ممنوعیت حضور و اقامت در پناه گاه های کوهستانی کشور در پی شیوع کرونا

به گزارش بلندانیوز، کمیته پناه گاه های فدراسیون کوهنوردی از ممنوعیت حضور و اقامت کوه نوردان در پناه گاه های کوهستانی کشور تاپایان سال به دلیل شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

ممنوعیت حضور و اقامت در پناه گاه های کوهستانی کشور در پی شیوع کرونا

به گزارش ایسنا، باتوجه به شیوع کرونا شاهدیم که جامعه کوهنوردی این بیماری را جدی نگرفته و همچنان صعود های زمستانه کوهنوردان ادامه دارد.

این صعود ها که اغلب به صورت گروهی انجام می گردد با توجه به شیوع کرونا مشکلاتی را به وجود خواهد آورد به خصوص که کوهنوردان باید در راه در پناهگاه ها به استراحت بپردازند.

این تجمعات باعث شیوع هرچه سریع تر ویروس کرونا خواهد شد بنابراین کمیته پناه گاه های فدراسیون کوهنوردی خاطرنشان کرد که باتوجه به شیوع بیماری کرونا و بنا بر دستور ستاد مقابله با کرونای فدراسیون پزشکی ورزشی، حضور و اقامت در کلیه پناهگاه های کوهستانی کشور تا سرانجام سال (و احتمالا بنا برنظر این ستاد در طول تعطیلات نوروز) ممنوع است.

همچنین کمیته پناه گاه ها از ارائه خدمات به کوه نوردانی که اقدام به حضور و صعود می کنند امتناع کرده و از تمامی کوه نوردان درخواست دارد تا باپیوستن به جنبش همه با هم علیه کرونا به ریشه کن کردن این بیماری کمک رسانند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 616

به "ممنوعیت حضور و اقامت در پناه گاه های کوهستانی کشور در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت حضور و اقامت در پناه گاه های کوهستانی کشور در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید