نگرانی غنی از گستردگی روابط طالبان؛ این گروه به عنوان دولتی مشروع نگاه نشود

به گزارش بلندانیوز، طالبان در سال های اخیر روابط خود را با چین، روسیه و دیگر کشورهای منطقه گسترش داده و در حالی که دور هشتم مذاکرات قطر نیز بدون حضور نماینده ای از دولت افغانستان برگزار شد غنی تاکید کرد که این گروه به عنوان یک دولت مشروع نگاه نشود.

نگرانی غنی از گستردگی روابط طالبان؛ این گروه به عنوان دولتی مشروع نگاه نشود

به گزارش دفتر منطقه ای بلندانیوز، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در دیدار با دینگ شیجون کننده ویژه چین در امور افغانستان و پاکستان تاکید کرد که کشورها باید با طالبان به عنوان یک گروه برخورد کنند.

وی افزود: نباید این گروه را به همان دیدی ببینیم که به یک دولت مشروع نگریسته می شود، زیرا این خلاف اصول و موازین بین المللی است.

رئیس جمهور افغانستان اظهارداشت که نظام کنونی افغانستان قابل مذاکره نیست و طالبان مجبور است با دولت به دنبال یک راهکار سیاسی باشد زیرا این گروه قادر به سقوط دولت نیست.

اشرف غنی با اشاره به همکاری پاکستان در روند صلح افغانستان نیز گفت که اسلام آباد تاکنون برای همکاری در روند صلح کابل بطور جدی اقدامی نکرده است.

وی ادامه داد: ما خواستار عادی سازی روابط با پاکستان هستیم و امیدواریم اسلام آباد موضوع کشمیر را به روند صلح ارتباط ندهد.

کننده ویژه چین نیز از آمادگی پکن برای بهبود روابط کابل-اسلام آباد خبر داد.

این در حالی است که طالبان در سال های اخیر روابطش را با کشورهای منطقه از جمله ازبکستان، روسیه و چین افزایش داده است.

از سوی دیگر نیز برخی کارشناسان می گویند کابل که از حضور در گفت وگوهای قطر منع شده نسبت به ایجاد توافق یکجانبه آمریکا با طالبان نگران است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 17

به "نگرانی غنی از گستردگی روابط طالبان؛ این گروه به عنوان دولتی مشروع نگاه نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی غنی از گستردگی روابط طالبان؛ این گروه به عنوان دولتی مشروع نگاه نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید