لزوم همکاری 3 قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی

به گزارش بلندانیوز، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر نقش رییس سازمان حفاظت محیط زیست در جلوگیری از اجرای پروژه ها بدون مجوز محیط زیست گفت: اگر سه قوه کمک نکنند، رییس این سازمان به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد.

لزوم همکاری 3 قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی

به گزارش خبرنگاران مسعود تجریشی در نشست اول آلودگی زمین و توسعه پایدار ایران که در فضای مجازی برگزار شد، با تاکید بر لزوم برخورداری از دیپلماسی بین المللی فعال در حوزه گرد و غبار اظهارکرد: سه و نیم سال پیش که من در این سمت مشغول به کار شدم، 140 پروژه بزرگ فاقد مجوز محیط زیستی اجرا شده و تعدادی به بهره برداری رسیده و دست سازمان در توقف پروژه ها بسیار بسته بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در چهار دهه گذشته ضعف مدیریت بوده است و اکنون که نتایج را دیدیم نباید از آن دفاع کنیم، در مورد سخن رییس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه کارشناس آب نداریم، به فقر نیروی انسانی متخصص تاکید کرد و گفت: در کل سازمان حفاظت محیط زیست متخصص یک جانور خاص داریم اما تا سال 1396 که برای جذب چهار کارشناس فراخوان دادیم، کارشناس متخصص آب نداشتیم. پس از فراخوان نیز دو نفر جذب شدند که یک نفر انصراف داد و یک کارشناس متخصص آب هست.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: تا سال 1397 که از طریق فراخوان چهار نیروی خوب متخصص انرژی، سوخت، موتور و آلودگی هوا جذب کردیم چراکه کارشناس متخصص این حوزه را نداشتیم.

تجریشی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست به واسطه پشتوانه تاریخی در حوزه محیط زیست انسانی بسیار فقیر است و آرام آرام در حال تکمیل نیرو هستیم، یادآور شد: همچنین باید آرام آرام به سمت شفافیت و اطلاع رسانی برویم. مقاومت زیاد است اما به دنبال اطلاع رسانی بودیم و هستیم.

وی همچنین بر لزوم تقویت پایش و سیاست گذاری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از سوی دیگر خاطر نشان کرد: یکی از مسائل جدی موجود فعال نبودن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست است. بخش خصوصی را فراموش کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1407

به "لزوم همکاری 3 قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم همکاری 3 قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید