ممنوعیت اظهارنظر رسانه ای نیروهای امنیتی و نظامی بدون موافقت الکاظمی

به گزارش بلندانیوز، فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق یادآور شد که حضور رسانه ای نیروهای امنیتی و نظامی این کشور بدون موافقت شخص الکاظمی ممنوع است.

ممنوعیت اظهارنظر رسانه ای نیروهای امنیتی و نظامی بدون موافقت الکاظمی

مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق طی حکمی هرگونه مصاحبه و حضور رسانه ای کارمندان و نیروهای دستگاه های امنیتی و نظامی کشور را بدون دریافت مجوز از سوی او ممنوع اعلام کرده است.

رسانه های عراقی امروز سندی را با امضای منشی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق که تاریخ امروز (پنجم ژانویه) در آن درج شده منتشر کردند که در آن تاکید شده است کارمندان و نیروهای دستگاه های امنیتی و نظامی کشور بدون اجازه فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اجازه حضور رسانه ای ندارند و دلیل آن احتمال آسیب وارد آمدن به امنیت ملی کشور عنوان شد.

در متن این سند که به فرماندهی عملیات مشترک، وزارت دفاع، وزارت کشور، سرویس مبارزه با تروریسم، سرویس اطلاعات ملی، سرویس امنیت ملی، سازمان الحشد الشعبی و فرماندهی عملیات نسخه ای از آن ارسال شده، آمده است: بر دستور نخست وزیر و فرمانده کل نیرو های مسلح به شماره (..) مورخ 18 نوامبر 2020 که در آن ذکر شده است حضور کلیه کارمندان سرویس های نظامی امنیتی در مصاحبه های رسانه ای و اظهارنظر در کلیه رسانه ها درباره اطلاعات و مواضعی که احتمالا به امنیت ملی عراق آسیب می زند، بدون دریافت مجوز موافقت از سوی شخص ایشان ممنوع است، تاکید می کنیم.

در پایان این سند امضای محمد حمید کاظم به عنوان منشی شخصی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق درج شده است.

این در حالی است که برخی از افسران و نیروهای امنیتی و نظامی عراق به عنوان تحلیل گر سیاسی یا راهبردی به اظهارنظر رسانه ای می پردازند. شبکه بی بی سی دیروز مصاحبه ای از هشام داود مشاور الکاظمی منتشر کرد که وی اظهاراتی جنجالی درباره سازمان الحشد الشعبی و نقش فرماندهان پیروزی بر داعش طرح کرد که با واکنش تند مقامات عراقی از جمله نمایندگان و برخی گروه های سیاسی همراه شد و حتی خواستار برکناری او شدند.

به همین دلیل برخی منابع رسانه ای مدعی شدند که الکاظمی داود را به دلیل این اظهارات از کار معلق کرده اند. خبری که هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1214

به "ممنوعیت اظهارنظر رسانه ای نیروهای امنیتی و نظامی بدون موافقت الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت اظهارنظر رسانه ای نیروهای امنیتی و نظامی بدون موافقت الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید