عوارض واکسن کرونای ایرانی چه بود؟

به گزارش بلندانیوز، خبرنگاران : سخنگوی پروژه واکسن رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: واکسن رازی کووپارس تنها در صورتی فراوری انبوه خواهد شد که تمام مراحل بالینی و فاز سوم را به طور کامل و با موفقیت پشت سر بگذارد.

عوارض واکسن کرونای ایرانی چه بود؟

به گزارش به نقل از ایسنا، محمدحسین فلاح مهرآبادی درباره آخرین شرایط کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس گفت: دوز اول و دوم واکسن به تمام 133 نفر داوطلب فاز نخست تزریق شده و 28 نفر از داوطلبان نیز نوبت سوم واکسن یعنی دوز استنشاقی را دریافت نموده اند.

وی اضافه نمود: به لحاظ ایمنی، فرایند خوبی که تا به امروز از این واکسن گزارش شده در ادامه نیز مشاهده شده و فقط عارضه هایی خفیف مانند درد مختصر محل تزریق یا کمی سردرد بوده و خوشبختانه از نظر آنزیم های کبدی مشکل خاصی اتفاق نیفتاده است.

سخنگوی پروژه واکسن رازی کووپارس همچنین با بیان این که امروز چهارشنبه جلسه آنالیز و ارزیابی ایمنی زایی واکسن برای آغاز فاز دوم کارآزمایی برگزار می گردد، اضافه نمود: نتایج ایمنی زایی واکسن پس از این نشست اعلام خواهد شد، گرچه مشاهدات و گزارش ها تا به امروز، حاکی از ایمنی زایی مورد انتظار و خیلی خوب واکسن کووپارس است.

فلاح مهرآبادی اضافه نمود: با توجه به این که فاز یک بالینی واکسن کرونای موسسه رازی، در دوزهای 5، 10 و 20 میکروگرم در 200 میکرولیتر انجام گرفته، دوز مناسب به لحاظ میزان اثربخشی و دوز موثر برای ادامه کارآزمایی بالینی نیز پس از این جلسه معین خواهد شد.

سخنگوی پروژه واکسن رازی کووپارس از ثبت نام بیش از 6800 نفر تا روز گذشته برای مجموع هر دو فاز اطلاع داد و گفت: در فاز یک 700 نفر غربالگری شدند و برای فاز دوم نیز تا به امروز حدود 300 نفر غربالگری شده اند که بلافاصله پس از دریافت مجوزهای آغاز فاز دو، تزریق واکسن به این داوطلبان آغاز می گردد.

فلاح مهرآبادی همچنین تاکید نمود: واکسن رازی کووپارس فقط در صورتی فراوری انبوه خواهد شد که تمام مراحل بالینی و فاز سوم را به طور کامل و با موفقیت پشت سر بگذارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1418

به "عوارض واکسن کرونای ایرانی چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض واکسن کرونای ایرانی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید