پکن: مقاله سفیر آمریکا به دلیل محتویات شرورانه ضد چینی چاپ نشد

به گزارش بلندانیوز، خودداری روزنامه مردم چین از انتشار مقاله سفیر آمریکا در پکن، باعث خشم مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا شد؛ همزمان چین از این اقدام خود دفاع نموده است.

پکن: مقاله سفیر آمریکا به دلیل محتویات شرورانه ضد چینی چاپ نشد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ آنلاین از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه چین روز آدینه اظهار داشت که اتهامات جدید وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص خودداری یک روزنامه چین از انتشار مقاله سفیر آمریکا در پکن، نادرست است و این مقاله به دلیل محتویات شرورانه ضد چین، حق انتشار نیافته است.

جائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این ارتباط گفت که هدف ایالات متحده از انتشار این مقاله در رسانه های چین تخریب چهره چین بوده است و مقاله منتسب به تری برانستاد سفیر ایالات متحده در چین، پر از اشتباه، متناقض با واقعیت ها و پر از رنگ و لعاب های شرورانه علیه چین است و پکن آن را محکوم می نماید.

او خاطر نشان کرد: درست مانند رسانه های آمریکایی و هر رسانه دیگر، روزنامه مردم نیز حق تصمیم گیری در خصوص انتشار مقاله ها و زمان انتشار آنها را دارد و حق دارد تغییرات و ویرایش های لازم را در آنها انجام دهد.

روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین هم در بیانیه ای آورده است: این اقدام ایالات متحده، مخرب و تحریک آمیز بوده و به طور جدی از واقعیت ها منحرف شده است.

به گزارش ایرنا، در بیانیه آمده است که منتشر نکردن مقاله ای با اشتباهات واقعی که مملو از اظهارات متعصبانه است، مطابق با عملکرد حرفه ای صنعت روزنامه نگاری و همچنین هنجارهای بین المللی است.

پامپئو روز پنجشنبه در توئیتر خود نوشت که حزب کمونیست چین از عدم برخورد منصفانه آمریکا شکایت می نماید اما از انتشار مقاله برانستاد سفیر آمریکا در چین در روزنامه مردم جلوگیری کرد. در حالی که سفیر آنها آزاد است در هر رسانه آمریکایی مطلب منتشر کند.

روز 26 اوت سفارت آمریکا در پکن با روزنامه مردم درباره انتشار مقاله تا قبل از چهارم سپتامبر وارد مذاکره شد و اضافه نمود که سفارت ایالات متحده احساس می نماید اهمیت ویژه ای دارد که این مقاله به صورت کامل و بدون هیچ گونه ویرایشی چاپ گردد.

روزنامه مردم در پاسخ گفت که مقاله پر از روزنه است و با واقعیت ها مغایرت دارد همچنین با استانداردهای روزنامه مردم برای انتخاب و چاپ مقالات مطابقت ندارد و اگر آمریکا می خواهد مطلب منتشر گردد باید بر اساس واقعیات بوده و تجدید نظرهای اساسی در آن صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 969

به "پکن: مقاله سفیر آمریکا به دلیل محتویات شرورانه ضد چینی چاپ نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: مقاله سفیر آمریکا به دلیل محتویات شرورانه ضد چینی چاپ نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید