کاهش چشمگیر مبتلایان کرونا در کشور

به گزارش بلندانیوز، عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر موارد سرپایی کرونای امیکرون به اندازه چشمگیری کاهش پیدا نموده است، اما با این حال مردم باید در ایام نوروز پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده و واکسیناسیون خود را نیز تکمیل نمایند.

کاهش چشمگیر مبتلایان کرونا در کشور

به گزارش ایسنا؛ دکتر مسعود مردانی درباره شرایط کرونا در کشور، گفت: خوشبختانه در حال حاضر موارد سرپایی کرونای امیکرون به مقدار چشمگیری کاهش پیدا نموده است. به طوری که مراجعه نمایندگان به مراکز درمانی عمدتا بیماران غیرکرونایی هستند. در عین حال موارد بستری کرونا به حداقل خودش رسیده است. موارد بستری در آی سی یو شامل بیمارانی است که قبلا به امیکرون مبتلا شدند و به ویژه افرادی که واکسن تزریق ننموده اند.

وی اضافه کرد: دلیل اینکه هنوز مرگ و میر از حدود سه رقمی چندان کاهش پیدا ننموده این است که این افراد مبتلا که به نوع شدید بیماری مبتلا شدند، ممکن است بیماری شان سه تا چهار هفته طول بکشد و بر همین اساس مرگ و میر هنوز پایین نیامده است.

مردانی با بیان اینکه در نوروز به نظر می رسد که بهار خوبی را بگذرانیم، گفت: توصیه ما این است که مردم ضمن استفاده از مواهب طبیعت، پروتکل های بهداشتی را تا زمانیکه امیکرون به حداقل خودش برسد، داشته باشند. متاسفانه بعضی هنوز واکسیناسیون شان را تکمیل نکردند که همین افراد میتوانند در پیک ها مشکل ساز شوند. حتما توصیه می کنیم که واکسن شان را تزریق نمایند.

وی درباره شرایط دو داروی پکسلووید و مولنی پیراویر برای ورود به پروتکل درمان کرونا نیز گفت: در کمیته علمی درباره داروی خوراکی مولنی پیراویر صحبت شده که دارویی است که هم می تواند از بیماری پیشگیری نموده و بیماری را به سرعت درمان نموده تا منجر به درگیری ریه و بستری در ای سی یو نگردد. در باره استفاده از دو داروی مولنی پیراویر و پکسلووید در کمیته علمی بحث شده و بعدا مباحث آن مطرح می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1833

به "کاهش چشمگیر مبتلایان کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش چشمگیر مبتلایان کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید