه روز گذشته شمار موارد بهبود یافته از عفونت ویروس کورونا از شمار عفونت های جدید بیشتر شده است.

اما کند شدن فرایند شیوع در چین ممکن است مربوط به تغییر دوباره معیارهای تشخیصی ابتلا به ویروس کورونا باشد و نه کاهش واقعی در انتشار بیماری.

دولت چین در 13 فوریه علاوه بر افراد دارای آزمایش مثبت ویروس کورونا، افرادی را که رادیوگرافی قفسه سینه نشاندهنده عفونت داشتند، هم در فهرست بیماران قرار داد و در نتیجه شمار بیماران اوج گرفت. اما از روز پنجشنبه افرادی که هنوز نتیجه آزمایش هایشان معین نشده بود، از فهرست بیماران خارج و در رده موارد مشکوک قرار داده شدند.

شمار موارد عفونت در چین اکنون به حدود 75000 مورد رسیده و شمار تلفات از مرز 2100 نفر گذشته است. شمار موارد بهبود یافته بیش از 16300 نفر است. استان هوبی در مرکز چین همچنان بیشترین موارد عفونت و مرگ را گزارش نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 17 اسفند 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 479

به "کره جنوبی و ویتنام برای جلوگیری از کورونا از میلیون ها نفر از شهروندانشان می خواهند در خانه هایشان بمانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی و ویتنام برای جلوگیری از کورونا از میلیون ها نفر از شهروندانشان می خواهند در خانه هایشان بمانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید