هنگام بحث زوجین از عروس دفاع کنیم یا پسر خودمان؟

به گزارش بلندانیوز، یک روانشناس با بیان اینکه خانواده ها باید دقت نمایند که با زیر ذره بین قرار دادن عروس یا داماد ممکن است اثرات مخربی در رابطه زوجین ایجاد نمایند، گفت: هنگامی که عروس یا داماد در حضور خانواده ها با همسر خود بحث می نماید، والدین به هیچ عنوان نباید در بحث عروس و پسر خود و یا داماد و دختر خود دخالت نمایند و حتی اگر زوجین از والدین تقاضا کردند که بین آن ها قضاوت و داوری نمایند، باز هم خانواده ها نباید وارد این تَله شوند.

هنگام بحث زوجین از عروس دفاع کنیم یا پسر خودمان؟

شبنم طلوعی در تبادل نظر با ایسنا، درباره چگونگی واکنش خانواده ها به هنگام بروز اختلاف و بحث میان زوجین، اظهار کرد: زمانی که عروس و داماد در حضور خانواده ها و والدین با یکدیگر بحث می نمایند و این بحث اصطلاحا کِش پیدا می نماید، والدین به هیچ عنوان نباید در بحث بین زوجین دخالت نموده، بین آن ها قضاوت و یا طرفداری نمایند.

این روانشناس با تاکید بر اینکه والدین علیرغم اینکه با تماشا بحث زوجین ناراحت می شوند، اما نباید تحت هیچ شرایطی به منظور ارائه راه چاره به عروس و داماد میان آن ها داوری نمایند.

او توضیح داد: حتی اگر عروس و پسر و یا داماد و دختر از والدین خواستند که بین آن ها قضاوت نموده و به طرفداری از یکی از آن ها سخن بگویند و یا میان آن ها داوری نمایند باز هم والدین باید حواسشان باشد که در این به اصطلاح تَله گیر نیفتند چراکه گیر افتادن در بازی طرفداری از زوجین برنده ای نخواهد داشت.

به گفته وی، زمانی که والدین با بحث و یا دعوای زوجین روبرو می شوند تنها باید سکوت نموده و در صورت ناراحت شدن هم بهتر است این ناراحتی را بروز ندهند.

طلوعی در عین حال خطاب به والدین توصیه کرد: خانواده ها باید زمینه ای برای گفت وگوی بیشتر با عروس و داماد خود ایجاد نمایند تا بتوانند آن ها را بیشتر بشناسند، با ارزش های آن ها آشنا شوند و آن ارزش ها را رعایت نمایند. از سوی دیگر توجه بیش از میزان و به عبارتی زیر ذره بین گذاشتن عروس و داماد نتیجه جالبی نخواهد داشت و خانواده ها باید عروس و داماد را به عنوان افرادی با شرایط فرهنگی متفاوت در خانواده خود بپذیرند و به هنگام بروز اختلاف میان زوجین از داوری بین آن ها خودداری نمایند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی هدایت زوجین برای دریافت خدمات مشاوره از روانشناسان متخصص برترین راه است چراکه روانشناس می تواند بی طرفانه به حل مسائل زوجین یاری کند.

این روانشناس بعلاوه درباره اثرات مخرب بحث و دعوا در حضور والدین به زوجین جوان هشدار داد: اصطلاحا کِشاندن بحث و دعوا به سمت داوری از سوی والدین، تنها منجر به خراب شدن چهره داماد نزد پدر زن و مادر زن و چهره عروس نزد پدر شوهر و مادر شوهر می گردد.

طلوعی گفت: از سوی دیگر اگرچه ممکن است این بحث و دعوا بسیار سطحی و فراموش شدنی برای زوجین محسوب گردد، اما اثرات بسیار پایدار و مخربی در فکر مادر شوهر و پدر شوهر و مادر زن و پدر زن بر جای خواهد گذاشت. از این رو همیشه به زوجین توصیه می کنیم دعوا و بحث های میان خود را به سمت داوری والدین سوق ندهند و در عین حال سعی نمایند در حضور والدین بحث ننمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1802

به "هنگام بحث زوجین از عروس دفاع کنیم یا پسر خودمان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام بحث زوجین از عروس دفاع کنیم یا پسر خودمان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید