عربستان: رابطه ممتاز با ایران می خواهیم

به گزارش بلندانیوز، ایسنا نوشت:وزارت خارجه عربستان سعودی در توییتی به بازنشر سخنان ولیعهد سعودی درباره ایران به زبان انگلیسی پرداخت.

عربستان: رابطه ممتاز با ایران می خواهیم

وزارت خارجه عربستان سعودی روز جمعه در توییتی به بازنشر سخنان اخیر بن سمان، ولیعهد عربستان پرداخت و نوشت: ایران کشور همسایه است و ما خواهان داشتن رابطه ای خوب و ممتاز با ایران هستیم.

محمدبن سلمان، ولیعهد سعودی اخیرا در گفت وگویی اظهار کرده بود: ایران کشور همسایه است و ما خواهان رابطه ای خوب و ممتاز با ایران هستیم. ما نمی خواهیم که شرایط با ایران سخت باشد؛ برعکس ما می خواهیم این رابطه کامیاب شود و رشد کند چراکه ما منافعی برای سعودی ها در ایران داریم و آن ها نیز منافعی برای ایران در عربستان دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شده بود: مشکل ما برخی رفتارهای منفی است که آن ها دارند حال چه برنامه هسته ای یا موشک های بالیستیک شان باشد و یا حمایت نامشروع شان از شبه نظامیان در برخی کشورها. ما درحال همکاری با شرکایمان در منطقه و جهان هستیم تا راه حلی برای این مسائل پیدا کنیم. ما امیدواریم که بر مسائل غلبه کنیم و رابطه ای خوب و مثبت با ایران بسازیم که به نفع تمامی طرفین باشد.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه نیز پنجشنبه شب در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات اخیر ولیعهد عربستان در خصوص مناسبات ایران و عربستان و منطقه، گفت: با دیدگاه های سازنده و روش گفت وگو محور، این دو کشور مهم منطقه و جهان اسلام می توانند با پشت سر گذاشتن اختلافات، وارد فصل تازه ای از تعامل و همکاری برای نیل به صلح و ثبات و توسعه منطقه ای شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران با ارائه پیشنهادها و طرح هایی برای مصاحبه و همکاری در منطقه خلیج فارس از جمله پویش صلح هرمز (ابتکار امید) پیشگام جهت مودت و همکاری منطقه ای بوده و از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می کند.

خطیب زاده ابراز امیدواری کرد که ماه مبارک رمضان ماه رحمت و مغفرت الهی سرآغازی مبارک برای همگرایی جامعه اسلامی و زدودن جنگ و آوارگی و ناامنی از این منطقه باشد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: bolandanews.ir شناسه مطلب: 1420

به "عربستان: رابطه ممتاز با ایران می خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: رابطه ممتاز با ایران می خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید