ماکرون: حزب الله بخشی از مردم لبنان است

به گزارش بلندانیوز، رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد، حزب الله بخشی از مردم لبنان است و شراکتی میان این حزب و بقیه احزاب وجود دارد.

ماکرون: حزب الله بخشی از مردم لبنان است

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در سفر به لبنان گفت: من شخصی را که به تشکیل دولت مکلف شده نمی شناسم، امیدوارم که شایستگی لازم را داشته باشد. باید دولت هرچه سریع تر تشکیل و اصلاح بخش برق، مبارزه با فساد و اصلاح معیارهای بازنشستگی و نظام بانکی انجام شود.

وی در جریان بازدید از بندر بیروت گفت: من مکانیزمی را برای ماه های آینده پیشنهاد دادم. تا زمانی که اصلاحات انجام نشود پول ها را آزاد نمی کنیم. من هرگز درباره این طبقه سیاسی در لبنان آسان نمی گیرم و نمی توانم خود را جایگزین آن بدانم. مجلس از سوی مردم انتخاب شده است و نمی توانم بگویم باید طبقه سیاسی حاکم به طور کامل تغییر کند. انتخابات مجلسی وجود دارد و مردم باید واقعیت سیاسی جدیدی را انتخاب کنند.

ماکرون گفت: بین لبنان و فرانسه برادری وجود دارد. فرانسه وظیفه ای در قبال جوانان لبنانی از طریق دادن فرصت برای تحقق آرزوهایشان دارد. لبنان الگوی همزیستی و تسامح و کثرت گرایی است.

وی تاکید کرد: حزب الله بخشی از مردم لبنان است و از میان آن ها انتخاب شده است. امروز شراکتی میان این حزب و احزاب دیگر وجود دارد و اگر نخواهیم لبنان به نمونه ای تبدیل شود که در آن تروریسم سلطه داشته باشد باید به حزب الله و دیگر احزاب مسئولیت هایشان را گوشزد کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 976

به "ماکرون: حزب الله بخشی از مردم لبنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: حزب الله بخشی از مردم لبنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید