مدافع عنوان قهرمانی قد بلندتر از همواره!

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در حالی از فردا به مصاف رقبایش در قهرمانی دنیا می رود که با میانگین قدی بلندتری نسبت به دوره های قبل باید به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی باشد.

مدافع عنوان قهرمانی قد بلندتر از همواره!

به گزارش خبرنگاران، رقابت های والیبال قهرمانی نوجوانان جهان 2019 در تونس از امروز (چهارشنبه) 30 مرداد ماه 1398 به میزبانی پایتخت این کشور و در شهر تونس برگزار خواهد شد که تیم ملی ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این رویداد جهانی حضور دارد و باید از فردا (پنج شنبه) در گروه B این مسابقات به مصاف حریفان برود.

تیم ملی ایران در دوره گذشته این رقابت ها با در اختیار داشتن بازیکنانی چون توخته و اسفندیار در بحرین به عنوان قهرمانی دست یافت و در این دوره نیز با در اختیار داشتن بازیکنان با تجربه ای چون مهران فیض امام دوست و امیرحسین توخته در دفاع وسط، بردیا سعادت و مهدی جلوه به عنوان پشت خط زن و دریافت کننده، از تیم های مدعی این دوره از مسابقات به شمار می رود.

تیم ملی ایران در حالی در گروه B این مسابقات با تیم های ایتالیا، چک، کلمبیا و بلغارستان هم گروه است که عملکرد قابل قبولی در رقابت های تدارکاتی پیش از آغاز مسابقات داشت. شاگردان محمد وکیلی در بازی های تدارکاتی پیش از آغاز مسابقات توانستند با نتایج 3 بر صفر، 3 بر 2 و 3 بر یک به ترتیب تیم های مصر، کوبا و برزیل را شکست دهند و تنها برابر تیم ملی ایتالیا با نتیجه سه بر صفر شکست خوردند.

ناصر شهنازی مربی سابق تیم ملی بزرگسالان در خصوص تیم ملی ایران گفت: ما قهرمان دوره گذشته هستیم و توقعات از تیم ملی ایران بسیار بالا است، با این حال متاسفانه باید بگویم که این دیدگاه نتیجه گرایی در کل ورزش ما اصلا خوب نیست و خصوصا در رده های پایه فشار روانی زیادی را به تیم وارد می نماید. در حالی که رده های پایه شرایط متفاوتی دارند و نباید این تیم را با تیم دوره قبل مقایسه کرد. در این دوره یکسری بازیکن جدید آمده اند و برای این دوره آماده شده اند، پس باید بدانیم که این تیم همانند تیم دوره گذشته نیست و شاید قوی تر و شاید هم ضعیف تر باشد. در کل می خواهم بگویم که نباید دیدگاه نتیجه گرایانه روی این تیم داشت.

او تاکید نمود: با این حال من مطمئنم که تیم خوبی داریم. با توجه به حضور بازیکنان با تجربه ای چون امام دوست، توخته و ... در ترکیب تیم نوجوانان که با تیم ملی جوانان قهرمان جهان شده اند، می توانیم عملکرد خوبی در این مسابقات داشته باشیم. پتانسیل و انگیزه این تیم بسیار بالا است.

نگاهی به میانگین قدی، ارتفاع اسپک و ارتفاع دفاع تیم ها در گروه B

تیم ها سن تیم ها میانگین قدی (سانتی متر) بلندترین اسپک (سانتی متر) بلندترین دفاع (سانتی متر)
ایران 17 198 339 319
ایتالیا 18 196 344 324
چِک 17 196 338 324
بلغارستان 17 194 324 313
کلمبیا 17 192 312 297

شاید یکی از مسائلی که انتظارات از تیم ایران را بالاتر می برد، شرایط خوب فیزیکی این تیم باشد. طبق گفته محمد وکیلی سرمربی تیم نوجوانان، میان قدی بازیکنان این تیم بالای 2 متر است و با توجه به این موضوع یکی از تیم های خوب (از نظر فیزیکی) حاضر در این رقابت ها به شمار می رود.

با این حال شهنازی کارشناس والیبال ایران در این مورد نیز گفت: مطمئنا شرایط فیزیکی مناسب در والیبال نقطه قوت است، اما در والیبال روز جهان ضریب هوشی بالا بسیار مهم تر است.

او گفت: شاید داشتن بازیکن بالای 2 متر و 10 سانتی در دفاع وسط یک الزام باشد، اما در پست هایی مانند دریافت کننده باید از بازیکنانی استفاده کنیم که ضریب هوشی بالایی داشته باشند. با این حال من فکر می کنم در این مورد نیز شرایط تیم ما رضایت بخش است و باید به این تیم امیدوار بود. مسلما این شرایط قدی خوب در آینده والیبال ما نیز تاثیرات مثبت خواهد داشت و به این تیم امیدوارم.

کارشناس والیبال ایران اضافه نمود: نباید از این تیم فقط و فقط نتیجه خواست، چرا که این دیدگاه نتیجه گرایانه در رده های بزرگسالان نیز فشار را روی تیم افزایش می دهد. من فکر می کنم این تیم بازی های خوبی در رقابت های قهرمانی جهان انجام می دهد و این موضوع از عملکرد بازیکنان در رقابت های تدارکاتی معین است.

برنامه بازی های تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در رقابت های قهرمانی جهان (ساعت بازی ها به وقت تهران):

ایران - بلغارستان: پنج شنبه 31 مرداد، ساعت 16:30

ایران - جمهوری چک: آدینه یکم شهریور، ساعت 16:30

ایران - کلمبیا: شنبه دوم شهریور، ساعت 16:30

ایران - ایتالیا: یک شنبه سوم شهریور، ساعت 20:00

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 23

به "مدافع عنوان قهرمانی قد بلندتر از همواره!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدافع عنوان قهرمانی قد بلندتر از همواره!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید