پرداخت 1500 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی

به گزارش بلندانیوز، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به هدف گذاری ایجاد 1000 صندوق خرد محلی جدید در روستاها از پرداخت 1500 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی اطلاع داد.

پرداخت 1500 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی

اصغر نوراله زاده در گفت وگو با بلندانیوز، اظهار کرد: تاکنون 1800 صندوق خرد محلی اشتغال زا در روستاها ایجاد نموده ایم و 1000 صندوق جدید دیگر هم در برنامه داریم که طی سال جاری و ابتدای سال آینده راه اندازی می کنیم و در مجموع هدف گذاری ایجاد 2800 صندوق خرد محلی در کشور را محقق خواهیم کرد.

وی ادامه داد: صندوق های خرد محلی، نهادهای تامین اقتصادی محلی به شمار می روند که به طور متوسط در هر روستایی حدود 25 تا 50 نفر عضو را شامل می شوند و افراد به مدت شش ماه آموزشهای مربوط به تسهیل گری و توانمندسازی را فرا می گیرند.

به گفته مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، در صورتی که تسهیلات صندوق های خرد محلی در جهت برنامه های اشتغال زایی صندوق به اعضا پرداخت گردد پس از شش ماه خط اعتباری جدیدی در اختیار آنها قرار داده می گردد.

نوراله زاده در ادامه با اشاره به تفاهم نامه مشترک با وزارت ارتباطات درباره حمایت صندوق کارآفرینی امید از استارت آپ ها، گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که با وزارت ارتباطات منعقد کردیم حمایت اقتصادی از استارت آپها را در دستور کار داریم و هر طرحی که وزارت ارتباطات تایید و به ما معرفی می نماید به آن تسهیلات می دهیم.

وی همچنین از پرداخت 1500 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی اطلاع داد و گفت: از سال گذشته تا کنون 25 هزار طرح مشاغل خانگی مورد حمایت قرار گرفته و اعتباری بالغ بر 1500 میلیارد تومان پرداخت شده است. معتقدیم تسهیلات دهی صندوق در حوزه مشاغل خانگی موثرتر بوده است، چون گروه های هدفی را حمایت نموده ایم که منجر به راه اندازی کسب و کار شده و از این جهت در درآمد و زندگی آنها اثرگذار بوده است.

به گزارش بلندانیوز، برابر آمارها در سال گذشته 92 هزار شغل در بخش مشاغل خانگی ایجاد و برای 270 هزار نفر از متقاضیان مشاغل خانگی مجوز صادر شده است. سقف تسهیلات فردی برای متقاضیان مشاغل خانگی پیش از این 20 میلیون تومان بود که اخیرا به 50 میلیون تومان افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 67

به "پرداخت 1500 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 1500 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید